Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chroń swoje konto na Twitterze przed poważną zmianą zabezpieczeń firmy

Soba zdjęcia | Lekka rakieta | Getty Images

Jeśli jeszcze nie zaktualizowałeś ustawień bezpieczeństwa na swoim koncie na Twitterze, zegar tyka.

ogłosił portal społecznościowy Elona Muska W zeszłym miesiącu Odbierze dostęp do uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) opartego na SMS-ach użytkownikom, którzy nie płacą za firmową subskrypcję Twitter Blue za 8 USD miesięcznie.

Użytkownicy, którzy skonfigurowali uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), mają czas do poniedziałku 20 marca na zarejestrowanie się w usłudze Twitter Blue, aby zachować SMS 2FA lub wyłączyć ją i skonfigurować 2FA za pomocą aplikacji uwierzytelniającej innej firmy.

Na szczęście zmiana ustawień 2FA to szybki, łatwy i bezpłatny proces, który nie zajmie więcej niż kilka minut. Oto, co musisz wiedzieć, aby upewnić się, że Twoje konto na Twitterze jest bezpieczne.

Zasadniczo uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) to dodatkowy środek bezpieczeństwa, który chroni Twoje konto przed włamaniem. Wymaga od użytkownika potwierdzenia swojej tożsamości nie tylko za pomocą hasła, ale także drugiej metody uwierzytelnienia, takiej jak kod wysłany SMS-em na jego telefon.

Oznacza to, że nawet jeśli przestępca pozna Twoje hasło i spróbuje dostać się na Twoje konto, nadal będzie musiał wykonać dodatkowy krok, zanim będzie mógł się na nie dostać.

Odkąd Elon Musk przejął Twittera w zeszłym roku, firma tnie koszty, gdzie tylko może. W rezultacie nastąpiła zmiana 2FA, a Musk twierdził w tweecie, że oszuści kosztują firmę 60 milionów dolarów rocznie fałszywymi opłatami za SMS-y.

na firmę oficjalna strona Opracowując ogłoszenie, Twitter powiedział, że zaprzestał uwierzytelniania dwuskładnikowego opartego na numerze telefonu, ponieważ był „używany – i nadużywany – przez złych aktorów”.

Zmiana ustawień uwierzytelniania dwuskładnikowego jest łatwa. Najpierw przejdź do strony ustawień w aplikacji Twitter lub w witrynie na komputery i wybierz „Bezpieczeństwo i dostęp do konta. Stamtąd wybierz opcję Zabezpieczenia i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać dostęp do strony 2FA.

READ  PS5 nie jest dobrą wartością w porównaniu do Xbox Series X, zmęczyło mnie to

Dla większości osób, zwłaszcza użytkowników mobilnych, najłatwiejszą opcją byłoby skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego za pomocą aplikacji uwierzytelniającej. Popularne i zaufane aplikacje to Google Authenticator, Duo Mobile i Twilio’s Authy.

Po pobraniu wybranej aplikacji postępuj zgodnie z instrukcjami na Twitterze, aby powiązać ją ze swoim kontem. Gdy to zrobisz, Twoje konto jest gotowe.

Jeśli nie zaktualizowałeś swoich ustawień do 20 marca, nie martw się, nie stracisz dostępu do swojego konta. Ale stanie się mniej bezpieczne, gdy Twitter automatycznie wyłączy tekstową weryfikację 2FA.

Chociaż nadal będziesz mógł korzystać z Twittera, istnieje większe prawdopodobieństwo, że Twoje konto zostanie przejęte przez każdego, kto ma dostęp do danych logowania do Twojego konta.

Pobierz CNBC za darmo Przewodnik po inwestowaniu Warrena Buffettaktóra podsumowuje najlepsze rady miliardera nr 1 dla zwykłych inwestorów, zalecenia i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.

Otwórz konto teraz: Bądź mądrzejszy o swoje pieniądze i karierę dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi