Polska vs Albania – Relacja z meczu piłki nożnej – 27 marca 2023

Gol polskiego napastnika Karola Świderskiego w pierwszej połowie zapewnił zwycięstwo 1:0 nad Albanią i zdobycie pierwszych punktów w grupie E eliminacji Euro 2024 w poniedziałek.

Polska, która w piątkowym meczu otwarcia przegrała 1:3 z Czechami, przypieczętowała zwycięstwo w 41. minucie, kiedy Świderski strzelił do siatki po tym, jak Jakub Kamiński trafił w słupek z rzutu wolnego.

Robert Lewandowski, dobrze grający z obrony Albanii, miał szansę na podwojenie prowadzenia w 63. minucie, kiedy przełamał się i strzelił z bliskiej odległości, ale jego strzał minął linię bramkową.

Polak miał jeszcze jedną szansę w 84. minucie, ale jego strzał z dystansu przeleciał nad poprzeczką.

Albański skrzydłowy Myrto Uzuni wywołał dreszcze w tłumie, gdy był bliski wyrównania na dwie minuty przed końcem, oddając strzał obok lewego słupka.

„W naszych umysłach są tylko eliminacje, więc dzisiejsze zwycięstwo było naszą misją do wykonania i na szczęście zrobiliśmy to, ponieważ zrobiliśmy krok naprzód” – powiedział Świderski w rozmowie z TVB Sport.

– W pierwszej połowie zagraliśmy świetny futbol (a w drugiej też były piękne momenty). Szkoda, że ​​w końcówce się zdenerwowaliśmy, ale na szczęście wygraliśmy.

W drugim meczu grupy E Czechy zremisowały 0:0 z Mołdawią i utrzymały się na czele tabeli, tracąc punkt do Polski.

READ  Come Strictly Dance Star znajduje ukraińską rodzinę partnerską w Polsce | Ściśle chodź tańcz