Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2022: Stan pochodzenia, NSW Blues, Siosifa Talakai, Cronulla Sharks, Newtown Jets, Top 30

Zaledwie dwa lata po tym, jak powiedziano mu, że Sharks nie może go zatrzymać w pierwszej trzydziestce, Seusseva Talakay została okrzyknięta łamaczem meczów NSW na Origin II – ale może nie miałby szansy, gdyby nie pandemia COVID-19. Gra została przerwana w 2020 roku.

Jest dobrze udokumentowane, że Talakai wyróżniał się w juniorskich drużynach reprezentacyjnych South Sydney, zanim zadebiutował w NRL jako 18-letni środkowy w 2016 roku, zanim jego kariera odbiła się w dramatycznym tempie.

Jednak prawie przegapił drugą szansę z Sharks po tym, jak klub został zmuszony do wyboru między nim a Roycem Huntem na pozostałym 30. miejscu na liście 30 najlepszych na początku sezonu 2020.

Talakay pracował jako grappo podczas gry w Newtown w 2019 roku po tym, jak jego występ z Penrithem nie oddał drugiego strzału w NFL, ale trener Cronulli, John Morris, dobrze znał potencjał Talakay i otrzymał propozycję kontraktu trenerskiego i próbnego. .

Syosiva Talakay gra dla Newtown w 2019 roku.
Syosiva Talakay gra dla Newtown w 2019 roku.
© NRL. Zdjęcia

Przez 20 tygodni przed rozpoczęciem Telstra Premier League 2020 Talakai trenował u boku Hunta, który również próbował ożywić swoje marzenie o NRL po trzech latach spędzonych w Canberze.

Para, która zarabiała 1000 dolarów tygodniowo za swoje wysiłki, przekonała zarówno Morrisa, jak i sztab Sharks, że są godni kontraktu z NRL – ale klub miał tylko jedno miejsce w 30-osobowym składzie i zaoferował je Huntowi.

„Byłem niechlujny dla Sivy, ponieważ jest poza mną i jest w ostatniej trzydziestce, trenowaliśmy razem i staliśmy się dobrymi kumplami” – powiedział Hunt.

„Pomyślałem, że to obrzydliwe, ponieważ byłem z nim na tej samej łodzi, kiedy przyjechaliśmy. Dał nam obojgu dobre doświadczenie, był dobrym graczem i wiedziałem, jak ciężko pracował”.

„Był tydzień przed uderzeniem COVID, więc mógł w zabawny sposób otrzymać podziękowania za COVID. Firmy zostały zamknięte, a kiedy wróciliśmy sześć tygodni później, niektórzy gracze odeszli, więc Ceva znalazła się w pierwszej trzydziestce. „

READ  „Nie ma rozpraszania, nie ma związku” - Jiri Prochazka opisuje samotne życie w lesie

Po podpisaniu kontraktu na rozwój o wartości 60 000 $ rocznie Talakai nie był w stanie grać na pierwszym poziomie do połowy sezonu, ale NRL usunęła ograniczenia, gdy rywalizacja została wznowiona 28 maja 2020 r., Aby zapewnić klubom większy zasięg gry.

Po tym, jak Sharks przegrali swój pierwszy mecz z Wests Tigers, Morris Hunt i Talakay powołali się na mecz czwartej rundy z North Queensland, a 25-latek nigdy nie oglądał się za siebie.

„Pierwszy raz, kiedy oglądałem grę Ceva w Wielkim Finale 2015, nadzorowałem nasze utwory i grałem w Cronola Souths Sydney” – powiedział Morris. „Był taki, jaki jest teraz – silny, dynamiczny i trudny do opanowania.

Siosifa Talakai zejdzie z ławki przed swoim debiutem w Origin w niedzielę wieczorem.
Siosifa Talakai zejdzie z ławki przed swoim debiutem w Origin w niedzielę wieczorem.
© NRL. Zdjęcia

„Sifa miał naprawdę dobry rok w Newtown w 2019 r., więc zanim nadszedł sezon 2020, zaoferowaliśmy mu pełnoetatowy kontrakt trenerski i próbny. W tym czasie mieliśmy różne problemy z limitami wynagrodzeń, więc nie mogliśmy nikogo zabrać na górze.

