Perenara wyrównał rekord strzelecki w próbie Super Rugby, gdy Canes pokonał Chiefs

Były zawodnik drużyny All Blacks, TJ Perenara, strzelił dwie próby wyrównania rekordu wszechczasów turnieju, podczas gdy drużyna Hurricanes pokonała wczoraj Chiefs 36-23 i pozostała niepokonana przez osiem rund Super Rugby Pacific.

Piranara strzelił gola w 17. minucie, gdy Hurricanes wykorzystali przytłaczającą przewagę w początkowej fazie gry, aby zbudować prowadzenie 17-7, a następnie w 58. minucie, po tym jak Chiefs wypracowali sobie prowadzenie 23-17.

Oddając rzuty karne i przewracając piłkę po słabych podaniach, Hurricanes pomogli Chiefs wrócić do gry.

Zdobyli bramkę po strzale przez scrumhalfa Corteza Ratimę, a następnie zmniejszyli przewagę nad Hurricanes rzutami karnymi przed Damianem McKenziem, nawet mając pod koszem skrzydłowego Emoniego Narawę.

Ponownie na początku drugiej połowy Chiefs wyglądali na spokojniejszych niż Hurricanes, dobrze przenosząc piłkę przez jednorazowych zawodników i od czasu do czasu wykorzystując odciążenia, aby rozciągnąć obronę, a McKenzie kopnął skutecznie.

Po powrocie z faulu Narawa zdobył drugą bramkę dla Chiefs i dał im sześciopunktowe prowadzenie.

Jednak na początku ostatniej kwarty sytuacja ponownie się odwróciła i Hurricanes odzyskali prowadzenie dzięki Perenarze, który w 62 próbach w karierze zremisował z byłym skrzydłowym Hurricanes Julianem Saveą.

Następnie skrzydłowy Kenny Naholo strzelił gola po akcji trwającej kilkanaście faz.

Hooker Asafo Amoa, którego cechą charakterystyczną było noszenie piłki, pokonał jednego zawodnika, a trzech innych przekroczył linię bramkową, zdobywając czwartą bramkę dla Hurricanes.

„To całkiem jasne, że nasza dyscyplina czasami stawia nas na złym końcu stawki, a Chiefs to dobry zespół i na tym skorzystają” – powiedział kapitan Hurricanes Brad Shields.

„Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki momentami broniliśmy, a wejście z ławki zmieniło nasz mecz”.

W końcówce meczu w Melbourne gospodarze Rebels pokonali Highlanders 47-31. To piąte zwycięstwo Rebeliantów w ośmiu meczach w tym sezonie i pierwsze zwycięstwo drużyny w trzech meczach z rzędu od sierpnia 2020 roku.