Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mieszkaniec Edynburga został poproszony o usunięcie zainstalowanych przez siebie ładowarek do samochodów elektrycznych bez pozwolenia

Mieszkaniec Edynburga został poproszony o usunięcie zainstalowanych przez siebie ładowarek do samochodów elektrycznych bez pozwolenia

Mieszkaniec Edynburga otrzymał polecenie przebudowy ogrodu przed domem po przekształceniu go w podjazd i zainstalowaniu ładowarek do samochodów elektrycznych.

Philip Marinello został aresztowany po wykonaniu prac bez uprzedniej zgody rady.

Po przedłożeniu planów retrospektywnych władze lokalne stwierdziły, że zmiany wprowadzone w jego domu w Slateford nie pasują do charakteru okolicy.

W zeszłym tygodniu w tej sprawie wydano decyzję o odmowie wydania pozwolenia na budowę i nałożeniu na mieszkańców obowiązku usunięcia samochodów i płyt chodnikowych przed posesją przy ulicy Śmierci.

Ponadto ogrodzenie graniczne, które zostało usunięte, aby umożliwić parkowanie samochodów na podjeździe, będzie musiało zostać przywrócone, w przeciwnym razie władze miejskie będą mogły podjąć dalsze działania. Jednakże wnioskodawca ma również możliwość odwołania się od tej decyzji.

W raporcie sporządzonym przez urzędników zajmujących się planowaniem pochwalono Marinello za „należyte uwzględnienie globalnego kryzysu klimatycznego i przyrodniczego” i stwierdzono, że zmiany „nie spowodują nieuzasadnionej utraty udogodnień w sąsiedztwie”.

Dodała jednak: „Prace nie są zgodne z istniejącą rezydencją i charakterem otaczającej okolicy”.

„Nie istnieją żadne istotne względy sugerujące, że należy zgodzić się na proponowane działanie z mocą wsteczną”.

Planiści stwierdzili, że zastąpienie dużej części parku utwardzonym terenem byłoby „nadmiernie dominujące”, a w okolicy istniała „ograniczona liczba przykładów” podobnych inwestycji.

„Rozmiar i projekt podwójnego podjazdu będą miały wpływ na jakość wizualną i środowiskową okolicy i nie będą kompatybilne z budynkiem gospodarzem ani otoczeniem” – dodali.

Wiadomości STV są teraz dostępne na WhatsApp

Otrzymuj najświeższe informacje z całego kraju
Śledź wiadomości STV

Śledź wiadomości STV na WhatsApp

Zeskanuj kod QR na swoim urządzeniu mobilnym, aby otrzymywać najświeższe informacje z całego kraju

READ  Waszyngton zatrzymuje licencje amerykańskich firm na eksport do Huawei