Marzenie Francji o Pucharze Świata w Rugby zakłada, że ​​Boks wygrywa kolejny klasyk

Obrońcy tytułu Republika Południowej Afryki wyeliminowali Francję z Pucharu Świata w Rugby na własnym terenie dzięki absolutnie mocnemu występowi i w ćwierćfinale utrzymali prowadzenie 29-28.

Przez pierwsze 60 minut Francja grała w ofensywnym rugby, wykonując w pierwszej połowie trzy próby, w tym dwie od Cyrila Bailly’ego, który wyprowadził Francję na prowadzenie już w czwartej minucie. Republika Południowej Afryki również podjęła trzy próby w pierwszych 40 meczach, ale wszystkie kończyły się niepowodzeniem.

Thomas Ramos w pierwszej połowie wyprowadził Francję na prowadzenie 22-19, a do faulu trafił Eben Etzebeth z RPA.

Ramos zwiększył prowadzenie do 25-19 w 54. minucie, a Francja wydawała się mieć kontrolę dzięki genialnemu scrumhalfowi i kapitanowi Antoine’owi Dupontowi, który przejął kontrolę po jego powrocie po złamanej kości policzkowej, podczas gdy kibice gospodarzy czekali, aż Francja zwycięstwo na Stade de France.

Jednak Springbokowie nadal grali pomimo ogromnej niekorzystnej sytuacji terytorialnej, a strzał Etzebetha obok słupków w 67. minucie nagle zmienił losy meczu na korzyść obrońców tytułu po konwersji Handre Pollarda.

Pollard wykorzystał rzut karny z własnej połowy i w 69. minucie objął czteropunktowe prowadzenie.

Francja nadal awansowała, a Republika Południowej Afryki, która broniła się przez większą część meczu, utrzymała przewagę, dzięki czemu Ramos na siedem minut przed końcem stracił zaledwie jeden punkt.

Republika Południowej Afryki w końcu znalazła oparcie terytorialne w ostatnich minutach, a Francja musiała zaatakować z głębi serca w ostatniej akcji meczu, po końcowym gwizdku.

Strzał Francji trafił na połowę Republiki Południowej Afryki, a skrzydłowy Springboksu, Kurt Lee Arends, zebrał go i wybił, potwierdzając swój półfinałowy mecz z Anglią w przyszły weekend. W drugim półfinale Nowa Zelandia zmierzy się z Argentyną.

Francuscy piłkarze i prawie 80 000 kibiców na przedmieściach Paryża byli oszołomieni, a Dupont zrzucił czapkę ochronną na boisko i ostatecznie upadł na jedno kolano.

READ  Roata miażdży Ngalingali w procesie Black Ferns, gdy błyszczy zwyciężczyni Pucharu Świata Victoria Sobritsky-Navatali

Republika Południowej Afryki 29 (Kurt Lee Arendse, Damian De Allende, Cheslin Kolbe, Ben Itzith próbuje; Mane Leboc 2 konwersje, Handre Pollard konwersja, rzut karny)

Francja 28 (Cyril Bailly 2, Beto Mufaka próbuje, Thomas Ramos 2 konwersje, 3 rzuty karne).

HT: 19-22