Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie pozwól, aby bateria iPhone’a Cię zawiodła: wiesz, kiedy ją wymienić

Jeśli kupiłeś iPhone’a w ciągu ostatnich dwóch lat, prawdopodobnie nie będziesz musiał myśleć o wymianie baterii. Według Apple, baterie iPhone’a są zaprojektowane tak, aby zachować 80% swojej pojemności nawet po 500 cyklach ładowania (ładowania i rozładowania). Jeśli jednak masz nieco starszego iPhone’a, wymiana baterii nie tylko poprawi podtrzymanie baterii, ale także poprawi wydajność.

Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o bateriach iPhone’a i kiedy je wymieniać, aby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

Niesławna kontrowersja wokół Apple Battery Gateway, która spowalnia starsze iPhone’y, a następnie oferuje wymianę baterii ze zniżką, skłoniła firmę do włączenia opcji w menu Ustawienia, która umożliwia użytkownikom monitorowanie procentowego stanu baterii.

Jak każda bateria litowo-jonowa, baterie iPhone’a również z czasem tracą pojemność. Starszy iPhone może nie zapewniać takiej wydajności, jak kiedyś, w tym dłuższego czasu uruchamiania aplikacji i wolniejszej liczby klatek na sekundę podczas przewijania. Dzieje się tak, ponieważ bateria iPhone’a może nie być w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do procesora, co obniża szybkość procesora i sprawia, że ​​iPhone działa wolno.

Podobnie krótszy czas między ładowaniami oznacza również, że pojemność baterii uległa pogorszeniu i wymaga wymiany. Oto, kiedy powinieneś i nie powinieneś wymieniać baterii iPhone’a. Akumulator jest zawsze wymieniany w oficjalnym centrum serwisowym.

Kiedy nie wymieniać baterii iPhone’a

Na iPhone’ach z systemem iOS 16 lub nowszym, jeśli telefon wyświetla komunikat Peak Performance, nie ma potrzeby wymiany baterii. Podobnie, jeśli stan baterii przekracza 80%, użytkownicy mogą nadal korzystać z iPhone’a bez wymiany baterii. W rzeczywistości, jeśli stan baterii Twojego iPhone’a spadnie poniżej 80% w ciągu roku, Apple wymieni ją za darmo.

Kiedy wymienić baterię iPhone’a

Jeśli stan baterii Twojego iPhone’a jest niższy niż 80%, a ekran wyświetla się mniej na czas, prawdopodobnie jest to najlepszy czas na wymianę baterii. Jeśli zauważysz częste awarie aplikacji lub spadki klatek, przyczyną może być bateria i najlepiej ją wymienić. Zapewniając monitorowanie stanu baterii w czasie rzeczywistym, Apple z pewnością znacznie ułatwiło podejmowanie decyzji o wymianie baterii w iPhonie.

READ  Coroczne nagrody MKBHD dotyczące smartfonów należące w całości do Apple i Samsunga / Digital Information World

Mity na temat żywotności baterii iPhone’a

Czy zamykanie aplikacji poprawia żywotność baterii iPhone’a?

Nie, w rzeczywistości działa odwrotnie. Apple zoptymalizowało iOS w taki sposób, że aplikacja zużywa mniej zasobów, gdy jest bezczynna, niż gdy jest zamykana i otwierana za każdym razem. Jeśli masz aplikację działającą w tle, pozwól jej działać, a iOS się nią zajmie.

Czy przeładowanie lub ładowanie iPhone’a przez noc wpływa na baterię?

Nie, o ile korzystasz z oficjalnej ładowarki i kabla. iPhone’y i ładowarki stają się coraz inteligentniejsze i mogą automatycznie odcinać zasilanie, gdy urządzenie jest w pełni naładowane. W rzeczywistości Apple zmniejsza również prędkość ładowania, gdy bateria jest naładowana w ponad 90%, aby wydłużyć żywotność baterii.

Czy wyłączenie Wi-Fi i Bluetooth poprawia żywotność baterii?

Ciągłe włączanie Bluetooth i Wi-Fi może zużywać trochę energii. Jednak najnowsze iPhone’y są wysoce zoptymalizowane, a układy sieciowe zwykle uśpiają Bluetooth i Wi-Fi, gdy nie są używane. W związku z tym wyłączanie i włączanie tych ustawień za każdym razem może nie mieć większego wpływu na żywotność baterii.

Czy powinienem rozładować baterię iPhone’a do zera procent przed ładowaniem?

Nie, całkowite rozładowanie baterii iPhone’a może w dłuższej perspektywie doprowadzić do zmniejszenia pojemności ładowania. Zawsze ładuj urządzenie, gdy procent naładowania spadnie poniżej 20%, zamiast w pełni naładować urządzenie, po prostu naładuj je do 85% do 90%, aby poprawić kondycję baterii.