Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oliver Biermann zastępuje Magnussena w Haas

Oliver Biermann zastępuje Magnussena w Haas

Oliver Pearman Jr. z Ferrari zastąpi Kevina Magnussena podczas pierwszej sesji treningowej na torze Imola w najbliższy weekend. Zdjęcie: Obrazy XPB

Haas wystawi Biermanna jako debiutanta na pierwszym treningu, po ukończeniu jednej z dwóch obowiązkowych rotacji młodych kierowców.

„Naprawdę nie mogę się doczekać ponownego dołączenia do zespołu i wzięcia udziału w pierwszym pierwszym treningu na torze Imola” – powiedział Biermann.

„Zespół ma za sobą mocny sezon i mam nadzieję, że dzięki dodatkowemu doświadczeniu, które zdobyłem od naszego ostatniego spotkania, będę mógł pomóc w utrzymaniu ich formy!”

Powszechnie oczekuje się, że Biermann dołączy do Haasa jako kierowca wyścigowy w przyszłym sezonie, zastępując związanego z Sauberem Nico Hulkenberga.

18-latek zadebiutował w Formule 1 podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej, kiedy został powołany, aby zastąpić Carlosa Sainza.

U Sainza zdiagnozowano zapalenie wyrostka robaczkowego i po piątkowych treningach musiał wycofać się z zawodów.

Biermann został wymieniony na następcę w ostatniej chwili, po ukończeniu godzinnego treningu przed przystąpieniem do swojej pierwszej sesji kwalifikacyjnej Formuły 1.

Zaczął z jedenastego miejsca, a w samym wyścigu awansował na siódme miejsce.

To właśnie ten występ, w połączeniu z obiecującym występem podczas jego debiutanckiego sezonu w Formule 2 w zeszłym roku, skłonił go do dyskusji na temat miejsca rozegrania wyścigu w 2025 roku.

Biermann wywiąże się ze swoich zobowiązań w Formule 2, serii Feeder rozgrywanej po raz pierwszy od Grand Prix Australii w marcu.

Anglik zajmuje w tych zawodach dopiero 19. miejsce, po tym jak został wycofany z rundy w Arabii Saudyjskiej, aby móc rywalizować w Formule 1.

Dołączy do zespołu Haas, który zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów z siedmioma punktami i czterema miejscami w pierwszej dziesiątce w pierwszych sześciu wyścigach.

Ma głębokie relacje z Ferrari, kupując jednostki napędowe i szereg innych komponentów dozwolonych w ramach przepisów. Posiada biuro projektowe na terenie kampusu Ferrari w Maranello.

Biermannowi nie jest obce to, że Haas prowadził samochód na potrzeby procedury podczas testów posezonowych w Abu Zabi w zeszłym roku wraz z Haasem.

READ  Red Bull F1 zawiesza oskarżonego Christiana Hornera

Tor wystartuje w piątek podczas Grand Prix Emilii-Romanii treningiem otwierającym o 13:30 czasu lokalnego (21:30 AEST).