Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mówi się, że Sony zaprezentowało nową generację PSVR na konferencji deweloperów

Sony już wspomniałem Pracują nad nowym zestawem słuchawkowym PlayStation VR, obiecującym „dramatyczny skok” wydajności, wyższą rozdzielczością, szerszym polem widzenia, lepszym śledzeniem i nowym kontrolerem. We wtorek Sony ujawniło więcej szczegółów na temat zestawu słuchawkowego na szczycie deweloperów, zgodnie z jego kanałem na YouTube PSVR bez zwolnienia warunkowego (poniżej) i Pobieraniei krawędź Zostało to zgłoszone.

Mówi się, że urządzenie nosi nazwę kodową VR nowej generacji (NGVR) i jest wyposażone w kontrolery z pojemnościowymi czujnikami dotykowymi, które mogą wykrywać, czy trzymasz kontroler, czy dotykasz przycisków, a nawet wykrywać odległość między palcami. Sony podobno poinformowało programistę, że planuje wspierać opcjonalną VR we wszystkich wersjach AAA, dzięki czemu można grać w VR lub na telewizorze — tak jak w przypadku Resident Evil 7 i Niebo niczyje Na PS4 i PS5.

PSVR Without Parole zauważył również, że PSVR nowej generacji będzie oferował pole widzenia 110 stopni, które jest o 10 stopni szersze niż PSVR. Aby w pełni wykorzystać te piksele, użyjesz elastycznej dokładności skalowania wraz z prestiżowym wyświetlaczem, który wykorzystuje śledzenie gałek ocznych, aby poprawić dokładność miejsca, w którym patrzysz. PobieranieW międzyczasie powiedział, że głośnik będzie miał ekran OLED o wysokiej rozdzielczości 2000 x 2040 (łącznie 4K).

Słyszeliśmy już, że PSVR połączy się z konsolami PlayStation jednym kablem, bez konieczności posiadania passboxa. Będzie również wykorzystywać śledzenie od wewnątrz i zapewnia adaptacyjne wyzwalacze oraz dotykową informację zwrotną na kontrolerach.

Wreszcie, PSVR 2 (lub jakkolwiek to się nazywa) powinien mieć funkcje w większości porównywalne z konkurencyjnymi słuchawkami, takimi jak Oculus Quest 2 i HTC Vive Pro 2. Jednak samo Sony zapowiedziało, że zestaw słuchawkowy ukaże się co najmniej w przyszłym roku i Bloomberg Raport z czerwca sugerował, że może to nastąpić dopiero pod koniec 2022 roku. Na razie jednak to wszystko nadal dzieje się w fabryce plotek, dopóki Sony nie ogłosi czegoś oficjalnego, być może jeszcze w tym roku.

READ  Przeglądarka Vivaldi ma teraz wbudowany czytnik poczty, kalendarza i RSS

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.