Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy producent smartfonów z Wielkiej Piątki rzuca wyzwanie Apple i Samsungowi

Nowy producent smartfonów z Wielkiej Piątki rzuca wyzwanie Apple i Samsungowi

Według ostatnich raportów rynkowych Transsion, Transsion, chiński producent smartfonów, którego marki obejmują Tecno, Itel i Infinix, po cichu urósł i stał się piątym co do wielkości producentem smartfonów na świecie. Kanały (przez Centrum Androida), IDCI Omedia.

Pomimo tego, że Transsion jest jedną z niewielu marek smartfonów, które odnotowały wzrost w trzecim kwartale tego roku, wiele osób w Europie i Ameryce Północnej nie słyszało o Transsion ze względu na jej koncentrację na rynkach Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej, Azji i Oceanii. . Transformacja ma szczególnie silną bazę w Afryce, Według IDCSprzedaje więcej telefonów niż Samsung i Xiaomi. Chociaż sugeruje to, że Transsion koncentruje się na niedrogich smartfonach, niedawno wprowadzono na rynek jej markę Tecno Pierwsze składane urządzenie.

Konkretny kwartał, w którym Transsion znajdzie się w pierwszej piątce na świecie, różni się w zależności od tego, którym raportom ufasz najbardziej. IDC I Omedia Transmisja może wyprzedzić Vivo w drugim kwartale tego roku, natomiast Kanały Uważa się, że stało się to w trzeciej kwarcie. Ale wszyscy trzej zgadzają się, że znajduje się obecnie w pierwszej piątce graczy za tradycyjnymi gigantami wagi ciężkiej Samsungiem, Apple, Xiaomi i Oppo.

Wydaje się, że wzrost Transsion wynika z koncentracji na rynkach wschodzących, na których popyt był w tym roku stosunkowo duży w porównaniu z rynkami bardziej rozwiniętymi. Counterpoint zauważa, że ​​Bliski Wschód i Afryka były jedynymi regionami, które w trzecim kwartale tego roku odnotowały wzrost liczby smartfonów rok do roku, a Transsion twierdzi, że skorzystało na tym odbiciu. Tymczasem TransUnion (wraz z Xiaomi) „szybko skorzystało z ożywienia na rynkach wschodzących dzięki powiązaniom konkurencyjnych produktów i kanałów” – mówi Amber Liu, analityk w Canalys.

Najważniejsze pytanie brzmi, czy w wyniku transformacji uda się utrzymać tę pozycję, czy też rok 2023 będzie ostatecznie wyjątkowy. Kontrapunkt donosi, że ma to być rok 2023 Najgorszy rok dla dostaw smartfonów od dekady Ponieważ ludzie, głównie na rynkach rozwiniętych, rzadziej decydują się na wymianę telefonów. Jeśli ten trend się utrzyma, może stworzyć ogromną szansę dla producentów skupiających się na rynkach wschodzących.

READ  Dr Disrespect ujawnia nowe szczegóły dotyczące swojego tajemniczego zakazu korzystania z Twitcha