Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie, nie chcemy nosić naszyjnika do śledzenia emocji o nazwie NeckFace

Zespół badawczy z Cornell University w Nowym Jorku opracował urządzenie, które można nosić jako naszyjnik, „które może stale śledzić pełną mimikę twarzy za pomocą kamer na podczerwień, aby rejestrować obrazy podbródka i twarzy spod szyi”. Nazywa się NeckFace, prawdopodobnie dlatego, że to sztuka z „Naszyjnika”, chociaż nie jesteśmy tego do końca pewni. Szczerze mówiąc, w tej chwili nie jesteśmy niczego pewni, ponieważ patrzymy na to:

Nie. Nie. Noe-przeklęty-Oh. Zespół badawczy Cornell twierdzi, że „urządzenie, po ulepszeniu, może być szczególnie przydatne w dziedzinie zdrowia psychicznego, do śledzenia ludzkich emocji przez cały dzień”. Ponieważ nic tak nie łagodzi niepokoju i paranoi jak inteligentny aparat/albatros FitBit zwisający z Twojej szyi.

Inne sugerowane zastosowania NeckFace obejmują wideokonferencje bez konieczności siedzenia przed kamerą lub ekranem, umożliwiając osobie wykonywanie innych zadań jednocześnie. Istnieje również możliwość asystowania w scenariuszach rzeczywistości wirtualnej, jeśli twoja twarz jest częściowo zamaskowana przez gogle VR, a także świadczenie usług czytania z ruchu warg osobom, które nie mogą mówić, co jest rzeczywiście jedynym wyobrażalnym celem, z którym jesteśmy zadowoleni zatwierdzenie w tej chwili. Powiedzielibyśmy, że nikt przy zdrowych zmysłach nigdy by się nie przejmował takim produktem, ale z drugiej strony jest to. a to jest. a to jest.

Czy ktoś naprawdę myśli, że to się dobrze skończy? – “Dzięki tej technologii możemy mieć bazę danych tego, co robisz zarówno fizycznie, jak i psychicznie przez cały dzień, co oznacza, że ​​możesz śledzić własne zachowania. Ponadto klinicysta może wykorzystać te informacje do wspierania podejmowania decyzji” – wyjaśnia zespół badawczy lider Cheng Chang.

Cóż… czy my? naprawdę Chcesz wymienić wszystkie scenariusze, w których twarz szyi (ugh) może się odwrócić? W rzeczywistości wyrażenie „może odbiegać” jest mylące — i podobna technologia zrobiła Poprzednio Odszedł bokiem w miejscach takich jak Chiny, gdzie Firmy i więzienia korzystają z systemów „monitorowania emocji” wspomaganych przez sztuczną inteligencję. W zamkniętych środowiskach coś takiego jak… westchnienie… NeckFace może dostarczyć zwykłych informacji ekspertom w dziedzinie zdrowia, ale trudno jest dostrzec, jak pozytywy przeważają nad wieloma negatywami. Niestety wątpimy, czy widzieliśmy ostatni z NeckFace lub wielu naśladowców, którzy z pewnością pojawią się w najbliższej przyszłości. Po prostu trzymaj je z dala od naszych szyi i/lub twarzy, proszę.

READ  Unreal Engine 4.27 od Epic Games jest już dostępny: Raport