Kiva Flynn widzi czerwoną kartkę po porażce Irlandii do lat 17 z Polską

Reprezentacja Irlandii do lat 17 przegrała w środę 6:1 z gospodarzami Polski w eliminacjach Pucharu Narodów Europy, które odbyły się na stadionie Concordii Piotrków Trybunalski.

Był to trzeci z trzech meczów kwalifikacyjnych Irlandii rozegranych w ciągu ostatnich dziewięciu dni – Irlandia przegrała z Norwegią i Islandią w poprzednich dwóch meczach.

Pochodząca ze Sligo Keeva Flynn, zdobywczyni nagrody Młodego Sportowca Roku podczas gali Ocean FM Sports Awards w ubiegły weekend, rozpoczęła środowy mecz w pomocy.

Jednak 15-latek otrzymał w trakcie meczu czerwoną kartkę po tym, jak uznano, że trzymał piłkę w polu karnym.

Irlandki objęły prowadzenie do przerwy po bramce Rebeki Devereaux, ale Polki wkrótce potem wyrównały, a czerwona kartka Flynna wywarła presję na gościach przez resztę meczu, ponieważ Polska strzeliła po trzy gole w każdej połowie, aby zobaczyć mecz w końcu koniec. Zwycięzcy 6-1.

Irlandia: Clodagh Fitzgerald; Keira Cena (Amy Tierney 83), Keeva Flynn, Clodagh Daly, Lucy O’Rourke (Anna Hegarty 36); Eve O’Carroll, Emma Duffy, Katie Lawley; Sorcha Melia (Aoibhi Brennan 66), Hazel Donegan (Hannah O’Brien 66), Rebecca Devereaux (Katie O’Reilly 83).