Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Droga All Blacks do chwały rozpoczyna się na Mistrzostwach Świata w Rugby w Mendozie

Droga All Blacks do chwały rozpoczyna się na Mistrzostwach Świata w Rugby w Mendozie

Wygraj, przegraj lub zremisuj, nadzieje All Blacks w Rugby World Cup nie zostaną zrealizowane ani zniweczone, gdy rozpoczną międzynarodową kampanię w ten weekend.

Po niedzielnej długiej podróży do Ameryki Południowej All Blacks dzielą zaledwie dwa dni od meczu otwarcia mistrzostw Rugby przeciwko Los Pumas w Mendozie.

Ponieważ fani rugby odliczają dni do meczu otwarcia najbardziej kultowego wydarzenia sportowego – 64 dni w chwili pisania tego tekstu – będą musieli poczekać trochę dłużej.

separator wideo

Kapitan All Blacks, Sam Cane, nie podniesie trofeum Webba Ellisa w zwycięstwie w ten weekend, a drużyna nie może zapisać się w księgach rekordów jako mistrzowie świata.

Po drugiej stronie tej samej monety Nowozelandczycy nie będą musieli czekać Jeszcze cztery lata O kolejną szansę na chwałę. Przynajmniej jeszcze nie.

Ale to nie ujmuje niczego od długo oczekiwanego meczu testowego. W roku Pucharu Świata zmierzenie się z TRC oznacza po prostu więcej – po prostu tego potrzebuje.

Droga do chwały Pucharu Świata w Rugby rozpoczyna się w Mendozie w niedzielny poranek (NZST). Ian Foster i jego koledzy muszą zrobić to dobrze.

Niezastosowanie się do tego może wywołać panikę wśród fanów i zmusić selektorów do zbyt wczesnego porzucenia graczy, meczów i strategii.

Rugby Championship nada ton ich kampanii Pucharu Świata, a dla All Blacks wszystko zaczyna się w Argentynie.

Pewnego pięknego dnia w Mendozie, gdy ptaki ćwierkały, a na niebie było zaledwie kilka chmur, asystent trenera All Blacks, Jason Ryan, na krótko spotkał się z tym reporterem, by udzielić krótkiego wywiadu w poniedziałek.

Z uśmiechem na twarzy Ryan był wyraźnie w dobrym nastroju przed pierwszym testowym meczem All Blacks w 2023 roku. Zespół właśnie zebrał się w hotelu poprzedniej nocy i miał wyruszyć na pierwszą sesję na siłowni .

READ  Holdsworth zdobywa supersamochody Seat Grove Racing 2022

Najwyraźniej Czarni całkiem dobrze się zaaklimatyzowali.

Ale podczas naszej krótkiej rozmowy Ryan wydawał się niemal zszokowany, gdy usłyszał, jak mamroczę słowa „Puchar Świata w Rugby”.

Ryan był całkowicie lekceważący, mówiąc: „Tak naprawdę nie rozmawialiśmy o mistrzostwach świata”.

All Blacks są tutaj, aby coś zrobić. To, co wydarzy się we Francji jeszcze w tym roku, jest na razie poza ich kontrolą – skupiają się na Pumach.

Sentyment zawarty w tym komentarzu powinien dodać pewności siebie kibicom trzykrotnych mistrzów świata. Koncentrują się i nie lekceważą fizycznej strony Argentyny.

Ale z punktu widzenia osoby z zewnątrz, jako kogoś, kto nie jest częścią wewnętrznego sanktuarium All Blacks, prawie niemożliwe jest, aby nie przemyśleć tych komentarzy nieco głębiej.

Podczas gdy All Blacks mogą nie myśleć o Pucharze Świata w Rugby, fani rugby z pewnością tak.

Czas ucieka i choć jest to ekscytujące dla fanów, może stanowić wyzwanie dla 20 drużyn, które mają ścigać nieśmiertelność rugby we Francji.

Z zaledwie czterema meczami testowymi do wyłonienia składu Pucharu Świata w Rugby, All Blacks będą eksperymentować z zawodnikami, strojami i strategiami podczas Mistrzostw Rugby.

Flyhalf Damian McKenzie trenował w flyhalf Tuesday, a Beauden Barrett w fullback. Para ma wystartować na tych pozycjach w sobotę po południu (czasu lokalnego).

To ekscytujące, co do tego nie ma wątpliwości.

Jeśli ci dwaj gracze wyciągną z siebie jak najwięcej na boisku, All Blacks będą znacznie lepszym zespołem niż podczas frustrującego początku kampanii 2022.

Ale jeśli nie zrobią tego w ciągu najbliższych kilku tygodni, All Blacks być może będą musieli wrócić do starych strategii – technik, które dobrze służyły zespołowi, ale nie zapewniły im miejsca na światowej klasy.

Jeśli ten weekend się nie powiedzie, być może nadszedł czas, aby zmierzyć się z muzyką przed przyszłotygodniową rozgrywką przeciwko Springboks w Oakland.

READ  ATP Cup: „Po prostu próbuję go chronić” – Stefanos Tsitsipas mówi, że single wycofują się z powodu problemu z łokciem

To właśnie sprawia, że ​​ten weekend testowy otwiera Mistrzostwa Świata w Rugby. Przynajmniej pod względem ważności z pewnością tak jest.

I dotyczy to nie tylko All Blacks.

Kiedy Springboks będą gościć Wallabies w Pretorii, obie drużyny – zwłaszcza Australia pod wodzą nowego głównego trenera Eddiego Jonesa – będą szukać swojej tożsamości.

Gracze po raz pierwszy zostaną wepchnięci na arenę testową, a plan gry może zostać wprowadzony drastycznymi zmianami.

Ale jeśli nie uda im się go uruchomić w ciągu kilku następnych tygodni, to co wtedy? Musi nastąpić panika.

Argentyna nigdy nie pokonała swoich rywali z półkuli południowej, Nowej Zelandii na ojczystej ziemi, ale będzie pełna wiary po dwóch historycznych zwycięstwach nad Nowozelandczykami – wygrywając dwa z ostatnich sześciu testów.

Dla zespołu napędzanego pasją, pewnością siebie i niekończącą się postawą, Los Pumas będzie oblizywać usta na myśl o stworzeniu kolejnej historii w roku Pucharu Świata w Rugby.

Mając przed sobą długą podróż do domu, All Blacks nie chcą martwić się porażką. Na All Blacks zawsze wywierana jest presja, ale w tym tygodniu wygląda to ostrzej.

Lecą pod radarem, co jest dla nich ciekawym faktem przed mundialem, ale All Blacks nie będą chcieli rozbić się i spalić w Mendozie – ale to bardzo dobrze.