Siostry Levy odegrały główną rolę w zwycięstwie Australijek nad Nową Zelandią w finale Dubai Sevens

Madison Levy i jej siostra Tegan zainspirowały australijską drużynę rugby do zwycięstwa w otwierającym sezon Dubai Sevens, kończąc tym samym rekord Nowej Zelandii wynoszący 41 meczów bez porażki.

Gwiazda podwójnego kodu Madison zakończyła swój turniej rekordem świata w 12 próbach w jednej konkurencji, podczas gdy zwycięzcy australijskiego Pucharu Świata pokonali swoich wielkich rywali z trans-Tasmana 26-19 w dzisiejszym porannym finale NZT.

Jej młodsza siostra Teagan poprawiła swój wynik zwycięskim występem w finale, strzelając dwie kluczowe próby i zdobywając 14 punktów, dzięki czemu Australia stała się pierwszą drużyną, która cztery razy z rzędu wygrała te same Mistrzostwa Świata Kobiet na pustyni Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W ten sposób zakończyli także atmosferę niezwyciężoności Nowozelandczyków, gdy mistrzynie World Series zostały ostatecznie pokonane rok później, ustanawiając rekord świata kobiet wynoszący 41 zwycięstw z rzędu, który rozpoczął się po pokonaniu ich przez Australię w finale w Dubaju w 2022 roku.

Madison Levy, 21-latka, która niedawno znalazła się na krótkiej liście Światowej Zawodniczki Roku Kobiet Siódemki po ustanowieniu rekordu 57 przyłożeń w zeszłorocznych seriach, była siłą napędową i uznała, że ​​dobrze będzie rozegrać dwa mecze i przenieść się do przodu, aby spróbować przypieczętować decydujący puchar w finale, gdzie wynik był 19-19.

Jednak to 20-letni brat byłej gwiazdy AFLW, Tegan, wybrany wcześniej przez Gold Coast Suns, był zawodnikiem finału, który strzelił potężnego gola tuż przed przerwą i dał Australijczykom prowadzenie 14-12 po przerwa. Dublet Jorji Millera wyprowadził Nową Zelandię na prowadzenie.

Miller, Gracz Roku Świata Siódemek, strzelił hat-tricka, ale Tegan strzelił kolejnego wkrótce po przerwie, a Madison Levy wygrała decydującego seta po potężnej próbie otwarcia Australii w finałowym, 20-letnim meczu stara Bayan Tarita też. Ma świetne zdanie.

Kolejnym ciosem była kapitan Nowej Zelandii Sarah Hairini, która z powodu poważnej kontuzji kolana opuściła boisko.

READ  Trener Glenn Moore rezygnuje po zapoznaniu się z Black Ferns, odrzucając zarzuty

Reprezentacja Nowej Zelandii, która w ćwierćfinale rozbiła Stany Zjednoczone 40:0, w półfinale została pokonana przez Argentynę 21:19. Zespół All Blacks Sevens zajął w sumie trzecie miejsce.

W finale mężczyzn Republika Południowej Afryki pokonała Argentynę 12:7.