Polska, Indonezja, eliminacje sprintu kobiet w Salt Lake City

Drugie zawody medalowe drugiego dnia zawodów w Salt Lake City w stanie Utah w USA zakończyły się wysokim wynikiem, gdyż Aleksandra Mirosław – aktualna rekordzistka świata kobiet – z czasem 6,42 sekundy dojechała do mety na podium, zajmując pierwsze miejsce w kwalifikacjach okrągły.

Pięciu innych wspinaczy spadło poniżej 7, za Miroslavem w klasyfikacji: Aleksandra Kaluchka, również z Polski, zdobyła 6,84; Dissac Med Rita Kusuma Dewi z Indonezji zdobyła 6,86. Chiński Deng Liguan miał 6,88; Amerykanka Emma Hunt zajęła piąte miejsce, odnotowując 6,90 sekundy. Natalia Kaluka zakończyła z wynikiem 6,95.

Aby zobaczyć pełne wyniki kwalifikacji sprinterskich kobiet, kliknij tutaj.

Puchar Świata IFSC Salt Lake City 2023 będzie kontynuowany dziś wieczorem dwoma finałami: jednym boulderem kobiet o 18:00 i drugim biegiem kobiet na szybkość o 20:00. Oba będą transmitowane na żywo na https://www.youtube.com/@sportclimbing/streams”>kanale YouTube IFSC.

Informacje i aktualności dotyczące wydarzenia będą dostępne na stronie Strona internetowa IFSC i kanały cyfrowe Etihad: FacebookI InstagramI ŚwiergotI Linkedini wyłącznie dla chińskiej publiczności, Weibo i Douyina.