Roata miażdży Ngalingali w procesie Black Ferns, gdy błyszczy zwyciężczyni Pucharu Świata Victoria Sobritsky-Navatali

Na stadionie Milaha Homes, Bokeko: Ruata 59 (Hazel Tubic, Georgia Ponsonby, Eloise Blackwell, Joanah Ngan-Woo, Pia Tapsell, Tanya Kalounivale, Awhina Tangen-Wainohu 2, Shakira Baker próbuje; Tubic 7 con) Ngalingali 5 (Spróbuj Alany Bremner). HT: 26-0.

Pragnienie Wayne’a Smitha, by zaatakować Czarnych Strażaków i zmiażdżyć Roatę Ngalingali 59-5, rozpoczęło się w meczu pomiędzy najlepszymi piłkarzami kraju, który podwoił się jako mecz testowy przed tegorocznym Pucharem Świata w Rugby.

Victoria Sobritsky-Navatali, pierwsza piątka Czarnych Paproci w swoim ostatnim zwycięstwie w Pucharze Świata w rugby, była szczególnie imponująca i wygląda na pretendenta do powołania.

Byłby to świetny powrót dla rozgrywającego z Northland. Jej ostatni z 19 testów odbył się prawie pięć lat temu w finale Mistrzostw Świata 2017, kiedy pokonała Anglię w Belfaście.

30-latka nie była pożądana w drugiej połowie i wydawała się pokazać, do czego jest zdolna, przed sztabem szkoleniowym, który podziwiałby przytłaczającą dominację Roaty przy stałych fragmentach i po upadku.

Byli kapitanowie, tacy jak Eloise Blackwell i Les Elder, oraz potęga nr 8 Charmaine McMenamin powracają do rywalizacji po tym, jak opuścili zespół na Pacific Four Series w zeszłym miesiącu.

Z tej trójki Blackwell zaliczył najmocniejszy mecz w bramce, kończąc znakomity ruch ofensywny w pierwszej połowie, jako najlepszą próbę meczu dla Raty i był ogromną obecnością w swojej grupie, która często była zbyt silna dla napastników Ngalingali.

Pomimo najlepszych wysiłków dla Ngalingali, Elder i McMenamin byli bezsilni, aby zablokować rozpęd Rawaty, ponieważ czarna drużyna zdobyła dziewięć prób na jedną przeciwko zmęczonej na czerwono drużynie.

READ  Świat rugby zakazuje barier po kontrowersyjnej próbie swakuli z sokiem beta

Było to przeżycie o większym znaczeniu niż większość. Czarne paprocie mają zaplanowane tylko dwa testy, plus lokalny Farah Palmer Cup, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu, przed ich otwarciem Pucharu Świata przeciwko Australii w Eden Park 8 października.

Black Ferns Hazel Tubic, Amy du Plessis i Ruahei Demant zostali wybrani do Team Rawata na mecz próbny (FILE PHOTO).

Hannah Peters / Getty Images

Z przeszłością i teraźniejszością Czarnych Paproci oraz czterema w każdej drużynie bez doświadczenia w testach, była to jedna z ostatnich okazji, aby zaimponować trenerom przed O’Reilly Cup Series przeciwko Wallaroos w sierpniu.

Pierwszy test Smitha jako trenera odbył się dopiero w zeszłym miesiącu, podczas Pacific Four Series i są małe szanse na awans finalistów Pucharu Świata.

Subritzky-Nafatali był doskonały i oprowadził Rawatę po parku w imponującym 40-minutowym czasie wykonawczym 50/22.

Jej set dośrodkowania przetoczyła piłkę, wybrała prawicową Renee Wycliffe, która w pierwszym meczu spadła do Hazel Tubic, a Georgia Ponsonby wykończyła klasyczną próbę dziwek z toczącego się ataku dla dominującej i szybko poruszającej się drużyny Roata.

Ngalingali spędził dużo czasu na terenach Rawaty, ale w niespokojnej pierwszej połowie rozgrywek pojawiły się szanse, a to z powodu zmian i grup graczy niezbyt dobrze ze sobą zaznajomionych.

Po przerwie Ngalingali Cheyelle Robins-Reti przegrał z żółtą kartką, podczas gdy Rawata biegł do przodu.

Ubrana w czerń drużyna przeszła na kolejne próby poprzez Pię Tapsell, górną główkę Tanię Kallonivali, Shakirę Becker i podwójną rezerwę Ohinę Tangin-Winho. Alana Bremner zdobyła notę ​​pocieszenia dla Ngalingali na bębnie.

wielka chwila

Zablokowani Roaty, Blackwell i olśniewająca Joanna Ngan-Woo, doświadczyli siebie nawzajem przed przerwą, która zatopiła Ngalingali po ich najlepszym rzucie w meczu.

Ocena meczu: 5/10

To był tylko mecz testowy, ale Roatta dominował i większość ich zawodników byłaby zadowolona z wieczornej pracy.

READ  T20 World Cup: Rodzina prosi o kontynuację Black Caps-Afganistan pomimo śmierci kuratora
Victoria Sobritsky-Navatali strzeliła gola dla Northland w Farrah Palmer Cup w zeszłym roku (zdjęcie pliku).

Fiona Goodall / Getty Images

Wielkie zdjęcie

Drużyny zostaną podzielone na drużyny Farrah Palmer Cup w przyszłym tygodniu, a drużyna zostanie nazwana do O’Reilly Cup Series jeszcze w tym miesiącu.

najlepszy gracz

Oprócz Subritzky-Nafatali, pomocnicy Amy du Plessis i Chelsea Semple grali mocne mecze dla Rattawy, podobnie jak Blackwell, Liana Mikaele-Tu’u była znakomita na 8. miejscu, a Kalounivale ugruntowała swoją pozycję najlepszego gracza w kraju.