Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Menedżer Anglii twierdzi, że sukces Buzzballa „utrudnił życie” przed porażką w Pucharze Świata w krykiecie

Menedżer Anglii twierdzi, że sukces Buzzballa „utrudnił życie” przed porażką w Pucharze Świata w krykiecie

Rob Key (z lewej) mianuje Brendona McCulluma na trenera reprezentacji Anglii.

Garetha Copleya/Getty Images

Rob Key (z lewej) mianuje Brendona McCulluma na trenera reprezentacji Anglii.

Sukces Bazzballa w odrodzeniu się zespołu testowego „utrudnił życie” drużynom grającym białą piłkę przed nieudaną kampanią w Pucharze Świata w krykiecie w Indiach, mówi menadżer drużyny z Anglii.

Rob Key rozmawiał z reporterami po ostatnim meczu Anglii w Pucharze Świata powyżej 50 lat, wygodnym zwycięstwie nad Pakistanem w sobotę (czasu nowozelandzkiego), biorąc na siebie winę po tym, jak mistrzowie 2019 zajęli siódme miejsce w tabeli i odpadli w półfinale.

Key był także osobą, która w zeszłym roku mianowała Brendona McCulluma na trenera reprezentacji Anglii w rozgrywkach testowych.

Były kapitan Black Caps we współpracy z Benem Stokesem ożywił drużynę Test, wygrywając 12 z 17 meczów od czerwca ubiegłego roku, grając w agresywną, pozytywną odmianę krykieta, nazywaną „buzzballem” w nawiązaniu do stylu McCulluma.

Key powiedział, że jego decyzja o nadaniu priorytetu krykietowi testowemu częściowo przyczyniła się do upadku Anglii w Indiach, a także do błędnego przekonania, że ​​wszystko ułoży się dla ich ponad 50-osobowej drużyny pod wodzą trenera Matthew Motta i kapitana Josa Buttlera.

Tom Lee/Rzeczy

Były kapitan Black Caps Brendon McCullum prowadzi powrót reprezentacji Anglii do testów (opublikowano po raz pierwszy 9 lutego 2023 r.).

Powiedział, że pozostaną przy Motcie i Buttlerze, a także podkreślił jego niepowodzenie w niezapewnieniu angielskiemu sztabowi trenerskiemu lokalnej wiedzy na temat warunków panujących w Indiach.

„To, co utrudnia im życie, to to, że ludzie mówią o strzałach w dziesiątkę” – powiedział Key.

„Uważam, że tak naprawdę powinno to być partnerstwo między tą dwójką. Jeśli tak nie jest, to nie i możesz iść dalej. Musimy się jednak upewnić, że z bardzo złego Pucharu Świata wynikną dobre rzeczy”.

„Bardzo trudno mi krytykować Josa Buttlera i Matthew Motta, kiedy jestem osobą, która za każdym razem, gdy podejmowana jest decyzja, czy skupić się na krykiecie powyżej 50 punktów, krykiecie testowym czy krykiecie T20, wybrałem Zawsze testuj krykieta.

READ  FIA stwierdza, że ​​dyrektor wyścigu popełnił „ludzki błąd” w tytule F1, decydując o Grand Prix Abu Zabi
Jos Buttler był kapitanem reprezentacji Anglii w Indiach.

Garetha Copleya/Getty Images

Jos Buttler był kapitanem reprezentacji Anglii w Indiach.

„Ponoszę za wiele z tego odpowiedzialność. Stworzyłem sztab trenerski, który tak naprawdę nie ma żadnego lokalnego doświadczenia”.

Co ciekawe, kapitan reprezentacji Anglii, zdobywca Pucharu Świata w 2019 r., Eoin Morgan, uznał McCulluma za inspirację stojącą za ich awansem z zawodników ODI do drużyny numer jeden na świecie przed ostatnim turniejem 50 overów w Anglii. Pokonali Black Caps w dramatycznym finale Lorda w trybie granicznym.

Morgan powiedział, że podąża za pozytywnym podejściem drużyny McCullum’s Blackcaps od Mistrzostw Świata w 2015 roku, kiedy Nowa Zelandia również dotarła do finału i przegrała z Australią.

Mott i Buttler prowadzili drużynę, gdy w zeszłym roku w Australii Anglia zdobyła Puchar Świata Twenty20. Tytułu będą bronić w czerwcu przyszłego roku na Karaibach i w Stanach Zjednoczonych.

Ben Stokes i Brendon McCullum stanowili udany duet dla zespołu England Test.

Ryana Pierce’a/Getty Images

Ben Stokes i Brendon McCullum stanowili udany duet dla zespołu England Test.

Key powiedział, że porażka Anglii w Indiach nie była ich „winą”, ponieważ nie pozwolono im przygotowywać się z najlepszą drużyną w okresie poprzedzającym turniej.

„Czuję, że będzie mi ciężko, jeśli odwrócę się i obwinię kapitana i trenera, choć obarczam się za to odpowiedzialnością” – dodał Key.

Od czasu zwycięstwa w Pucharze Świata T20 Anglia tylko raz miała pełny skład na serię ODI, przeciwko Black Caps we wrześniu, a kilku graczy zdecydowało się na grę w krykiecie testowym pomimo napiętych harmonogramów.

Puchar Świata Anglii w Indiach rozpoczął się od ciężkiej porażki z drużyną Black Caps, po czym odbił się i pokonał Bangladesz. Ich nadzieje na obronę tytułu rozwiały się po pięciu kolejnych porażkach z Afganistanem, RPA, Sri Lanką, Indiami i Australią.