Kanada pokonała Polskę i Nową Zelandię i zapewniła sobie miejsce w kwalifikacjach do mieszanych światów curlingu

ABERDEEN (Wielka Brytania) – Kanada po wtorkowych zwycięstwach nad Polską i Nową Zelandią awansowała do play-offów Mistrzostw Świata w Curlingu Mieszanym. Pomiń Felixa Asselina i jego załogę przed klubem Glenmore Curling w Dollard de Ormeaux w Que.

ABERDEEN (Wielka Brytania) – Kanada po wtorkowych zwycięstwach nad Polską i Nową Zelandią awansowała do play-offów Mistrzostw Świata w Curlingu Mieszanym.

Felix Asselin i jego załoga opuścili Glenmore Curling Club w Dollard de Ormeaux w Que, poprawili wynik do 6:0 i prowadzili w drugim secie na dwa gemy przed końcem.

W swoim pierwszym dzisiejszym meczu Kanada strzeliła dwa gole w trzeciej i piątej kwarcie i pokonała Polskę 6:3 w siedmiu meczach.

Kanada również potrzebowała zaledwie siedmiu punktów, aby pokonać Nową Zelandię 6:3 i przejęła kontrolę nad meczem z czterema punktami w drugiej kwarcie.

„Wszyscy czują się bardzo dobrze” – powiedziała zastępca Skip Lori St. George. – Utrzymujemy dynamikę podczas meczów i jesteśmy głodni dalszej gry.

Zwycięstwa zapewniły Kanadzie co najmniej miejsce w pierwszej trójce grupy B. Kanada może zająć pierwsze miejsce w grupie dzięki zwycięstwu nad Słowenią w środę.

Czterech zwycięzców grup po zakończeniu rundy „każdy z każdym” kwalifikuje się bezpośrednio do ćwierćfinału, natomiast drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce w każdej grupie, rozegrają mecze kwalifikacyjne w celu wyłonienia pozostałych czterech drużyn, które awansują do ćwierćfinału.

Tajwan pokonał we wtorek Słowenię 8:2, poprawiając wynik do 4:1 i zajmując drugie miejsce w grupie B. Słowenia spadła na trzecie miejsce z wynikiem 3:2, zaś Nowa Zelandia, która otworzyła turniej trzema zwycięstwami, z wynikiem 3:3 była czwarta.

Kanada doprowadziła do remisu z Tajwanem po wygraniu meczu pomiędzy obiema drużynami na początku turnieju.

„Zdecydowanie podchodzimy do meczu pojedynczo, ale czujemy, że możemy wygrać naszą grupę” – powiedział St. George. Dodał: „Celem były kwalifikacje, dzięki czemu czujemy się bardziej komfortowo na lodzie i wkładamy więcej wysiłku”. Więcej zdjęć drużynowych w miarę upływu czasu. to wspaniałe uczucie.”

READ  Lider polskiej opozycji Donald Tusk ogłasza swoje zwycięstwo w wyborach wiadomości ze świata

Ostatni mecz ćwierćfinałowy Kanady odbędzie się w czwartek przeciwko Węgrom (2:3).

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 17 października 2023 r.