Hurricane’y pokonały Highlanders 22-21, ponieważ gospodarze nie mogli spróbować w ostatniej sekundzie

W Forsyth Barre, Dunedin: huragany 22 (Bailyn Sullivan spróbuj 7 min, Salesi Rayasi 20 min spróbuj, Aidan Morgan spróbuj 74 min, Jordie Barrett 2 minusy, długopis) Górale 21 (Andrew McAleo próbował 51 minut, Max Hicks próbował 66 minut, Marty Banks 3 długopisy, con) HT: 14-6

Czerwona kartka: Josh Dixon, 19 minut

Fala czerwonych kartek trwała nadal w Super Rugby Pacific, a Highlanders zatrzymali Josha Dicksona jako ostatniego wysłanego z boiska podczas dramatycznego zwycięstwa Hurricanes 22-21 w Dunedin.

Po przegranej 14:6 w pierwszej połowie, Highlanders wykonali żywy powrót w drugiej połowie i wyglądali na wygraną, gdy młody Sola Mau zbliżył się do serii testów w ostatniej sekundzie meczu.

Skrzydłowy huraganów Julian Savia zderza się w sobotę ze Scottem Gregorym w Forsyth Barre.

Joe Allison / Getty Images

Jednak sędzia Angus Mabe, w swoim debiucie w Super Rugby, zadecydował, że na boisku nie będzie można próbować – i uznał, że Ma’u był krótki – i TMO nie było w stanie znaleźć żadnych dowodów na obalenie decyzji.

Decyzja wywołała hałaśliwe okrzyki ze strony 7064 kibiców gospodarzy, a Hurricanes poczują, że ostatecznie mieli trochę szczęścia do wygrania.

Dixon został wyrzucony z boiska w 19. minucie po tym, jak dołączył do Hurricanes, wspierając głową Tevity Mafileo lewym ramieniem.

Sędzia Angus Mabe pokazał czerwoną kartkę Joshowi Dixonowi.

Mabe dostał czerwoną kartkę po obejrzeniu kilku powtórek, gdy Maviglio wyjechał na międzynarodowe lotnisko Hamad.

READ  Brazylijska legenda Pele podobno przeniósł się do opieki u schyłku życia

Incydent wydawał się raczej niezdarny niż lekkomyślny, ale kontakt potrząsnął głową Mafileo do tyłu, a graczom powtarzano w kółko, że strzał w głowę oznacza żółtą lub czerwoną kartkę.

Czerwona kartka Dixona ukoronowała słabą pierwszą kwartę Highlanders, którzy stracili także dwie próby Belenowi Sullivanowi i Celsey Riassi.

To pozostawiło Hurricane’om kontrolę nad grą, ale nie udało im się wystartować i zachowały buty Marty’ego Banksa dla Highlanders w grze.

Drużyna gospodarzy również uzyskała dobrą wartość z ławki, a Mitch Hunt i Volao Vakatava dodali mnóstwo iskry.

Pomocnik Highlanders Thomas Omaja Jensen został zaatakowany przez TJ Perinara i Ardi Savia.

To wyprowadziło ich na prowadzenie na zaledwie pięć minut przed końcem, a rozgrywający z rezerwy Hurricanes, Aidan Morgan, strzelił gola po świetnym ruchu, aby odzyskać przewagę.

Wystarczyło zdobyć cztery konkursowe punkty, choć nie bez kontrowersyjnego finiszu.

Highlanders przegrali na 8 poziomie Marino Michael Toe przed kickoffem i został zastąpiony przez Hugh Rentona.

Ponieważ Shannon Frizzell był kontuzjowany od dwóch miesięcy, była to ostatnia rzecz, jakiej potrzebowali, a cios Mikaela Too został zmarnowany w ataku i obronie.

Oczekiwania pogorszyły się, gdy nowy 13. zawodnik Denny Solomona opuścił boisko po zaledwie 16 minutach po decydującym ataku Josha Morby’ego.

wielka chwila

Decyzja Mabe, by nie spróbować, wywołała wiele kontrowersji w Highlanders Country, a także podbite oko, które przykuło Garetha Evansa po incydencie w buszu z udziałem Asafo Omua. Kibic Highlanders był najwyraźniej wściekły na ten incydent, powołując się na jego błyskotliwość, gdy opuścił boisko, ale został oczyszczony przez sędziów meczowych.

Ocena meczu

6.5/10 Walka górali w drugiej połowie dostarczyła wiele dramatyzmu, ale obie strony odczułyby, że gra była niepewna z niektórymi łatami.

Wielkie zdjęcie

Nadzieje na finały Highlanders są dalekie od zakończenia ze względu na format finałów z ośmioma drużynami, ale będą szukać ulepszeń, gdy w przyszłym tygodniu udają się do Australii na Super Tour w Melbourne. Ewentualny komentarz Dixona zwiększa ich wyzwania przed spotkaniem z Brumbami. Hurricane’y zmierzą się z Czerwonymi, ale będą też czuć, że muszą wjechać o kilka wyższych biegów.

READ  Vijay Hazari Cup: Serwisy miażdżą Keralę siedmioma bramkami, aby przebić się do półfinału | wiadomości o krykiecie

najlepszy gracz

Julian Savia i Salsi Rayasi mieli mocne momenty dla Hurricane, podczas gdy Gareth Evans był wpływowy na piłce dla Highlanders. Scott Gregory pokazał swoją siłę w drugiej połowie, ale Riassi był chyba najlepszy.