Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2021: Powstanie Parramatta Eels Isaiah Papali’i z powodu kontuzji, obniżka wynagrodzenia dla kultowego bohatera

Na długo przed tym, jak Isaiah Papali’i szarżował przez prawe silniki strumieniowe, jakby był zrobiony z papieru ryżowego, musiał ponownie nauczyć się biegać.

Na długo przed pojawieniem się kultowego bohatera ze swoimi tajemniczymi włosami, fani Parramatty dali ciepło i tajemniczość – w cenie poniżej 200 000 dolarów rocznie – obawiano się, że kariera Babalego była zagrożona, zanim się zaczęła.

„Musiał się od nowa nauczyć biegać”.

Jako połowa pierwszej grupy matka-syn, która grała w NRL, wagon Papali’i był „zawsze parkowany na uboczu” stadionu ligi rugby, odkąd mógł podnieść głowę.

Kiedy miał 15 lat, początkujący talent, który zdobył złote medale w podnoszeniu ciężarów na boku, miał świat pod nogami.

Nawet brzydkie złamanie nogi miało potencjalne kluby NRL, obawiając się, że tak naprawdę nie zda sobie sprawy ze swojego potencjału.

W jednym ze zwrotów losu słynnego futbolu Brisbane – który zrobił wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać Papali’i w piątek wieczorem – był naprawdę gotowy podpisać z nim kontrakt na siedem lat, aż do kontuzji, która ostatecznie została porównana do tego, co spowodowało poprzednią. Kariera Bronco Jharala Yue zakończyła się wcześnie.

„Odniósł poważne złamanie i umieścił płytkę w kostce” – powiedziała NRL.com matka Lorena, były drugi wioślarz z Kiwi Ferns and Warriors.

„To szrapnel się roztrzaskał i włożył talerz do środka.

„W tym czasie Branco patrzył na niego, ale uciekł po kontuzji, Izajasz miał trudności z odwykiem.

„Było dużo łez, ponieważ czujesz, że sen się skończył, kiedy zostałeś trafiony w ten sposób.

Skończyło się na bardzo trudnym odwyku z niesamowitą fizjoterapeutką, naszą przyjaciółką Michelle Briggs, która przez długi czas była lekarzem Kiwi.

„Musiał nauczyć się biegać całkowicie od sześciu miesięcy do roku. To był ciężki i solidny proces rehabilitacyjny, podczas którego musiał całkowicie nauczyć się ufać tej części ciała, a kość musiała się zagoić”.

„Michelle prowadziła go i doradzała mu, i przeprowadzała go przez cały proces odwyku, aby wrócić z tego, kiedy nie byliśmy pewni, czy to zrobi. Przeszła przez to i też to zrobiła”.

Podwój gracza za połowę ceny

Podczas gdy Briggs strącił Babalego z drugiej strony po tak wyniszczającej kontuzji w tak młodym wieku, to Brad Arthur i Parramatta wzięli to, co najlepsze.

Uważa się, że Papali’i zapewnił ogromną sześciocyfrową obniżkę płac w 2021 roku po podpisaniu dwuletniej umowy o węgorze w październiku ubiegłego roku.

READ  Losowanie na boisku i płotki Pucharu Melbourne 2023: firmy Vauban w zakładach bukmacherskich

Utrzymuje, że Warriors „nie skończyli na złych warunkach” po tym, jak w połowie ubiegłego roku powiedziano mu, że nie pojawił się w ich długoterminowych planach.

Poświęcenie pensji przez Papali’i, aby rozpocząć od nowa w Parramatta, podwaja się jako oszałamiające liczby nieparzyste na rozpoczęcie sezonu.

Papali’i w dół plaży Eel

22-latek gra w piątkowym starciu z Brisbane średnio dwa razy na metry w sprintach, które zdobył w 63 meczach dla Warriors, podczas gdy jego 23 występy w tym sezonie były tylko trzy razy krótsze od swojego najlepszego sezonu w poprzednim sezonie – 26. przerwy od 23 meczów. W 2019r.

