Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener Glenn Moore rezygnuje po zapoznaniu się z Black Ferns, odrzucając zarzuty

Trener Black Ferns, Glenn Moore, podał się do dymisji, ale odrzucił „mylące” zarzuty jednej z zawodniczek, co ostatecznie wywołało przegląd kultury i środowiska nowozelandzkiej drużyny rugby kobiet.

Moore powiedział, że zarzuty postawione w mediach społecznościowych przez prostytutkę Te Korra Ngata-Eringamat podczas trasy koncertowej na półkuli północnej pod koniec zeszłego roku były mylące i nie zgadzał się z nią.

Przegląd kultury rozpoczął się po Te Kura Ngata-Aerengamate Powiedziała, że ​​miała „załamanie psychiczne” podczas trasy z powodu rzekomych krytycznych komentarzy Moore’a.

Black Ferns, dowodzeni przez Glenna Moore'a, mocno przegrali z Anglią i Francją pod koniec ubiegłego roku.

Laszlo Jiekzo / Informacje przez PhotoSport

Black Ferns, dowodzeni przez Glenna Moore’a, mocno przegrali z Anglią i Francją pod koniec ubiegłego roku.

Przegląd wykazał, że nowozelandzkie rugby nie wspierało w wystarczającym stopniu wyczynowych kobiet rugby i zawierało 26 zaleceń.

Czytaj więcej:
* Od Heartland Rugby po Highlands and the Blues — jak Glenn Moore awansował w rankingach
* Sir Graham Henry jest gotowy dołączyć do zespołu trenerskiego Black Ferns po dodaniu Wayne’a Smitha
* Recenzja „Rozmowa: Czarne paprocie” pokazuje, dlaczego zmiany w kobiecych sportach wyczynowych są opóźnione
* Problemy podkreślone przez Te Kura Ngata-Aerengamate w recenzji Black Ferns „nie są nowe” ani izolowane
* W związku z jednostką Czarnych Paproci pozostają wątpliwości po tym, jak Glenn Moore nie spotkał się po przeglądzie zespołu

Mark Robinson, dyrektor naczelny NZR, nadal wspiera skonfliktowanego trenera, aby kontynuować swoją rolę na początku tego tygodnia, mniej niż sześć miesięcy przed pierwszym meczem Black Ferns w Pucharze Świata w rugby z Australią na Eden Park w październiku.

„Podczas gdy zarzuty postu w mediach społecznościowych znacząco doprowadziły do ​​tego, że T Kura Ngata-Iringamati otrzymał wsparcie w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia, którego potrzebował, Moore powiedział w oświadczeniu wydanym przez firmę zajmującą się komunikacją strategiczną.

„Post nie zawierał kontekstu i niesprawiedliwie i niewłaściwie przedstawiał mnie jako trenera i osobę. Moje wartości i przekonania zostały zakwestionowane, a to było bardzo frustrujące nie tylko dla mnie, ale także dla mojej rodziny.

„Do tej pory powstrzymałem się od jakichkolwiek publicznych komentarzy na ten temat z troski o dobro Te Cura w czasie, gdy publikowałem jej post i aby umożliwić zakończenie procesu recenzji. Rugby NZ doskonale zdaje sobie sprawę z mojego stanowiska przez cały czas, co znalazło odzwierciedlenie w ich aprobacie dla mnie jako głównego trenera.

Trener Glenn Moore świętuje z Czarnymi Paprociami zwycięstwo w finale Pucharu Świata Kobiet w Rugby 2017 przeciwko Anglii.

David Rogers / Getty Images

Trener Glenn Moore świętuje z Czarnymi Paprociami zwycięstwo w finale Pucharu Świata Kobiet w Rugby 2017 przeciwko Anglii.

„Przy odpowiednim użyciu media społecznościowe mogą być bardzo potężnym narzędziem, ale myślę, że ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystko, co jest publikowane, jest oparte na faktach lub kontekście. Jestem wdzięczny za ogromne wsparcie, jakie obecni i byli zawodnicy oraz inni trenerzy w różnych Gry pokazały mi. Wysportowany i wszyscy, którzy się ze mną komunikowali.

Rekord Moore’a z Black Fern był doskonały aż do zeszłorocznej trasy North Tour, kiedy to zrobili Poniósł cztery kolejne porażki z rekordową przewagą nad Anglią i Francją.

Moore powiedział, że martwi się, że długa ocena będzie nadal rozpraszać przed Mistrzostwami Świata.

„W związku z tym uważam, że rezygnacja z gry leży w najlepszym interesie zespołu.

„Kiedy zespół nie osiąga poziomu wymaganego do międzynarodowych zawodów, muszą mieć miejsce trudne, bezpośrednie rozmowy. Ważne jest również zbadanie różnych grup w czołówce najlepszych wydarzeń. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​gracze mają do czynienia z wiadomościami, które nie działają lub nie są wybierani w oddziale.podstawowe inaczej.

„Podczas gdy przegląd zawierał wiele zaleceń dotyczących obszarów poprawy NZ Rugby i zarządzania zespołem, główną nauką z przeglądu jest to, że NZ Rugby musi wprowadzić odpowiednie systemy szkoleniowe i wsparcia dla kierownictwa i graczy w zakresie przekazywania i otrzymywania informacji zwrotnych”.

„Rozumiemy i szanujemy decyzję Glenna o odejściu i jest to oznaką jego charakteru, że zdecydował się postawić zespół na pierwszym miejscu w tym trudnym czasie” – powiedział w sobotę Robinson.

W komunikacie medialnym nowozelandzkiego rugby podano, że kolejna aktualizacja struktury treningowej Black Ferns zostanie podana w przyszłym tygodniu.

Chociaż Wayne Smith i Sir Graham Henry zostali niedawno dodani do grupy Black Ferns, nie oczekuje się, że żaden z nich zastąpi Moore’a, a głównym kandydatem będzie Alan Ponting. Trenował drużynę siódemek Black Ferns w walce o złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a także poprowadził Chiefs Manawę do inauguracyjnego tytułu Super Rugby Ubiki w zeszłym miesiącu.

Dojrzeć

Rekord Glenna Moore’a jako trenera Czarnej Paproci (2015-obecnie)

W 31 testach: Wygrał 24 i przegrał 7.

Atrakcja: Zdobycie Pucharu Świata w 2017 roku (Pokonaj Anglię 41-32 w finale)

READ  Centralne ostrzeżenie w rugby w Hawke's Bay