Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Konsumenci stają przed latem chaosu w transporcie, gdy chińskie blokady wymazują 40 miliardów funtów z indeksu FTSE 100

Konsumenci stają przed latem chaosu w transporcie, gdy chińskie blokady wymazują 40 miliardów funtów z indeksu FTSE 100

Jdzień dobry.

Rynki rozpoczną tydzień na minusie, ponieważ obawy o rosnącą inflację, spowolnienie wzrostu gospodarczego i blokady w Chinach zaważyły ​​na nastrojach.

Rynki azjatyckie spadły w nocy, a chińskie akcje były bliskie osiągnięcia najniższego poziomu od maja 2020 r.

Indeks FTSE 100 miał pójść w ich ślady, podczas gdy europejskie akcje również spadły pomimo ulgi po zwycięstwie wyborczym francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

Negatywne nastroje muzyczne pojawiają się, gdy Rezerwa Federalna przygotowuje się do podniesienia stóp procentowych, aby poradzić sobie z narastającą inflacją, podczas gdy trwające blokady w Chinach wzbudziły obawy o popyt i obniżyły ceny ropy.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) British Airways przygotowuje się do swojej bazy personelu pokładowego w Madrycie Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii otwiera bazę personelu pokładowego w Madrycie, gdy szefowie starają się uniknąć niedawnego chaosu w podróży, który trwał przez całe lato

2) Rosyjskie sankcje mają kosztować brytyjską gospodarkę 6 miliardów funtów w ciągu dziewięciu lat Oficjalna analiza środków handlowych opublikowana na początku tego miesiąca wykazała, że ​​ograniczenia dotkną gospodarkę wielomiliardowych funtów w ciągu następnych dziewięciu lat.

3) Ukraina wzywa Johnsona do zapewnienia, że ​​rosyjska ropa „nie dotrze” do Wielkiej Brytanii Whitehall dał brytyjskim nabywcom czas do końca roku na dostosowanie się do rosyjskiego embarga na ropę

4) Przychody z muzyki na żywo ponownie spadają, ponieważ przemysł nie podnosi się po pandemii Przychody z występów na żywo wyniosły 54 mln funtów w 2021 r., o 38 procent mniej niż 85 mln funtów odnotowane w 2019 r.

5) Twitter „bardziej otwarty” na plan przejęcia Elona Muska The Wall Street Journal poinformował, że Twitter i Musk spotkali się w niedzielę, aby omówić umowę

Co się stało w nocy?

Rynki azjatyckie zatonęły w poniedziałek w związku z rosnącymi obawami o gwałtowny wzrost stóp procentowych w USA, ponieważ urzędnicy starają się powstrzymać niekontrolowaną inflację, podczas gdy w ropę uderzyły oczekiwania, że ​​chiński popyt zostanie uszczuplony przez blokadę Covid. Hongkong, Szanghaj i Tajpej spadły o ponad 2%, podczas gdy w Tokio, Seulu, Singapurze, Manili i Dżakarcie również spadły.

READ  Wypędzenie Polaków z Wielkiej Brytanii. Bezdomni też wracają do kraju

Już dzisiaj

główna firma: Polymetal International (wyniki pośrednie)

Ekonomia: Indeks cen domów Rightmove (Zjednoczone Królestwo)produkt budowlany (Unia Europejska)Narodowy Indeks Aktywności Fed w Chicago (my)