„Jeśli chcę pozostać w grze przez długi czas, muszę zrobić te skoki wiary i dalej szukać ulepszeń, gdzie tylko mogę” – powiedział Babali, zapytany o obniżkę pensji.

„Przyjazd tutaj był naprawdę zabawny i mam nadzieję, że uda mi się to przez cały czas.

„To prosta gra. Czasami sobie ją utrudniamy, ale tak naprawdę jest bardzo prosta, przynajmniej dla mnie.

„Poza boiskiem, to moje przygotowanie, mój styl na siłownię i powtarzam to, gdy tylko wiesz, co działa.

Mały Papa ma sekundę dla Parramatty

„Ostatni rok był dla mnie trudny. To był pierwszy raz, kiedy grałem w tego rodzaju niepewność co do mojej przyszłości.

„Ale nadal byłem szczęśliwy grając w piłkę nożną i spełniając marzenia z dzieciństwa, grając z Warriors. Mimo, że nie było kontraktu, nadal byłem szczęśliwy.

„Nie skończyliśmy na złych warunkach i jestem z tego bardzo zadowolony i to jest dla mnie ważne.

„Właśnie zgodziliśmy się na rozstanie pod koniec 2020 roku, to było prawie wzajemne. Nadszedł czas, aby ruszyć naprzód i spróbować znaleźć coś nowego”.

Upadł na mały ekran

W końcu Arthur potrzebował tylko jednego połączenia z zoomem, aby wezwać Babalego i Barę do domu.

Po raz pierwszy został odkryty w Warriors System jako nastolatek, gdy jego noga została w końcu uzdrowiona, awansując jako jeden z najzdolniejszych młodych napastników klubu do Nowej Zelandii i honorując Samoa Test w 2018.

Ale kiedy zespół Kiwi wyjaśnił, że chce zmienić skład, Papali’i pozostał niepodpisany do końca sezonu 2020.

Dla wojowników nomadów w zeszłym sezonie oznaczało to ostatnie dwa tygodnie kwarantanny w hotelu w Auckland po pięciu miesiącach w domu.

READ  Kraj pochodzenia 2021: Wniosek o zwolnienie Ronaldo Molitalo z kwalifikowalności QRL

I wtedy Marc O’Neill, menadżer piłkarski Arthura i Elsa, pojawia się w Zoom in Richmond Rovers Jr.

Brown i Papali’i spotykają się, aby wprowadzić Parramatta na planszę

„Byłem w środku dwóch tygodni kwarantanny,” wspomina Babali. „To spotkanie zdecydowanie dało mi coś, na co czekałem.”

„ Czternaście dni nie wygląda długo, ale kiedy utkniesz w tym pokoju, szukasz czegokolwiek!

„Miałem Adama Blaira [retired Warriors forward] Po drugiej stronie korytarza i rozmawialiśmy o tym, bo nie wiedziałem, dokąd idę ani dokąd zmierza moja przyszłość.

„On mnie uspokajał”, powiedział, „To tylko biznesowa strona rzeczy, znajdziesz to gdzieś”.

„Ustaliliśmy datę lunchu, abyśmy jednocześnie otworzyli drzwi i przywitali się, a następnie rozmawialiśmy przez SMS-y, mimo że odbywały się one po drugiej stronie holu. Bardzo mi to pomogło.

„Kiedyś rozmawiałem z BA i Bucketsem [O’Neill]Bara był dla mnie właściwą osobą. To nie było w momencie, gdy nie miałem innych opcji i nie myślałem w ten sposób, ponieważ wciąż mam dopiero 22 lata.

„Gdy tylko podpisałem kontrakt, wiedziałem, że zaczynam od nowa i że ciężka praca zaprowadzi mnie tam, gdzie chciałem”.

Dom jest trudnym miejscem

Niepokój, że Papali’i dojdzie do siebie po złamanej nodze w ciągu ostatnich lat, może być nieuzasadniony, a przynajmniej takie jest uczucie, im dłużej Lorena mówi o swoim synu.

„Jest naprawdę odważny i lekkomyślny” – mówi. „Zawsze był.”

