Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijska legenda mydła Brian Wenzel zmarł zaledwie kilka dni przed swoimi 95. urodzinami

Australijska legenda mydła Brian Wenzel zmarł zaledwie kilka dni przed swoimi 95. urodzinami

Gwiazda Country Practices Brian Wenzel zmarł w wieku 94 lat w domu opieki w Australii, zaledwie kilka tygodni przed swoimi urodzinami, a hołd złożony ikonie mydła.

Nie żyje australijski legenda mydła Brian Wenzel.(Obrazy Getty’ego)

Nie żyje australijski legenda mydła Brian Wenzel.

Gwiazda A Country Practice zmarła spokojnie w domu opieki w Adelajdzie w wieku 94 lat, zaledwie kilka dni przed ukończeniem 95 lat pod koniec tego miesiąca. Zmarła gwiazda miała obchodzić urodziny 24 maja.

Żona Briana, z którą był prawie 70 lat, Linda, zadzwoniła dziś rano, aby przekazać wiadomość o jego śmierci, twierdząc, że zmarł spokojnie. Dzień Kobiet Jak podał magazyn, w poniedziałek ogłoszono śmierć ikony mydła.

Nazwisko Wenzela stało się powszechnie znane w Australii dzięki roli prostego sierżanta Franka Gilroya w serialu A Country Practice, który podbijał serca widzów w latach 1981–1993.

Najważniejszym momentem w jego karierze był fakt, że Wenzel otrzymał prestiżową nagrodę TV Week Silver Logie dla najlepszego aktora za rolę sierżanta Franka Gilroya, co uczyniło go jednym z najbardziej odznaczonych australijskich aktorów.

Napłynęły hołdy australijskiej ikonie

Pomimo tego, że przez ostatnie dwa lata pobytu pod opieką cierpiał na demencję, jak ujawniła jego oddana żona Linda, występy Wenzela były nadal cenione przez pokolenia australijskich widzów, a jego poczucie humoru pozostało niezmienione do końca.

Komentując jego śmierć, wieloletnia agentka Wenzela, Jennifer Hennessy, powiedziała: „Z wielkim smutkiem wspominamy życie ukochanego australijskiego aktora Briana Wenzela. Jego wybitne i szanowane role, dzięki swojemu dowcipowi i poczuciu humoru, obejmowały kilka australijskich pokoleń wciąż prześwieca.” „The End, pełen pasji człowiek rodzinny i lojalny zwolennik Carltona, pozostawia niezastąpiony ślad w australijskim przemyśle filmowym i telewizyjnym”.

Craig Bennett, jeden z bliskich przyjaciół Wenzela, również złożył hołd zmarłej gwieździe. „Miał wspaniałą karierę, był jednym z najmilszych ludzi, kochał swoich fanów i doceniał fakt, że był tak lubiany” – powiedział magazynowi Woman.

READ  Austin Butler ma na sobie nowe zdjęcia teaserowe z nadchodzącej miniserii Masters Of The Air