Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sky Super Rugby Aotearoa: Crusaders v Chiefs – zespoły, czas rozpoczęcia, transmisja na żywo i jak oglądać

Dołącz do Cheree Kinnear Lachlana Waugha z NZ Herald, gdy patrzą na finał Super Rugby, Supercars Supersprint i nie tylko w ten weekend. Wideo / NZ Herald

Wszystko, co musisz wiedzieć przed finałem Super Rugby Aotearoa 2021 w Christchurch.

Crusaders v Chiefs, sobota 8 maja o godzinie 19.05, ruszył

Po 10 tygodniach zaciętych lokalnych derbów krzyżowcy i przywódcy pojawili się na szczycie lokalnego drzewa rugby w Aotearoa i po raz pierwszy spotkają się w finale Super Rugby.

Crusaders dotarli do finału po wygraniu Impromptu Championship 2020, a także Super Rugby Championships 2017, 2018 i 2019. Drużyna wystąpiła także w 14 finałach Super Rugby Championship, wygrała 10 z nich i nie przegrała u siebie meczów playoff. Zwycięstwo w Christchurch w sobotę zakończy bezprecedensową passę zespołu w zdobywaniu tytułu.

W międzyczasie szefowie Pucharów odwrócili sytuację po przegranej kampanii w 2020 roku, a po przegranych dwóch pierwszych w 2021 roku wygrali pięć razy z rzędu, by zapewnić sobie miejsce w swoim pierwszym finale od 2013 roku.

Na nieszczęście dla kibiców krzyżowców obaj liderzy wygrali ostatnią konfrontację obu stron w ósmej rundzie konkursu 26-25.

Jednak po tygodniu od awansu do finału i przekonującej przegranej Chiefs – choć z martwą drużyną z drugiej serii – z Bluesem w zeszły weekend, wszystko wskazuje na to, że Crusaders są twardymi faworytami do piątego z rzędu tytułu Super Rugby.

Różnica

Krzyżowcy: Will Jordan, Sevo Reese, Lester Vainganuco, David Haveli, George Bridge, Richie Muonga, Mitchell Drummond, Colin Grace, Sion Haveli Talitoy, Ethan Blackader, Samuel Whitlock, Scott Barrett (w środku), Michael Alalatua, Cody Taylor, George Power.

Protektoraty: Brody McAllister, Tamiti Williams, Oliver Jaeger, Mitchell Denchia, Tom Sanders, Brian Hall, Dallas MacLeod, Brydon Einore.

Głowy: Damian MacKenzie, Jonah Lowe, Anton Leinert Brown, Alex Nankeville, Iten Nana Ceturo, Brian Gatland, Brad Weber (w środku), Luke Jacobson, Lachlan Bushire, Peta Juice Swakula, Mitchell Brown, Tobu Faye, Angus Tawafo, Samisoni Taukei’aho, Aidan Ross.

READ  NRL 2023: Nathan Cleary, Ukraina, Heritage, wielokulturowa trasa NRL, Penrith Panthers, miotacze gwiazd wspierają starania Ukrainy o miejsce w Pucharze Świata

Protektoraty: Bradley Slater, Ully Norris, Sion Mavilo, Naitua Ah Coy, Zane Cappelli, T Tuirua Tahuryurangi, Ramika Boihebe, Chase Tiatia

Odpowiedzialny:

Sędzia: Ben O’Keefe

Asystenci: James Doleman, Paul Williams

TMO: Brendon Becquerel

Stabilne zespoły

Plik Powrót Brydona Einore Ławka krzyżowców to jedyna zmiana dla tego samego zespołu, który walczył na boisku przeciwko Bluesowi dwa tygodnie temu w Christchurch.

Tymczasem kapitanowie zatrzymali większość zespołu, który dwa tygodnie temu odniósł zwycięstwo nad Hurricane w Hamilton. Juice Swakula po raz drugi rozpocznie sezon w ostatnim rzędzie, przenosząc Luke’a Jacobsona na ósme miejsce, a Mitcha Browna w drugim rzędzie.

Naitua Ah Coy spada z ławki i dołączają do niego międzynarodowy tunezyjski Zain Kabili, Ramika Boihebe i powracający Chase Tiatia.

Chiefs and Crusaders spotkają się po raz pierwszy w Super Rugby Final.  Obrazy / Photosport
Chiefs and Crusaders spotkają się po raz pierwszy w Super Rugby Final. Obrazy / Photosport

Cztery rzeczy do zobaczenia

1. Czy strategia opłaci się szefom?

Szefowie odpoczęli w zeszłym tygodniu – Damian Mackenzie, Anton Lennert Brown, Brad Webber, Luke Jacobson, Etienne Nanay Ceturo i inni – i wkrótce przekonamy się, czy to dobry ruch trenera Claytona Macmillana.

2. Krzyżowcy otworzyli Scruma

Grupa Crusaders była w stanie pokonać Scruma Chiefs w meczu trzeciej rundy zespołu w Christchurch, ale od tamtej pory nie był w stanie zrobić tego samego z żadną drużyną. Czy ta dominacja powróci w sobotę?

3. Czy zła historia się powtórzy?

Ostatnim razem, gdy Crusaders wzięli tygodniowy urlop w tym turnieju, drużyna zanotowała ogromną stratę 33-12 przed szczytami. To, jak zespół reaguje na kolejną przerwę, byłoby niesamowite.

4. Konkurencja w treningu

Clayton Macmillan Można powiedzieć, że jest najlepszy Trener w tegorocznych zawodach. Dołączył do prezydentów jako tymczasowy trener główny, odziedziczył drużynę, która nie zdobyła ani jednej wygranej w zeszłym roku i szybko zmieniła sytuację, tworząc jednostkę, która gra skupiona na pełnych 80 minutach.

READ  NRL 2024: Stan pochodzenia, NSW Blues, Mitchell Moses, Nicho Haynes, Jarome Louai; Moses został prawie pominięty, gdy Hines wspierał Bluesa

Ta cecha przydałaby się w starciu z drużyną krzyżowców, która jest par excellence częścią jej kultury.

Ta konfrontacja może zadecydować o tym, w jaki sposób trener Macmillan Scott Robertson i Crusaders rozstawią ławkę w ostatnich czterdziestce.

Fani Crusaders mają nadzieję, że trener Scott Robertson wykona kolejny taniec z okazji zdobycia tytułu.  Photo / Photosport
Fani Crusaders mają nadzieję, że trener Scott Robertson wykona kolejny taniec z okazji zdobycia tytułu. Photo / Photosport

Jak oglądać

Plik Ogłosić Zapewni aktualizacje na żywo. Możesz także oglądać komentarz na żywo w Newstalk ZB, Gold AM i iHeartRadio.

Mecz będzie transmitowany na żywo w Sky Sport 1, a transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00. Jeśli chcesz obejrzeć mecz online, możesz transmitować mecz na żywo za pośrednictwem Sky Sport Now.

Możliwości kart (od soboty rano)

Crusaders: 1,22 dolara
Prezydenci: 3,90 USD

twarzą w twarz

Obie drużyny rozegrały 40 meczów przeciwko sobie w Super Rugby, gdzie Crusaders wygrali 24, a Chiefs wygrali 16 – z czego 12 z nich odnotowano od 2011 roku. Żadna inna drużyna Nowej Zelandii nie pokonała Crusaders tyle razy, co prezydenci.

Ostatnia gra: Chiefs wygrał 26-25, Hamilton (17 kwietnia 2021)