Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tiger Woods wrócił na Masters, ale Phila Mickelsona nigdzie nie można znaleźć w skandalu w Arabii Saudyjskiej

Paul Newbery jest felietonistą sportowym Associated Press.

Opinia: drewno tygrysa Przygotowuje się do gry w Augusta National.

Phil Mickelson On jest Nie znaleziono śladu.

Ten scenariusz był niewyobrażalny jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy Woods wciąż dochodził do siebie po przerażającym wrakuDopóki Ogromna popularność Mickelsona wzrosła jeszcze bardziej, gdy został największym mistrzem golfa.

Tiger Woods zwraca uwagę fanom podczas trasy treningowej w Augusta National w tym tygodniu.

Jimmy Square / Getty Images

Tiger Woods zwraca uwagę fanom podczas trasy treningowej w Augusta National w tym tygodniu.

Ale arogancja Lefty’ego znów wzięła w nim górę, Skutkuje oszałamiającym upadkiem z łask, nawet w przypadku autorytarnych reżimów, takich jak Arabia Saudyjska Znajdź wielu chętnych partnerów w ich programach prania sportów.

Czytaj więcej:
* Tiger Woods rzuca cień na Mistrzów w wielu scenariuszach
* Tiger Woods planuje zagrać w Masters i myśli, że może wygrać
* Wciąż poza zasięgiem wzroku Phil Mickelson postanawia usiąść z dala od Masters
* Wszystko, co musisz wiedzieć o Philu Mickelsonie i proponowanej Saudi Golf League
* Phil Mickelson potrzebuje największej ucieczki w swojej piłkarskiej karierze po kosztownych saudyjskich komentarzach

Teraz najważniejsze pytanie brzmi: czy Mickelson może wrócić sam?

Oczywiście, że mógłby, ale kto wie, czy w ogóle chce naprawić problemy z PGA Tour i innymi graczami.

Phil Mickelson robi sobie przerwę w golfie po skandalu z golfem w Premier League, który był finansowany przez Arabię ​​Saudyjską.

David J. Philip/AFP

Phil Mickelson robi sobie przerwę w golfie po skandalu z golfem w Premier League, który był finansowany przez Arabię ​​Saudyjską.

Najbardziej zagadkową kwestią jest to, dlaczego Mickelson wybrał tę ścieżkę w pierwszej kolejności – jeden z najbogatszych sportowców na świecie, odniósł inspirujące zwycięstwo w mistrzostwach PGA 2021 zbliżających się do jego 51. urodzin i przyjął zarozumiałość, Runda golfa poparta przez Arabię ​​Saudyjską, mimo uznania ponurego stanu praw człowieka w tym kraju.

Te rany były całkowicie subiektywne.

„Jego skandal, szczerze mówiąc, jest trochę dziwny” – powiedział Mike Lewis, profesor marketingu na Emory University w Atlancie. „To nie tylko skandal, to drapanie w głowę. Mówisz: „Czy dobrze to przeczytałem?”

Podsumowując, Mickelson – którego wartość netto szacuje się na 800 milionów dolarów (1,16 miliarda NZ) – PGA Tour został oskarżony o „nienawistną chciwość”. Niedługo potem pisarz i autor golfa Alan Shipnuck opublikował część swojej nadchodzącej autobiografii o Mickelsonie, która rzuca więcej wglądu. W związku Lefty’ego z Gregiem Normanem i finansowaną przez Arabię ​​Saudyjską „Super Golf League”.

Tiger Woods oddaje strzał na 18. dołku podczas rundy treningowej w Augusta National Golf Club.

Jimmy Square / Getty Images

Tiger Woods oddaje strzał na 18. dołku podczas rundy treningowej w Augusta National Golf Club.

Mickelson powiedział, że Saudyjczycy są „przerażającą (przekleństwem) mamą”, odnosząc się konkretnie do morderstwa felietonisty Washington Post Jamala Khashoggiego i krajowych przepisów anty-LBGTQ.

Mickelson powiedział następnie, nie pomijając ani chwili, że warto przespać się z Saudyjczykami, jeśli oznaczałoby to zmianę trasy PGA — co w istocie było symbolem większej pensji, szczególnie ważnej uwagi, jak się wydaje, dla kogoś w zmierzchu ich kariera.

„Dlaczego o tym myślę?” Załóż Shipnuck. „Ponieważ jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zmienić sposób działania PGA Tour”.

W zrozumiałej niechęci do podszywania się pod pana Burnsa przez Lefty’ego, Mickelson stracił większość swoich sponsorów o dużych pieniądzach i stał się wyrzutkiem w większości świata golfa.

