Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus, Covid 19: Obawy przed wirusami skłaniają lekarzy olimpijskich z Nowej Zelandii do wycofania się z Igrzysk w Tokio

Wielu pracowników służby zdrowia wycofało się z drużyny olimpijskiej Nowej Zelandii z powodu Covid-19. Zdjęcie / AP

Kilku pracowników służby zdrowia wybranych do opieki nad sportowcami z Nowej Zelandii podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio wycofało się z zespołu z powodu obaw związanych z Covid-19.

Stephen Kara, szef medycyny sportowej Nowej Zelandii, powiedział, że chociaż organizacja nie była zaangażowana, osobiście był świadomy dwóch lub trzech lekarzy i fizjoterapeutów z zespołu wsparcia olimpijskiego lub paraolimpijskiego, którzy zdecydowali się nie jechać.

Powiedział, że ci, którzy się wycofali, zrobili to z powodu wielu czynników, w tym osobistego obchodzenia się z Covid-19, wpływu na ich rodzinę, a także obaw finansowych o dodatkowe dwa tygodnie, które musieliby spędzić w zarządzanej izolacji po powrocie.

Kara powiedziała, że ​​dla każdego członka zespołu medycznego udającego się do Tokio była to trudna decyzja, o której rodziny regularnie rozmawiały.

– To naprawdę trochę skomplikowane.

Każdy członek zespołu ds. Zdrowia musiał zrównoważyć wszelkie osobiste troski z chęcią wspierania sportowców, którzy tak ciężko pracowali przez pięć lat, aby się tam dostać, i przekonaniem, że zasługują na odpowiednią opiekę.

Szef medycyny sportowej Nowej Zelandii, Stephen Kara, zna wielu lekarzy i fizjoterapeutów, którzy wycofali się z drużyny nowozelandzkiej lub olimpijskiej niepełnosprawnej z powodu Covid-19.  Zdjęcie / Dean Purcell
Szef medycyny sportowej Nowej Zelandii, Stephen Kara, zna wielu lekarzy i fizjoterapeutów, którzy wycofali się z drużyny nowozelandzkiej lub olimpijskiej niepełnosprawnej z powodu Covid-19. Zdjęcie / Dean Purcell

Powiedział, że decyzja o wycofaniu się nie była spowodowana brakiem informacji, ponieważ osoby odpowiedzialne za zespoły medyczne obu wydarzeń były bardzo aktywne w informowaniu zespołu na bieżąco o postępach i środkach ostrożności.

Ashley Abbott, dyrektor ds. Komunikacji Komitetu Olimpijskiego Nowej Zelandii, potwierdziła, że ​​niektórzy członkowie 35-osobowej olimpijskiej drużyny medycznej zdecydowali, że nie mogą już jechać, ale nie wierzyli, że obawy firmy Covid miały znaczenie.

Powiedziała: „Zespoły wsparcia dla zdrowia, mediów, operacji, wsparcia sportowców, gotowości i regeneracji zostały powołane w 2019 roku do udziału w czterotygodniowych igrzyskach olimpijskich w 2020 roku”.

„Roczne opóźnienie plus dodatkowe dwa tygodnie w MIQ oznacza, że ​​dla niektórych dołączenie do zespołu nowozelandzkiego w Tokio nie jest już możliwe. Praca i życie rodzinne uległy zmianie, podobnie jak w przypadku zmian w zespole ds. Zdrowia”.

READ  NZR już ocenia kandydatów na kolejnego głównego trenera AB

„Z powodzeniem zastąpiliśmy tych, którzy nie mogą już do nas dołączyć i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy wysoko wykwalifikowany zespół medyczny w Tokio”.

Ale decyzja o rozpoczęciu igrzysk olimpijskich w lipcu nie jest pozbawiona kontrowersji, a starszy epidemiolog z Nowej Zelandii ostrzegł, że zabije to ludzi.

Michael Baker, profesor na Uniwersytecie Otago, powiedział, że sportowcy z biednych krajów mogli zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19 kosztem najbardziej bezbronnych.

Epidemiolog Michael Baker twierdzi, że ludzie umrą, jeśli igrzyska olimpijskie w Tokio będą kontynuowane w lipcu.  Załączone zdjęcie
Epidemiolog Michael Baker twierdzi, że ludzie umrą, jeśli igrzyska olimpijskie w Tokio będą kontynuowane w lipcu. Załączone zdjęcie

„W kraju takim jak Nowa Zelandia możemy organizować duże imprezy sportowe ze względnym bezpieczeństwem i stać nas na szczepienie naszych pracowników służby zdrowia. Nie jest to kwestia szczepień osób, które mogą umrzeć z powodu tej epidemii, ale w wielu reszta świata tak nie jest ”.

„Jeśli szczepisz sportowców i drużyny sportowe, aby wyjeżdżać za granicę, ta szczepionka nie jest dostępna, aby chronić wrażliwe osoby starsze, doprowadzi to do śmierci. Nie ma co do tego wątpliwości.

„Organizacja Igrzysk Olimpijskich zabije ludzi, więc myślę, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że jest to akceptowalna cena, ale z oczywistych powodów jest to zła decyzja”.

Baker powiedział, że epidemia raczej się pogarszała niż poprawiała, czego dowodem jest Japonia, kiedy walczą z czwartą falą infekcji, z którymi „ledwo sobie radzili”.

Wezwał MKOl do podążania ścieżką IPL Cricket i ponownego przełożenia wydarzenia.

5 maja w Japonii odnotowano 4068 nowych przypadków Covid-19, średnio przez siedem dni, osiągając 5318 po gwałtownym wzroście z 29 kwietnia, kiedy odnotowano 7914 nowych przypadków.

Sarah Walker, motocyklistka z Nowej Zelandii na Igrzyskach BMX, wspiera postępy w Igrzyskach Tokijskich.  Zdjęcia / Getty Images
Sarah Walker, motocyklistka z Nowej Zelandii na Igrzyskach BMX, wspiera postępy w Igrzyskach Tokijskich. Zdjęcia / Getty Images

Ale chociaż zawodniczka BMX i członkini Komitetu Sportowego MKOl Sarah Walker powiedziała, że ​​rozumie obawy Bakera, ale uważa, że ​​ryzyko było warte ryzyka.

„Ponad 70 procent sportowców jedzie tylko na jedne igrzyska olimpijskie… więc jest to jedyna szansa w życiu dla wielu sportowców na udział w igrzyskach, więc zróbmy to”.

READ  Max Verstappen z Red Bulla odniósł swoje pierwsze zwycięstwo Down Under w dzikim finale Grand Prix Australii

– Dodatkowe raporty RNZ