Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czterech szefów koreańskiej grupy biznesowej wybiera się w lipcu do Polski

(Od lewej) prezes LG Koo Kwang-mo, prezes Hyundai Motor Chung Eui-sun, prezes SK Chey Tae-won i prezes Samsung Lee Jae-yong
(Od lewej) prezes LG Koo Kwang-mo, prezes Hyundai Motor Chung Eui-sun, prezes SK Chey Tae-won i prezes Samsung Lee Jae-yong



Czołowi koreańscy biznesmeni, w tym szefowie czterech największych koreańskich koncernów, planują w lipcu grupowy wyjazd do Polski. Mają wziąć udział w misji gospodarczej z okazji 35. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Koreą a Polską oraz przewodzić w rozwijaniu współpracy gospodarczej w sektorze prywatnym.

W misji gospodarczej planują wziąć udział czołowi koreańscy biznesmeni, w tym prezes Samsung Group Lee Jae-yong, prezes SK Group Tae-won, prezes Hyundai Motor Group Chung Eui-sun oraz prezes LG Group Ko Kwang-mo. . -15.

Znawcy koreańskiego biznesu uważają, że w misję mogą być zaangażowani szefowie czterech głównych konglomeratów. W tym roku wcielili się w rolę dyplomatów ekonomicznych w kraju i za granicą. Towarzyszyli prezydentowi Yoonowi w jego podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Davos w Szwajcarii w styczniu, Japonii w marcu i Stanów Zjednoczonych w kwietniu. W tym miesiącu podróżowali także do Paryża we Francji i Hanoi w Wietnamie, aw tym roku podróżowali razem raz w miesiącu.

Jednak prezes SK Chey, który jest jednocześnie prezesem Koreańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (KCCI), według niektórych źródeł może nie być w stanie uczestniczyć w misji gospodarczej do Polski. Chi ma wygłosić przemówienie otwierające pierwszego dnia i zamykające ostatniego dnia 46. Forum Jeju w Kuwejckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, które odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

Polska jest znaczącym klientem koreańskiego przemysłu obronnego. W 2022 roku ten wschodnioeuropejski kraj kupił od Korei broń za 20 bilionów wonów (21 miliardów dolarów), w tym czołgi K2, samobieżne haubice K-9 i lekkie samoloty szturmowe FA-50. Przy 15-miesięcznym deficycie handlowym Korei Południowej spowodowanym spowolnieniem w koreańskim przemyśle półprzewodników, jej głównym eksporcie, rosnący eksport broni z Korei Południowej do Polski był jak ulewny deszcz podczas przedłużającej się suszy.

„W pierwszych czterech miesiącach roku Korea odnotowała nadwyżkę w handlu z Polską w wysokości 2,71 mld USD, co plasuje Polskę w pierwszej piątce krajów z największą nadwyżką handlową w Korei” – powiedział informator z koreańskiego środowiska biznesowego. „Wraz z poprawą stosunków dwustronnych oczekujemy, że współpraca gospodarcza w branżach zaawansowanych technologii poza obronnością i elektrowniami jądrowymi między Koreą a Polską będzie się rozwijać”.

READ  Polska otrzymała w 2023 r. 5,1 mld euro od Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego na wsparcie gospodarki

Polska Misja Gospodarcza weźmie udział w Koreańsko-Polskim Forum Biznesowym organizowanym przez Konfederację Przemysłu Koreańskiego oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Uczestnicy z obu stron będą dyskutować o wzmacnianiu współpracy w branżach zaawansowanych technologii i nowych sektorach wzrostu oraz tworzeniu sieci biznesowych. Zaplanowano również ceremonię podpisania Memorandum of Understanding.