„Jest bardzo konkurencyjny, bez względu na cenę, którą wygrywa, jego ciało często zajmuje drugie miejsce”.

Wystarczy odrobina garnków i czajników, nie tylko jabłek i drzew.

Sama Lorena, po 16-letniej karierze zakończonej w 2010 roku, osiem lat później, w wieku 41 lat, wyszła z emerytury, aby trzy lata wcześniej grać w pierwszej drużynie Warriors.

„Jest po prostu szorstki i potyka się i będzie grał przez złamane kości” – mówi Lorena.

„Był jeszcze jeden moment, kiedy był dzieckiem, miał mniej niż pięć lat, upadł na ziemię i powtarzał nam, że boli go nadgarstek.

Przedstawiony drugi etap węgorza i Papali’i idzie dalej

„Moja mama i tata powtarzali mu, że jest sztywny i okazało się, że ma złamaną linię włosów na nadgarstku i potrzebuje szyny, ale to wcale go nie spowolniło.

„Był tylko dzieciakiem, który wypadł z całej sprawy, ale i tak szedł dalej.

„To była tylko walka, żeby jako dziecko nosił ochraniacz na zęby, nie mówiąc już o naramiennikach czy nakryciach głowy.

READ  NRL 2022, Melbourne Storm, Brisbane Broncos, zapowiedź rundy 15, składy drużyn, u siebie i na wyjeździe, kluczowe mecze

„Po prostu chcę, żeby mógł grać przez długi czas i mieć długą karierę.

„Jako mama chcesz, aby twój syn jako pierwszy zszedł z boiska. Ale mój styl brzmi:„ Tak, proszę zejdź z boiska w jednym kawałku ”, ale lubię widzieć, jak ryczy, bo to oznacza, że ​​cieszy się swoim futrem.

„A najlepszym sposobem na czerpanie przyjemności z tego jest wygrana”.

Podczas gdy Papali’i odbiera sygnały ligi rugby od Loriny i jej męża Jerry’ego, jego wieloletni partner Elle Temu wnosi na imprezę wiele sportowych poświadczeń, a także jest zawodowym graczem w netball w Nowej Zelandii.

Jej kariera została uporządkowana przed zeszłym sezonem dla Babali, kiedy podpisała kontrakt z Northern Stars z Oakland w 2021 roku, pozostawiając fanów liceum, aby stawili czoła związkowi, który omija Tasmana.

„Myślę, że zawsze należy się upewnić, że wspólnie zadbacie o partnera i swoje decyzje” – mówi Babali.

„Ona naprawdę mnie wspiera i jestem jej wdzięczny.

„To było naprawdę trudne, ponieważ najpierw spadło w Oakland, więc wiedzieliśmy, że będziemy musieli przejść długą drogę.

„ Ale to pomogło jej też być wysportowaną i wsparło moją decyzję [to sign with Parramatta] 100 procent i wiedziałem, że gonimy za marzeniem, więc jest słodki ”.

Wraz z otwarciem bańki podróży między Australią a Nową Zelandią rodzina Papali’i już dostała bilety i zarezerwowała pierwszą wizytę na stadionie Bankwest w czerwcu.

Do tego czasu Lorena będzie nadal chwalić analizę gry jej syna Brada Arthura, tak jak robi to co tydzień.

„To było niesamowite zobaczyć, jak naprawdę podobał mu się mój materiał filmowy” – mówi.

„To wszystko, czego pragniesz jako mama. Jako rodzina zawsze to uwielbialiśmy. Wysyłaj mu filmy i komentarze po każdym meczu”.

„Wiem, że Brad Arthur przeprowadził całą swoją analizę, ale uwielbiamy razem pokazywać jego gry, a ja będę pracować nad klipami i rozmawiać z nim o jego rozgrywce. komentarze po Raiders. [last weekend].

– W czerwcu będziemy mieli mecz u siebie. Planujemy spotkanie z trenerem, spotkanie z drużyną i poznanie środowiska, które sprawia, że ​​jest taki szczęśliwy. Nie możemy się doczekać.

Dotychczasowy sezon: pierwsze sześć rund