Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skoncentruj się na przyszłości po tym, jak indyjskie dziewczyny zabłysną do chwały

Zwycięstwo w siedmiu z siedmiu finałów Mistrzostw Świata Juniorów w Polsce to nie tylko wielkie osiągnięcie kobiecej drużyny, ale także dobra wróżba dla przyszłości boksu w Indiach. W obliczu potęg bokserskich, takich jak Rosja, Uzbekistan i kraje europejskie w Kielcach w Polsce, indyjskie dziewczyny nie okazywały strachu przed teatrem ani napięciem i trzymały swoich przeciwników na linie za pomocą ciosów i kontrolowanej agresji.

Gitika Narwal (48 kg) Naorem Babyrojisana Chanu (51 kg), Poonam (57 kg), Vinka (60 kg), Arundhati Choudhary (69 kg), T Sanamacha Chanu (75 kg) i Alfiya Pathan (+ 81 kg) zostawili wszystko Coś na ringu to złoty pokaz. Siedem złotych i trzy brązowe medale to już najlepszy wynik Indii na Mistrzostwach Świata Juniorów. Bokser męski Sachin zagra dziś wieczorem mecz finałowy (56 kg). Kobieca reprezentacja przyciągnęła niejednego spojrzenia, gdyż zajęła pierwsze miejsce przed Rosją (sześć medali – jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe). W edycji 2017 w Guwahati Hinduski zdobyły pięć złotych.

W czwartek Getica świetnie wystartował, pokonując miejscową faworytkę Natalię Kuchiską w finale kobiet do 48 kg, zdobywając pierwszy złoty medal. Wcześniej pokonała mistrzynię Europy Ericę Preciandaro, dwukrotną mistrzynię Europy.

Po dobrym uczynku nastąpiła młodzieżowa mistrzyni Azji Babyrojisana, która wykazała się dobrymi umiejętnościami defensywnymi i zaatakowała z zacięciem w zwycięstwie nad młodą mistrzynią Rosji Valerią Linkovą (5: 0). Poonam (57 kg) pokonała francuską Stellen Gruzy podobnym marginesem w swoim zwykłym agresywnym stylu.

Finka (60 kg) uderzyła mocno w kazachski bokser Zoldez Chayakamtova, zmuszając sędziego do przerwania meczu w trzeciej rundzie. Bokser Rajasthan Arundhati odniósł imponujące zwycięstwo 5: 0 nad polską bokserką Barbarą Marcinkowską. Młody azjatycki mistrz Sanamacha, który trenuje w imponującej MC Mary Com Boxing Academy w Imphal, również pokonał 5: 0 Dana Didi z Kazachstanu. Dziewczyna z Nagpur, Alvia, zakończyła zwycięstwo 5: 0 z młodzieżową mistrzynią Europy Mołdawią Darią Kozores.

READ  Reprezentant Szwajcarii przeprasza za zdobycie gola przeciwko Kamerunowi na mundialu w Rosji

Przejście na wyższy poziom rozpocznie się stąd z trudnością. Wyzwaniem będzie wykorzystanie tych osiągnięć na najwyższym poziomie i przygotowanie się do nadchodzących igrzysk olimpijskich. Za ich imponującym pokazem kryją się niezadeklarowane wysiłki trenerów, personelu pomocniczego i BFI w pielęgnowaniu młodych talentów w ciągu ostatnich dwóch lat. To również należy uznać. Utrzymanie motywacji grupy, zwłaszcza w okresie zeszłorocznej blokady, i przygotowanie ich do tego konkursu było dużym zadaniem, a nasz kraj w branży spożywczej mógł poklepać się po plecach o dobrą robotę.

„To był niesamowity wysiłek ze strony naszych młodych bokserów, zwłaszcza gdy gracze musieli pozostać w domu przez większość ostatniego roku i po prostu trzymać się treningów online. Nasi trenerzy i personel pomocniczy wykonali świetną robotę pomimo ograniczeń i wyzwań. To osiągnięcie jest świadectwem naszego talentu. W następnym pokoleniu boksu indyjskiego ”- mówi prezydent MFF Ajay Singh.

W bieżącym widoku skupiono się teraz na budynku.

„Nie ma wątpliwości, że kobieca drużyna spisała się bardzo dobrze. Mają najlepsze zaplecze w National Boxing Academy, Rohtak oraz oddany zespół trenerów i personelu pomocniczego, i to było różnicą.” Powiedział Venkatesan Devarajan, były międzynarodowy bokser i reprezentant wybrany, który wybrał drużynę z Achillesem Kumarem, który jest ćwierćfinałem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, „Byli dobrze przygotowani”.

„Silna drużyna młodzieżowa to dobry punkt wyjścia. Wykazali się dużą siłą, wytrzymałością i pozytywnym samopoczuciem. Powiedział, że rywalizacja na poziomie międzynarodowym jest na bardzo wysokim poziomie, a oni muszą doskonalić swoje techniki, umiejętności i rzemiosło.” „

Linia 2 w młodości jest równie utalentowana, a to dobry znak na przyszłość – mówi. „Kiedy wybraliśmy drużynę z prób, zauważyliśmy, że nie ma dużej różnicy między bokserem nr 1 i nr 2. Rywalizacja w drużynie była dobra. Wygląda na to, że mają dobrych partnerów w sparingu, a drużyna ma wsparcie ”, powiedział Devarajan, który uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio na żywo: Lydia Ko walczy o mistrzostwo kobiet, kiwi świętuje medale