Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony przedstawia aparat Alpha 9 III wyposażony w pierwszy na świecie czujnik globalnej migawki

Sony przedstawia aparat Alpha 9 III wyposażony w pierwszy na świecie czujnik globalnej migawki

Sony wprowadziło na rynek nowy, rewolucyjny aparat Alpha 9 III wyposażony w pierwszy na świecie pełnoklatkowy czujnik obrazu z migawką. Ta przełomowa funkcja może zrewolucjonizować fotografię, ponieważ Alpha 9 III otwiera przed profesjonalnymi fotografami nowy, ekscytujący świat możliwości.

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu z obrotową migawką umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością do 120 kl./s bez zniekształceń i zaciemnień. Tę funkcję usprawnia najbardziej zaawansowany system AF firmy Sony z funkcją AI AF, który zapewnia do 120-krotność obliczeń AF/AE na sekundę. Jest to dodatek do możliwości aparatu w zakresie synchronizacji lampy błyskowej przy każdej szybkości fotografowania.

Ten zaawansowany technologicznie aparat zapewnia nowy wymiar jakości zdjęć oraz zaawansowaną jakość wideo pozbawioną zniekształceń. Zaprojektowany z myślą o potrzebach profesjonalnych fotografów, aparat zapewnia szybkie rozwiązania w zakresie przepływu pracy i skalowalność, co pozwala na szybkie dostarczanie zdjęć.

Oprócz czujnika obrazu z globalną migawką, Alpha 9 III jest wyposażony w nowo opracowany pełnoklatkowy przetwornik obrazu typu nałożonego CMOS o efektywnej rozdzielczości 24,6 megapiksela i wbudowaną pamięć. W połączeniu z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ XR, aparat umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych pozbawionych poruszeń z szybkością do około 120 kl./s ze śledzeniem AF/AE.

Sztuczna inteligencja rozpoznaje szeroki zakres obiektów z dużą dokładnością, znacznie poprawiając skuteczność rozpoznawania ludzkiego oka dzięki rozpoznawaniu AF w czasie rzeczywistym i śledzeniu w czasie rzeczywistym, które automatycznie identyfikuje, śledzi i ustawia ostrość na oczach konkretnego obiektu.

Uwalniając się od ograniczeń tradycyjnych, mechanicznych czujników obrazu z migawką, Alpha 9 III osiąga maksymalny czas otwarcia migawki wynoszący 1/80 000 s (1/16 000 s podczas zdjęć seryjnych). Dzięki temu obrazy mogą być rejestrowane z dużą szybkością, bez żadnych zniekształceń. W przypadku korzystania z kompatybilnej lampy błyskowej Sony możliwa jest synchronizacja lampy błyskowej i wykonywanie zdjęć przy wszystkich czasach otwarcia migawki do 1/80 000 s.

READ  Microsoft wysyła łącza pocztą e-mail, aby kupić pakiet Xbox Series X w swoim sklepie internetowym

Alpha 9 III zawiera także funkcje odtwarzania wideo. Wszechstronny przetwornik obrazu zapewnia nagrywanie wideo bez zniekształceń, odciążając twórców wideo. Kamera jako pierwsza w serii Alpha nagrywa wideo z dużą liczbą klatek na sekundę w rozdzielczości 4K i 120p bez przycinania, umożliwiając użytkownikowi uchwycenie zamierzonego kąta widzenia. Ponadto możliwe jest nagrywanie filmów HD 4K i 60p z nadpróbkowaniem 6K.

W aparacie położono także duży nacisk na funkcjonalność i niezawodność dla profesjonalistów. Uchwyt został ergonomicznie zaprojektowany, aby ułatwić obsługę, nawet przy długotrwałym użytkowaniu lub w przypadku noszenia wydłużonych soczewek. Uchwyt pionowy VG-C5 (sprzedawany oddzielnie) zapewnia ten sam komfort obsługi podczas fotografowania w poziomie.

Wprowadzając nowe ulepszenia operacyjne i narzędzia, Alpha 9 III zawiera filtr obrazu podczas odtwarzania, który pozwala efektywnie wybierać dużą liczbę zdjęć podczas wykonywania zdjęć seryjnych z dużą szybkością.

Alpha 9 III będzie dostępna w Australii od pierwszego kwartału 2024 r., w cenie detalicznej 10 499,00 AUD. Od pierwszego kwartału 2024 r. chwyt pionowy VG-C5 będzie dostępny również w Australii.