Djokovic doprowadza widza do szału

Novak Djokovic przyznaje, że martwi się, że będzie mógł rozegrać jeszcze pięć meczów z kontuzją, ścigając swój 10. tytuł Australian Open.

Serbska supergwiazda pokonała uporczywe problemy ze ścięgnem podkolanowym i obelgi ze strony „pijanego” widza, pokonując francuskiego kwalifikatora Enzo Quacoda 6-1, 6-7 (5-7), 6-2, 6-0 i awansując do trzeciej rundy.

Djokovic był przywiązany do lewego uda i miał ograniczony ruch przez cały wczorajszy mecz, biorąc przerwę medyczną pod koniec drugiego seta.

Nie będzie trenował przed jutrzejszym meczem z Grigorem Dimitrowem z Bułgarii, zamiast tego skupi się na rehabilitacji kontuzji, której nabawił się w Adelajdzie na początku tego miesiąca.

„Martwię się. To znaczy, nie mogę powiedzieć, że nie. Mam powody do zmartwień” – powiedział Djokovic.

„Ale jednocześnie muszę zaakceptować okoliczności i spróbować dostosować się do mojego zespołu.

Mój fizjoterapeuta i zespół medyczny zrobili wszystko, co w mojej mocy, aby móc grać w każdym meczu.

„Nie ma o czym mówić. Są dwie opcje, zostaw to lub idź dalej, więc zamierzam iść dalej”.

„Spróbuję grać i oczywiście rywalizować ze świetnym graczem Dymitrowem za kilka dni”.

Djokovic pokonał naderwany mięsień brzucha i zdobył dziewiąty tytuł mistrza świata w swoim ostatnim występie w Melbourne Park w 2021 roku.

„Jakoś udało mi się wygrać turniej, ale teraz jest oczywiście inaczej” – powiedział Djokovic.

„Nie wiem, jak zareaguje moje ciało. Mam nadzieję, że jak najlepiej. Mam nadzieję, że wynik będzie pozytywny”.

„Będę to robił dzień po dniu, mecz po meczu i zobaczę, jak to będzie”.

Podczas gdy Djokovic jest zbyt potężny i zbyt elegancki jak na 191. rozgrywającego na Rod Laver Arena na świecie, Djokovic nie miał wszystkiego po swojemu.

Couacaud doszedł do siebie po skręceniu prawej kostki i wyrównał mecz w jednym secie, pomijając drugiego w tie-breaku.

READ  Odejście Hamiltona jest „niespodzianką” dla szefa zespołu Mercedesa, Wolffa

Sfrustrowany Djokovic czkał, przegrywając 5:4 w drugim secie, kiedy opuścił kort na leczenie i ponownie założył lewe udo.

Wentylator odchodzi

21-krotny główny mistrz przetrwał trzeci set, ale wpadł w kolejną przeszkodę, gdy hałaśliwy widz posunął się za daleko w czwartym.

Djokovic błagał sędziego głównego, aby ochroniarze usunęli sprawcę z tłumu.

Spełnił swoje życzenie, gdy mężczyzna i trzej inni – wszyscy ubrani tak samo – zostali wyrzuceni przy następnej zmianie stron.

„W szczególności jedna osoba, której głos słyszałem dziś wieczorem kilka razy, obrażała mnie, prowokowała i mówiła rzeczy, które nie były w ogóle pełne szacunku” – powiedział Djokovic.

„Wytrzymałem ponad półtorej godziny, prawie dwie godziny.

„Rzuciłbym znaki sędziemu głównemu, spojrzałbym na sędziego głównego i spojrzałbym na mężczyznę.

„Myślę, że w ocenie szefa, superintendenta, ktokolwiek jest odpowiedzialny za obsługę tłumu, powinien był zrobić więcej”.

Djokovic obawiał się, że będzie teraz wyglądał jak „zły facet”, ponieważ to jego skargi spowodowały, że widz został wyrzucony z boiska.