Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oczekiwał, że funt osiągnie najwyższy poziom od dwóch lat przed decyzją w sprawie stóp procentowych

Oczekiwał, że funt osiągnie najwyższy poziom od dwóch lat przed decyzją w sprawie stóp procentowych

Dziękuję, że do mnie dołączyłeś. Ceny domów spadły do ​​najniższego poziomu od roku w okresie 12 miesięcy poprzedzających styczeń w związku z nadzieją, że Bank Anglii wkrótce zacznie obniżać stopy procentowe.

Wartość nieruchomości spadła w zeszłym miesiącu o 0,2% rocznie, po spadku o 1,8% do 2023 r., jak pokazał ogólnokrajowy indeks cen domów.

5 rzeczy na dobry początek dnia

1) Organ nadzorujący audyt oskarża HMRC o nieprawidłowe oszacowanie jego kwot | Błędne prognozy stawiają skarb państwa w obliczu deficytu rzędu miliardów funtów

2) Rejsowy gigant został zmuszony do zmiany trasy po atakach na Morzu Czerwonym | Po miesiącach zakłóceń firma Carnival przekierowuje 12 swoich statków na rejsy dookoła świata

3) Jak HSBC stał się najbardziej podatnym na wypadki bankiem na świecie? | Pokrzywdzony pożyczkodawca stara się załagodzić serię niedawnych kontrowersji regulacyjnych

4) Jeremy Warner: Rynki są dość samozadowolenie z ryzyka III wojny światowej | „Wielkie złudzenie”, że handel zmniejszył prawdopodobieństwo wojny, zagraża nam

5) Ben Wright: Wielkiej Brytanii grozi uduszenie złotej gęsi uniwersytetu | Patrzenie na przyjęcie na studia trzeciego stopnia przez pryzmat migracji niesie ze sobą ryzyko

Co się stało w nocy

Giełdy w Azji spadały głównie w związku z oczekiwaniem na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, podczas gdy Chiny odnotowały w styczniu czwarty miesiąc z rzędu spadek w sektorze przemysłowym.

Oficjalne dane wykazały, że wskaźnik PMI dla przemysłu w Chinach wzrósł w styczniu do 49,2 z 49,0 w grudniu, ale nadal znajduje się poniżej krytycznego poziomu 50, który wskazuje raczej na ekspansję niż na spadek. Słaby popyt w drugiej co do wielkości gospodarce świata wpływa na wzrost.

Indeks KOSPI w Korei Południowej spadł o 0,2% do 2 494,30 po tym, jak firma Samsung Electronics odnotowała 34% roczny spadek zysków operacyjnych w czwartym kwartale.

READ  Fed zwraca się do podwyżki stóp procentowych o ćwierć punktu, ale ostrzega przed kolejnymi podwyżkami

Indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o 1,1% do 15 536,00, podczas gdy indeks Shanghai Composite Index spadł o 0,4% do 2 819,91.

Giełdy w Tokio zamknęły się wyżej, a referencyjny indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,6 procent, czyli 220,85 punktu, do 36 286,71, podczas gdy szerszy indeks Topix wzrósł o prawie 1 procent, czyli 24,17 punktu, do 2551,10.

Australijski indeks S&P/ASX 200 wzrósł o 0,8% do 7657,20 po tym, jak badanie wykazało, że w grudniu inflacja w Australii spadła do najniższego poziomu od dwóch lat, a wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich osiągnął 4,1%, co prowadzi do przewidywań, że Bank Rezerw może rozważyć jego podwyżkę. . oprocentowanie. Cięcie w następnym kroku.

Amerykańskie indeksy nie uległy we wtorek niewielkim zmianom, przynajmniej poza technologicznym Nasdaq.

Indeks S&P 500 spadł o 0,1% z rekordowego poziomu 4924,97. Indeks Dow Jones Industrial Average obejmujący 30 głównych amerykańskich spółek wzrósł o 0,3 procent do 38 467,31 punktu, podczas gdy Nasdaq Composite Index spadł o 0,8 procent do 15 509,90 punktów.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych, będących głównym przedmiotem zainteresowania rynku obligacji, spadła do 4,04% z 4,09% pod koniec poniedziałku.