Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roata miażdży Ngalingali w procesie Black Ferns, gdy błyszczy zwyciężczyni Pucharu Świata Victoria Sobritsky-Navatali

Roata miażdży Ngalingali w procesie Black Ferns, gdy błyszczy zwyciężczyni Pucharu Świata Victoria Sobritsky-Navatali

Na stadionie Milaha Homes, Bokeko: Ruata 59 (Hazel Tubic, Georgia Ponsonby, Eloise Blackwell, Joanah Ngan-Woo, Pia Tapsell, Tanya Kalounivale, Awhina Tangen-Wainohu 2, Shakira Baker próbuje; Tubic 7 con) Ngalingali 5 (Spróbuj Alany Bremner). HT: 26-0.

Pragnienie Wayne’a Smitha, by zaatakować Czarnych Strażaków i zmiażdżyć Roatę Ngalingali 59-5, rozpoczęło się w meczu pomiędzy najlepszymi piłkarzami kraju, który podwoił się jako mecz testowy przed tegorocznym Pucharem Świata w Rugby.

Victoria Sobritsky-Navatali, pierwsza piątka Czarnych Paproci w swoim ostatnim zwycięstwie w Pucharze Świata w rugby, była szczególnie imponująca i wygląda na pretendenta do powołania.

Byłby to świetny powrót dla rozgrywającego z Northland. Jej ostatni z 19 testów odbył się prawie pięć lat temu w finale Mistrzostw Świata 2017, kiedy pokonała Anglię w Belfaście.

Czytaj więcej:
* Niezawodny powrót Black Fern Hazel Tubic to coś więcej niż tylko kopnięcia
* Black Ferns traci napastnik Charmaine McMenamin w drodze powrotnej z rzadkiego urazu kręgosłupa
* Czarne paprocie wymagają pewnej perspektywy, ponieważ pozostają pytania w języku angielskim i francuskim

30-latka nie była pożądana w drugiej połowie i wydawała się pokazać, do czego jest zdolna, przed sztabem szkoleniowym, który podziwiałby przytłaczającą dominację Roaty przy stałych fragmentach i po upadku.

Byli kapitanowie, tacy jak Eloise Blackwell i Les Elder, oraz potęga nr 8 Charmaine McMenamin powracają do rywalizacji po tym, jak opuścili zespół na Pacific Four Series w zeszłym miesiącu.

Z tej trójki Blackwell zaliczył najmocniejszy mecz w bramce, kończąc znakomity ruch ofensywny w pierwszej połowie, jako najlepszą próbę meczu dla Raty i był ogromną obecnością w swojej grupie, która często była zbyt silna dla napastników Ngalingali.

Pomimo najlepszych wysiłków dla Ngalingali, Elder i McMenamin byli bezsilni, aby zablokować rozpęd Rawaty, ponieważ czarna drużyna zdobyła dziewięć prób na jedną przeciwko zmęczonej na czerwono drużynie.

READ  NZR już ocenia kandydatów na kolejnego głównego trenera AB

Było to przeżycie o większym znaczeniu niż większość. Czarne paprocie mają zaplanowane tylko dwa testy, plus lokalny Farah Palmer Cup, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu, przed ich otwarciem Pucharu Świata przeciwko Australii w Eden Park 8 października.

Black Ferns Hazel Tubic, Amy du Plessis i Ruahei Demant zostali wybrani do Team Rawata na mecz próbny (FILE PHOTO).

Hannah Peters / Getty Images

Black Ferns Hazel Tubic, Amy du Plessis i Ruahei Demant zostali wybrani do Team Rawata na mecz próbny (FILE PHOTO).

Z przeszłością i teraźniejszością Czarnych Paproci oraz czterema w każdej drużynie bez doświadczenia w testach, była to jedna z ostatnich okazji, aby zaimponować trenerom przed O’Reilly Cup Series przeciwko Wallaroos w sierpniu.

Pierwszy test Smitha jako trenera odbył się dopiero w zeszłym miesiącu, podczas Pacific Four Series i są małe szanse na awans finalistów Pucharu Świata.

Subritzky-Nafatali był doskonały i oprowadził Rawatę po parku w imponującym 40-minutowym czasie wykonawczym 50/22.

Jej set dośrodkowania przetoczyła piłkę, wybrała prawicową Renee Wycliffe, która w pierwszym meczu spadła do Hazel Tubic, a Georgia Ponsonby wykończyła klasyczną próbę dziwek z toczącego się ataku dla dominującej i szybko poruszającej się drużyny Roata.

Ngalingali spędził dużo czasu na terenach Rawaty, ale w niespokojnej pierwszej połowie rozgrywek pojawiły się szanse, a to z powodu zmian i grup graczy niezbyt dobrze ze sobą zaznajomionych.

Po przerwie Ngalingali Cheyelle Robins-Reti przegrał z żółtą kartką, podczas gdy Rawata biegł do przodu.

Ubrana w czerń drużyna przeszła na kolejne próby poprzez Pię Tapsell, górną główkę Tanię Kallonivali, Shakirę Becker i podwójną rezerwę Ohinę Tangin-Winho. Alana Bremner zdobyła notę ​​pocieszenia dla Ngalingali na bębnie.

wielka chwila

Zablokowani Roaty, Blackwell i olśniewająca Joanna Ngan-Woo, doświadczyli siebie nawzajem przed przerwą, która zatopiła Ngalingali po ich najlepszym rzucie w meczu.

Ocena meczu: 5/10

To był tylko mecz testowy, ale Roatta dominował i większość ich zawodników byłaby zadowolona z wieczornej pracy.

READ  Tim Southee przyznaje, że Black Caps muszą być mądrzejsi w przeglądach decyzji
Victoria Sobritsky-Navatali strzeliła gola dla Northland w Farrah Palmer Cup w zeszłym roku (zdjęcie pliku).

Fiona Goodall / Getty Images

Victoria Sobritsky-Navatali strzeliła gola dla Northland w Farrah Palmer Cup w zeszłym roku (zdjęcie pliku).

Wielkie zdjęcie

Drużyny zostaną podzielone na drużyny Farrah Palmer Cup w przyszłym tygodniu, a drużyna zostanie nazwana do O’Reilly Cup Series jeszcze w tym miesiącu.

najlepszy gracz

Oprócz Subritzky-Nafatali, pomocnicy Amy du Plessis i Chelsea Semple grali mocne mecze dla Rattawy, podobnie jak Blackwell, Liana Mikaele-Tu’u była znakomita na 8. miejscu, a Kalounivale ugruntowała swoją pozycję najlepszego gracza w kraju.