Zakończył swoją karierę, mówiąc, że „bezwzględnie potrzebuje” trochę czasu na ponowną ocenę swoich priorytetów i zrezygnował z programu Masters – za pośrednictwem wiadomości tekstowej dowiedzieliśmy się w środę od prezydenta Augusta National, Freda Ridleya.

Ridley upierał się, że decyzja Mickelsona o odejściu była decyzją, do której nikt go nie zmuszał przez klub. Po raz pierwszy od 1994 roku mistrz trzykrotnie opuścił Masters.

1 news

Regenerował się po urazach nóg odniesionych w wypadku samochodowym w 2021 roku.

„Nie pozbawiliśmy słonia” – powiedział Ridley. „Phil skontaktował się ze mną, myślę, że pod koniec lutego lub na początku gry, i powiedział mi, że nie ma zamiaru grać. To było przez SMS. Podziękowałem mu za życzliwość w poinformowaniu mnie. Powiedziałem mu, że na pewno będziemy doceniam to. Powiedziałem mu, że na pewno chętnie z nim porozmawiam, jeśli on to kocha”.

Poza tą krótką wymianą nie ma dowodów na to, że Mickelson omawia tę sprawę z kimkolwiek spoza swojego wewnętrznego kręgu. Nawet z golfistami, którzy są im trochę bliscy, jak Bryson Deschamps.

To był kompletny akt zniknięcia.

„Próbowałem się porozumieć, ale robi się coraz ciemniej” – powiedział DeChambeau w tym tygodniu. „Nie ma połączenia”.

Ogromny tłum ludzi pojawił się, aby zobaczyć Tigera Woodsa grającego rundę treningową przed Masters.

David J. Philip/AFP

Ogromny tłum ludzi pojawił się, aby zobaczyć Tigera Woodsa grającego rundę treningową przed Masters.

Chociaż gra wstępna Mickelsona z Saudyjczykami zaskoczyła wszystkich, nie powinna być zaskoczeniem.

Lefty raz po raz udowadniał, że jego konto bankowe zawsze będzie jego najwyższym priorytetem, od skandalu związanego z wykorzystywaniem informacji poufnych, z którego miał szczęście uciec, po uderzeniu w nadgarstek, po utrzymywanie wysokich podatków w rodzinnej Kalifornii, nawet podczas życia czystego luksusu.

Mickelson zawsze robił z siebie bohatera ludzi, ale jedynymi ludźmi, na których mu naprawdę zależy, są ci, którzy mogą go wzbogacić.

Pod tym względem jest towarzyszem wielu najbardziej znanych organizacji sportowych na świecie.

Tiger Woods uśmiecha się do Mistrzów.

Robert F. Bukati / AFP

Tiger Woods uśmiecha się do Mistrzów.

Ostatnie zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się w Chinach, oskarżanych o ludobójstwo na mniejszości ujgurskiej. Katar będzie gospodarzem finałów mistrzostw świata w piłce nożnej pod koniec roku, który ma długą historię łamania praw człowieka. Formuła 1 spojrzała w drugą stronę, przyznając wyścigi autorytarnym reżimom na Bliskim Wschodzie. World Wrestling Entertainment (nie jest to prawdziwy sport, ale warto wspomnieć) organizuje coroczne imprezy pay-per-view w Arabii Saudyjskiej.

Mickelson i Saudi Golf League to tylko kolejny odłam szybko zmieniającego się świata, w którym moralność jest bardzo szarą kwestią, gdy mówisz o całej tej zieleni.

„Jako Amerykanie zostaliśmy wychowani w wierze, że Ameryka jest centrum wszechświata” – powiedział Lewis. „To, co stało się z globalizacją z biegiem czasu, polega na tym, że pieniądze naprawdę się przesunęły… te inne kraje odzwierciedlają większą część społeczeństwa na świecie”.

Zdaniem Lewisa, wspierana przez Arabię ​​Saudyjską runda golfa nie różni się od wysiłków niektórych najbardziej znanych klubów piłkarskich w Europie, mających na celu utworzenie własnej Superligi, co całkowicie obaliłoby tradycyjną strukturę tego sportu w granicach państw.

Lewis powiedział: „Phil włożył w to usta, ale tam właśnie zmierzają wszyscy. Jest Premier League. Jest NBA, która chce być bardziej globalną marką, taką jak (organ zarządzający piłką nożną) FIFA”.

Nikt nie wie, dokąd idzie Mickelson.

Cofnij może nie być opcją.

„Świat toczy się masowa debata na temat praw człowieka” – powiedział Lewis. „Ale globalizacja znacznie to skomplikowała”.

READ  Razzle Dazzle Blues odzyskują siły po ataku terroru, by zmiażdżyć rebeliantów