Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Seria Atlas Mercury 54 mm, 95 mm i 138 mm – przedsprzedaż rozpoczyna się 14 listopada

Seria Atlas Mercury 54 mm, 95 mm i 138 mm – przedsprzedaż rozpoczyna się 14 listopada

Firma Atlas Lens ogłosiła właśnie, że wkrótce rozpocznie przyjmowanie zamówień przedpremierowych na trzy nowe ogniskowe z swojej serii pełnoklatkowych obiektywów Mercury 1,5x. Ten drugi zestaw obiektywów obejmuje 54 mm, 95 mm i 138 mm. Dostawy spodziewane są w trzecim kwartale 2024 roku.

Przed targami IBC 2022 debiutuje pełnoklatkowa seria obiektywów Atlas Mercury 1,5x w trzech ogniskowych: 36 mm, 42 mm i 72 mm T2.2. W zeszłym roku projektant Atlasa, Forrest Schultz, przedstawił nam na targach kompleksowe spojrzenie na tę rodzinę obiektywów. Nasz wywiad możesz obejrzeć tutaj.

Następnie na targach NAB 2023 firma zaprezentowała prototyp obiektywu 54 mm T2.2 1,5x, który będzie dostępny w przedsprzedaży w nadchodzących dniach, obok modeli 95 mm i 138 mm.

Obiektywy pełnoklatkowe Atlas Mercury Group II 1,5x
Obiektywy pełnoklatkowe Atlas Mercury Group II 1,5x. Źródło zdjęcia: Atlas Lens Company

Grupa II serii Atlas Mercury — przegląd

Krótko mówiąc, seria Mercury łączy ciepłe, klasyczne odcienie anamorficzne w korpusach obiektywów, które są wyjątkowo małe i lekkie w porównaniu z popularnymi obiektywami anamorficznymi Orion 2x.

W przeciwieństwie do Oriona, obiektywy Mercury są zaprojektowane tak, aby pokrywać matryce pełnoklatkowe i wielkoformatowe bez konieczności stosowania przedłużacza i charakteryzują się mniej ekstremalną kompresją 1,5x, która odgrywa ważną rolę w ich kompaktowej konstrukcji.

Pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny Atlas Mercury 54 mm T2.2 1,5x
Pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny Atlas Mercury 54 mm T2.2 1,5x. Źródło zdjęcia: Atlas Lens Company

Uważa się, że ten drugi zestaw soczewek (54/95/138 mm) ma takie same „Wyrazisty charakter i pasujące odcienie kolorów„Jako pierwsze trio. Powinno to przełożyć się na złote flary, starannie skalibrowaną dystorsję beczkową i bliską zera aberrację chromatyczną.

Obiektywy Mercury są dostępne wyłącznie z mocowaniem ARRI PL i mają ustandaryzowane specyfikacje mechaniczne, w tym przednią średnicę 95 mm i nowoczesną osłonę filmową ze standardową przekładnią.

Pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny Atlas Mercury 95 mm 1,5x
Pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny Atlas Mercury 95 mm 1,5x. Źródło zdjęcia: Atlas Lens Company

Cena i dostępność

Drugi zestaw obiektywów z serii Atlas Mercury będzie dostępny w przedsprzedaży już od 14 listopada 2023 roku. Według firmy wysyłka pełnego zestawu obiektywów powinna rozpocząć się w trzecim kwartale 2024 roku.

READ  Pokémon Scarlet i Violet otrzymują nową, błyszczącą promocję

Dla porównania, obecnie sprzedawane są obiektywy z grupy 1 (36/42/72 mm). 7995 dolarów za sztukę, natomiast koszt zestawu trzech soczewek 23 985 dolarów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Atlasu Tutaj.

Czy kiedykolwiek fotografowałeś obiektywami Atlas Anamorphic? Co sądzisz o drugim zestawie ogniskowych Merkurego? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!