Włochy pokonują Urugwaj w Pucharze Świata w Rugby

Włochy podniosły się z 10-punktowego deficytu w pierwszej połowie, aby pokonać Urugwaj 38-17 i zapewnić sobie potencjalny decydujący mecz przeciwko Nowej Zelandii w Pucharze Świata w Rugby.

Wszystkie rozmowy w Grupie A dotyczyły Nowej Zelandii i Francji, ale Włochy wysłały Namibię i Urugwaj z dodatkowymi punktami i mają szansę sprowadzić na boisko All Blacks – których Włochy nigdy nie pokonały – kiedy spotkają się w przyszłym tygodniu.

Jednak w pierwszej połowie meczu z Urugwajem wydawało się, że Włochy nie są w stanie zasznurować butów All Blacks.

Po straceniu pierwszej próby w pełnej napięcia pierwszej kwarcie Urugwaj odpowiedział na presję wystosowaną na Włochy, a Azzurri upadł. Stracili dwóch zawodników na rzecz Sin Pena i przez dziewięć minut grali w 13-osobowej drużynie. Urugwaj miał dwie próby i zakończył połowę golem z 45 metrów.

Urugwaj prowadził 17-7 i był dobry na pierwszy szok w Pucharze Świata w Rugby.

Kapitan Andres Villaseca został jednak ukarany żółtą kartką za brutalny wślizg i różnica między Włochami chcącymi awansować do ćwierćfinału a Urugwajem walczącym o rzadkie zwycięstwo w Pucharze Świata w Rugby stała się wyraźnie widoczna.

Włochy poszybowały w czterech próbach w ciągu 15 minut, zdobywając cenny dodatkowy punkt i czwarte z rzędu zwycięstwo w teście, po raz pierwszy od 1994 roku.

„To był naprawdę trudny mecz” – powiedział kapitan Michel Lamarro. „Powiedziałem wszystkim zawodnikom z Urugwaju, że mogą być dumni ze swojego występu. Wywierają na nas dużą presję, ale w takich momentach najważniejsza jest siła zespołu, a w drugiej połowie pokazaliśmy to i zniszczyliśmy wszystko”. .” Możemy.

„Jestem naprawdę dumny z chłopców i będę dzielić z nimi tę chwilę do końca życia”.

Włochy objęły prowadzenie po Urugwaju w siódmej minucie, kiedy skrzydłowy Lorenzo Bani zdjął piłkę z piłki i strzelił gola w swoim debiucie w Pucharze Świata w Rugby.

Felipe Echeverri z Urugwaju wykorzystał pierwszy z dwóch rzutów karnych obok bramki, a Lamaro został przechwycony, ale Tommaso Allan wyciągnął go z linii prób.

READ  Białoruski biegacz odmawia opuszczenia Tokio

Jednak Włochy były pod presją na swoim boisku i Luc Niccolò Canone został ukarany żółtą kartką za cyniczny faul. Chwilę później Urugwaj przekroczył linię bramkową, a włoski obrońca Danilo Fischetti uznano za załamanie. Przyznano rzut karny, a Fischetti dołączył do Cannone w faulowym koszu.

Tuż przed zakończeniem meczu Urugwaj wykorzystał dwuosobową przewagę, gdy Echeverry wybił rzut rożny skrzydłowemu Nicolasowi Freitasowi, który grał wówczas ze złamanym nosem przez 25 minut.

Echeverry wszedł zza linii bocznej i strzelił gola z 45 metrów po ostatnim rzucie pierwszej połowy, a Urugwaj wyszedł z prowadzeniem 17-7 do przerwy.

Sytuacja odwróciła się ponownie na początku drugiej połowy, kiedy Villaseca został sfaulowany. Włochy sprawiły, że liczyła się przewaga mężczyzny.

Hooker Giacomo Nicotera został zatrzymany przez urugwajskiego scrumhalfa Santiago Aratę, ale dwie minuty później Lamaro przedarł się przez trzech obrońców i zdobył swoją pierwszą próbę testową. Po Lamaro szybko próbował skrzydłowy Montana Ioane po ataku Allana i Lorenzo Cannona z numerem 8, a Urugwajczyk zwisał z niego.

Po doliczeniu punktów bonusowych Włochy trafiły w linię Urugwaju, a Paolo Garbesi posłał na przerwę swojego partnera pomocnika Juana Ignacio Brixa i zdobył piątą bramkę.

Alan jak zwykle dodał dodatki. W dwóch meczach strzelił 13 bramek, nie tracąc bramki. Kiedy odpoczął, Garbesi przejął kontrolę i strzelił rzut karny w końcówce.