Tenis: Polska Świątek kontynuuje prowadzenie i zostaje numerem jeden na świecie w sekcji WTA – angielska

Uzdrowiłem cię W sobotę pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 7:4, 4:6, 7:6. Madryt Otwarty turniej na kortach ziemnych w Hiszpaniii zdobyła swój dwudziesty tytuł w grze pojedynczej.

Świątek zwyciężył w lutym Qatar Open Championship w Doha po raz trzeci z rzędu. W marcu ona… Wygrał BNP Paribas Open w Indian Wells w Kalifornii.

W listopadzie polska gwiazda została przywrócona do życia Jej pozycja na szczycie światowych rankingów w tenisie kobiecym po zwycięstwie w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Meksyku.

Teraz ona prowadzi rankingi WTA Z 10910 zwrotnica, Przed SabalenkąZ 7498 Punkty i amerykańskie Coco JoufZ 7313.

W najnowszym rankingu WTA druga w kolejności polska zawodniczka Magda Linette spadła o trzy miejsca na 51. miejsce.

Tymczasem obywatelka Magdalena Frisch poślizgnęła się W opublikowanym w poniedziałek nowym światowym rankingu plasują się z 51. na 55. miejsce.