Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Integracja Microsoft Teams została usunięta z systemu Windows 11

Integracja Microsoft Teams została usunięta z systemu Windows 11

Microsoft przygotowuje się do usunięcia klienta Microsoft Teams wbudowanego w system Windows 11 prawie dwa lata po pierwszym ogłoszeniu integracji. Funkcjonalność czatu zostanie zastąpiona bezpłatną, bardziej elastyczną wersją Microsoft Teams, która jest również dostępna jako aplikacja dla Windows 10. Microsoft ogłosił zmiany w nowym teście Windows 11 w tym tygodniu.

„Od samego początku Chat to teraz Microsoft Teams — za darmo” — mówi Brandon LeBlanc, starszy dyrektor ds. programów w firmie Microsoft. w poście na blogu. „Microsoft Teams — bezpłatny jest domyślnie przypięty do paska zadań i można go odpiąć, podobnie jak inne aplikacje, do paska zadań”. Poprosiliśmy Microsoft o komentarz, dlaczego czat został usunięty, ale firma nie odpowiedziała na czas, aby opublikować post.

Natywna integracja Teams w systemie Windows 11, zwana Czatem, jest głęboko zintegrowana z systemem operacyjnym. Aplikacja czatu jest domyślnie włączona na pasku zadań i będziesz musiał zagłębić się w ustawienia, aby ją usunąć. Czat zapewnia klientom sposób używania Microsoft Teams do łączenia się ze znajomymi i rodziną. Był dziwnie ograniczony Tylko konsumentów, co czyni go bezużytecznym dla zdecydowanej większości użytkowników Microsoft Teams, którzy korzystają z roboczej wersji aplikacji. Użytkownicy systemu Windows 11 mogą również mieć zainstalowane dwie mylące wersje aplikacji Teams do obsługi połączeń służbowych i osobistych.

Ikona czatu na pasku zadań systemu Windows 11
Obraz: Microsoft

Nawet dzisiaj Microsoft stale dodaje nowe funkcje do czatu w systemie Windows 11, z ulepszonymi funkcjami połączeń wideo w październiku i społecznościami podobnymi do Discord oraz narzędziem technicznym AI na początku tego miesiąca. Funkcja czatu wbudowana w system Windows 11 została oparta na kliencie Microsoft Teams 2.0, który posłużył jako podstawa dla nowej aplikacji Microsoft Teams, która jest obecnie wdrażana dla firm.

READ  Moneythor wita Martina Fricka jako nowego dyrektora generalnego, który ma napędzać strategiczny rozwój

Decyzja Microsoftu o anulowaniu klienta Teams wbudowanego w system Windows 11 ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak firma ogłosiła plany zakończenia obsługi Cortany w systemie Windows 11 jeszcze w tym roku. To prawie nowy rok fiskalny dla Microsoftu, a firma wyraźnie koncentruje swoje wysiłki gdzie indziej na nowych projektach dla systemu Windows, w tym na narzędziu Windows Copilot opartym na sztucznej inteligencji.

Zmiany w Teams pojawiają się również zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Microsoft zgodził się zaprzestać łączenia Teams z Office. the czasy finansowe wspomniany W kwietniu Microsoft przestanie zmuszać klientów Office do instalowania aplikacji Teams na swoich urządzeniach, co ma na celu uspokojenie organów regulacyjnych UE. Microsoft stara się uniknąć formalnego dochodzenia antymonopolowego prowadzonego przez Komisję Europejską po tym, jak rywal Slack złożył w 2020 r. skargę dotyczącą łączenia Microsoft Teams.