Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

MM Group ogranicza planowane inwestycje w zakładzie w Kwidzynie w Polsce

MM Group ogranicza planowane inwestycje w zakładzie w Kwidzynie w Polsce

Ze względu na niekonkurencyjne ceny drewna pochodzące z polskiego monopolu leśnego państwa oraz niski popyt rynkowy na wyroby z papieru i tektury, spółka podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu planowanego wieloletniego strategicznego projektu inwestycyjnego w MM Kwidzyn w zakresie energetyki i dalszej integracji celulozy i produktu zasięgu, co ogłoszono pod koniec kwietnia 2023 r. Zamiast tego MM Kwidzyn skoncentruje swoje inwestycje na zwiększeniu i tak wysokiego udziału energii odnawialnej, który obecnie wynosi 69%.

Ponadto spółka rozpoczęła konsultacje ze związkami zawodowymi i radą zakładową w sprawie ewentualnego zamknięcia małej maszyny pakującej w papier pakowy (PM 3) i reorganizacji, która może obejmować masowe zwolnienie około 110 pracowników.

MM Kwidzyn w niezmienionej formie będzie w dalszym ciągu produkować masę celulozową i tekturę na bazie włókien pierwotnych. Jeśli chodzi o produkcję papieru, maszyny papiernicze PM 1 i PM 2 będą w dalszym ciągu produkować do 360 ktpa niepowlekanego papieru gładkiego i 40-80 ktpa „IPACK Strong Pro” (papieru kraftowego do pakowania). W związku z wstrzymaniem przebudowy jednej z naszych maszyn do produkcji cienkiego papieru niepowlekanego, w Kwidzynie nie będą już produkowane torby papierowe typu kraft.

MM Kwidzyn jest producentem tektury, papieru i celulozy w Polsce. Od połowy 2021 roku jest własnością austriackiej firmy MM Group i jest jedną z sześciu europejskich fabryk MM Board & Paper. Produkuje dziewiczą płytę pilśniową, gładki papier niepowlekany oraz papier kraft do pakowania i masy celulozowej. Firma znaczną część sprzedaje na rynku krajowym, a swoje produkty eksportuje głównie do Unii Europejskiej.

READ  Vestas zdobywa zamówienie na 1140 MW w Polsce