„Naprawdę musieliśmy szukać diamentów w graczach typu szorstkiego, a dwoje, których dostaliśmy, to Royce i Seva. Jeden z nich okazał się graczem z kraju pochodzenia, a drugi grał dla Maorysów All- Gwiazdy.

„Mieliśmy tylko jedno miejsce, aby dołączyć do zespołu i obaj byli znakomici w przedsezonie.

„Siva doskonale wyszkolił dom, całkowicie go zabił i wiedziałem, że będzie miał dobry rok, ale oddałem to miejsce Royce’owi, ponieważ potrzebowaliśmy pośredników.

Nowy blues na bloku dla Ampol State of Origin II.
Nowy blues na bloku dla Ampol State of Origin II.
© NRL. Zdjęcia

„Mieliśmy dobrze zabezpieczony tylny rząd, więc jedyne, co mogliśmy zrobić, to zaoferować mu umowę na rozwój.

„W tym momencie gracze z kontraktami deweloperskimi nie mogli grać w NRL do 10. rundy, więc gdyby COVID nie nadszedł, moglibyśmy nie zobaczyć tego, co najlepsze w Sifie Talakai.

READ  2021 NRL, Canberra Riders vs Melbourne Storm, rewanż 11 rundy

„Ale odkąd dostał swoją szansę, nie grał już żadnego meczu w dywizji rezerw i zawsze co tydzień był w czołówce, ponieważ można go umieścić na pozycjach, w tylnym rzędzie, pośrodku i po prostu jeździ cały dzień. Ma ogromny silnik.

Po zdobyciu nagrody Tommy’ego Bishopa Gracza Roku 2020, Talakay został ponownie podpisany do końca sezonu 2023, a Cronola Football Club powiedział, że Sharks chcą przedłużyć jego kontrakt, powiedział Darren Mooney.

„Jesteśmy z niego bardzo dumni w klubie za wszystko, co osiągnął i wierzę, że będzie prawdziwym atutem NSW State w niedzielę” – powiedział Mooney. „Ostatnio grał w 50 meczach NFL, więc jego najlepszy futbol jest przed nim.

„Zadebiutował, gdy miał 18 lat i poszedł inną ścieżką, więc jest to zasługa dla niego i pracy, którą wykonał. Zasługuje na wszystko, co ma, a Newtown zasługuje również na duże uznanie za to, że dał mu szansę po Penrith ”.

Morris spodziewa się również, że Talakay będzie miał wpływ na the Blues, niezależnie od tego, czy będzie grał w pomocy, czy z przodu, kiedy wyjdzie z giełdy w swoim debiucie w Origin w niedzielny wieczór.

Siosifa Talakai przygotowuje się do swojego występu w Origin w Perth na początku tego tygodnia.
Siosifa Talakai przygotowuje się do swojego występu w Origin w Perth na początku tego tygodnia.
© NRL. Zdjęcia

„To z pewnością wzbudzi strach w drużynie Queensland, wiedząc, że Talakay zaczął, gdy mecz się rozpoczął i jest jednym z najlepszych breakerów w grze” – powiedział Morris.

„Jesteś trochę przytłoczony grą i szybko sprowadzasz kogoś do gry i wokół niej. Myślę, że to świetny ruch i jest naprawdę satysfakcjonujący dla niego i całej pracy, którą musiał wykonać.

„To nie było łatwe, musiał przejść trudną drogę – wcześnie grał w NRL i nauczył się kilku lekcji poza boiskiem. Musiał ponownie zarobić na swoje passy, ​​wracając i grając w Pucharze NSW, a teraz gra dla NSW. „

READ  „Jest szansa” – Kevin Milamo, aby wygrać tytuł bokserski Nowej Zelandii