Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spadek sprzedaży Ethereum NFT o 50%;  Czy sytuacja Solany jest lepsza?

Spadek sprzedaży Ethereum NFT o 50%; Czy sytuacja Solany jest lepsza?

  • Wolumen sprzedaży NFT na Ethereum spadł o 50% w ciągu ostatniego miesiąca
  • Jest to częściowo spowodowane spadkiem ogólnej aktywności NFT

Według danych wolumen sprzedaży niewymiennych tokenów (NFT) opartych na Ethereum spadł o 50% w ciągu ostatnich 30 dni. CryptoSlam. Ponadto RDostawca danych w łańcuchu stwierdził, że wartość wszystkich NFT wyemitowanych w Ethereum sprzedanych w tym okresie wyniosła „zaledwie” 203 miliony dolarów.

W ciągu ostatnich 30 dni w sieci Ethereum zrealizowano 469 276 transakcji sprzedaży NFT. Liczba ta oznacza zmniejszenie liczby transakcji w sieci o 72%. Może to być związane ze spadkiem liczby traderów NFT na Ethereum we wspomnianym okresie.

Jak dotąd w tym miesiącu całkowity wolumen sprzedaży NFT na Ethereum osiągnął 88 milionów dolarów, co stanowi spadek o 63% w porównaniu z 240 milionami dolarów odnotowanymi w kwietniu.

Dane CryptoSlam pokazały również, że miesięczny wolumen sprzedaży NFT w sieci spadł po osiągnięciu w lutym najwyższego od początku roku poziomu 553 milionów dolarów.

Wielkość sprzedaży Ethereum NFT

Źródło: CryptoSlam

Ethereum nie jest osamotnione

Ten spadek wolumenu sprzedaży NFT w sieci Ethereum odzwierciedla ogólny spadek rynku w ekosystemie NFT w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Faktycznie, wg NFT Joe Według danych, w ciągu ostatnich 30 dni łączny wolumen sprzedaży NFT we wszystkich grupach osiągnął 446 mln dolarów, co oznacza spadek o 23,05%. Doprowadziło to do spadku wartości rynkowej NFT. Przy kwocie 7,01 miliarda dolarów w momencie pisania tego tekstu, liczba ta spadła o 12% w porównaniu z zeszłym miesiącem.

Wyniki rynku NFT

źródło: NFTGO

Oprócz Ethereum, ten ogólny spadek rynku znalazł również odzwierciedlenie w niższym wolumenie sprzedaży odnotowanym na Bitcoinie [BTC] I Solana [SOL] sieci.

Dane CryptoSlam ujawniły, że wolumen sprzedaży NFT w sieci Bitcoin spadł o 48% w analizowanym okresie. Wartość ta sięgnęła 329 mln dolarów, przekraczając Ethereum o 62,07%.

Podobnie wolumen sprzedaży NFT firmy Solana spadł w zeszłym miesiącu o 43%. W tym okresie sprzedano NFT o wartości 118 milionów dolarów.

READ  Strajki w pociągach i metrze w październiku 2023 r.: wpływ na daty i usługi

Jaki wpływ to miało na grupy pionierskie?

Akcja niskich cen ETH w ciągu ostatniego miesiąca i ogólny brak zainteresowania NFT doprowadziły do ​​spadku wartości wiodących projektów NFT, takich jak Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Faktycznie, według danych z cena minimalna NFT, Najniższa cena BAYC wzrosła do maksimum na poziomie 17,18 ETH w dniu 26 kwietnia, po czym spadła na wykresy. W czasie prasyNajniższa cena sprzedaży NFT z puli BAYC wyniosła 13,4 ETH. Przy obecnych cenach rynkowych daje to kwotę 40 000 dolarów.

Szczupak cena minimalna

Źródło: Cena minimalna NFT

Jeśli chodzi o CryptoPunks, największą grupę NFT pod względem kapitalizacji rynkowej, jej najniższa cena wzrosła od początku maja. Z wartością W chwili publikacji prasy cena minimalna za 40 ETH wzrosła o 6% od 1 maja.