Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ryan O’Neal: Nominowana do Oscara gwiazda filmów Love Story i Bones zmarła, mówi jego syn |  Wiadomości o sztuce i sztuce

Ryan O’Neal: Nominowana do Oscara gwiazda filmów Love Story i Bones zmarła, mówi jego syn | Wiadomości o sztuce i sztuce

Ryan O’Neal zagrał w takich filmach jak Love Story i Paper Moon, które przyniosły mu nominacje do Oscara i Złotego Globu, a ostatnio pojawił się w Bones, wcielając się w ojca głównego bohatera.

przez Chris Lockyer, reporter wiadomości @_chrislocker


Sobota, 9 grudnia 2023 o 07:11 czasu brytyjskiego

W wieku 82 lat zmarł aktor „Love Story” Ryan O’Neal – ogłosił jego syn.

„To najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek musiałem powiedzieć, ale oto jesteśmy. Mój ojciec zmarł dzisiaj spokojnie, a jego kochający zespół u jego boku wspierał go i kochał go takim, jaki jest” – napisał Peter O’Neill na Instagramie. Czy my.”

„To bardzo trudne dla mnie i mojej żony Summer, ale podzielę się z wami pewnymi uczuciami, aby dać wam wyobrażenie o tym, jak niesamowity jest ten mężczyzna”.


zdjęcie:
Ryan O’Neal około 1960 roku. Zdjęcie: Ralph Dominguez/MediaPunch/IPX

Ryan O’Neal był jedną z największych gwiazd filmowych lat 70.

Pracował w różnych gatunkach z wieloma najsłynniejszymi reżyserami tamtej epoki, takimi jak Peter Bogdanovich w Paper Moon, w którym zagrał u boku swojej dziewięcioletniej córki Tatum, czy Stanley Kubrick w przełomowym filmie Barry Lyndon.

„Był dla mnie całym światem” – powiedziała Tatum O’Neal w oświadczeniu dla magazynu „People”. „Bardzo go kochałam i wiem, że on mnie też”.

Rola w Love Story — wyciskającym łzy dramacie z 1970 roku, w którym wystąpił Ali MacGraw, opowiadającym o młodej parze, która zakochuje się, bierze ślub i odkrywa, że ​​umiera na raka — przyniosła mu nominację do Oscara.

Paper Moon przyniósł mu ukłon w stronę Złotego Globu.

Niedawno pojawił się w filmie Kości, wcielając się w ojca głównego bohatera i zdesperowaną gospodynię domową.

O’Neill jest również znany ze swoich burzliwych relacji z aktorką Farrah Fawcett, która początkowo opuściła go pod koniec lat 90., zanim para ponownie połączyła się w 2001 r., aż do jej śmierci osiem lat później.


zdjęcie:
Ryan O’Neal w 2010 r. Fot: AP

„Większy niż życie”

READ  Adrian Ciepichal wybiera Warner MD w Polsce, ponieważ krajowy rynek nagrań muzycznych przenosi się do nadawania | załączniki

Peter O’Neill opisał swojego ojca jako „większego niż życie”, mówiąc, że „zmiażdżył” lata 70.

Dodał: „Mój ojciec stał się międzynarodową gwiazdą filmową dzięki Love Story na początku lat 70., dekadzie, którą całkowicie zmiażdżył, grając w takich filmach jak What’s Up, Doc?, Paper Moon, Barry Lyndon, O jeden most za daleko i The Main. ” Wydarzenie i kierowca.

„To legenda Hollywood. I kropka”.

„Szybki rozwój imienia Ryan można przypisać mojemu ojcu. To fakt. Rodney Harrington przebywał w Peyton Place trzy dni w tygodniu (zagrał w 500 przedstawieniach przez pięć lat) i oczywiście imię Ryan osiągnęło szczyt po Love Story (film, który uratował Paramount Studios „I przyniósł mojemu ojcu gwiazdę w Hollywood Walk of Fame”).