Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa nadzieja na kontrolę malarii: dekodowanie ludzkich przeciwciał

Nowa nadzieja na kontrolę malarii: dekodowanie ludzkich przeciwciał

Ten artykuł został zrecenzowany według Science Proces edycji
I Zasady.
Redaktorzy Przy zapewnieniu wiarygodności treści wyróżniono następujące cechy:

Weryfikacja faktów

Publikacja recenzowana

zaufane źródło

Korekta

Streszczenie graficzne. kredyt: Raporty komórek (2023). doi: 10.1016/j.celrep.2023.113330

× Zamknąć

Streszczenie graficzne. kredyt: Raporty komórek (2023). doi: 10.1016/j.celrep.2023.113330

Naukowcy ze Szpitala dla Chorych Dzieci (SickKids) odkryli niedawno, w jaki sposób ludzkie przeciwciała chronią nas przed pasożytem malarii, który co roku zabija ponad 600 000 ludzi na całym świecie. Obiekt CMCF w Canadian Light Source na Uniwersytecie Saskatchewan pomógł im zidentyfikować dokładne struktury zaangażowane w identyfikację i kontrolowanie choroby.

„Głównym pytaniem, na które chcieliśmy odpowiedzieć, jest to, co sprawia, że ​​przeciwciało ochronne chroni? Co sprawia, że ​​jest ono skuteczne i co sprawia, że ​​jest lepsze od niektórych przeciwciał, które mogą nie zapewniać zbyt dużej ochrony i mogą nie być zbyt silne?” – mówi badaczka SickKids, Ellen Tai.

Zaobserwowali, że przeciwciała ochronne specyficznie przylegają do słabych punktów pasożyta malarii, ułatwiając neutralizację infekcji.

Wyniki, opublikowany W Raporty komórekwskazują drogę ku lepszym terapiom i szczepionkom.

Chociaż obecnie zatwierdzone są dwie szczepionki, można je stosować wyłącznie u bardzo młodych osób, mają one ograniczoną siłę ochronną, a ich działanie z czasem zanika. Naukowcy mogą wykorzystać mapy utworzone w ramach takich projektów do projektowania lepszych narzędzi opieki zdrowotnej.

Tai lubi dreszczyk emocji, gdy dowiaduje się o małych cząsteczkach wpływających na ludzkie zdrowie, ale przyświeca jej większy cel.

„Kiedy myślę o konsekwencjach tych badań, czuję, że mogę zbudować na czymś większym niż ja sam. Ta umiejętność wnoszenia wkładu dała mi cel przewodni” – wyjaśnia.