Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Harry i Meghan Markle sugerują, że w przygotowaniu jest więcej półkrólewskich wycieczek, dziękując Nigerii za „pierwszą z wielu niezapomnianych podróży”

Książę Harry i Meghan Markle sugerują, że w przygotowaniu jest więcej półkrólewskich wycieczek, dziękując Nigerii za „pierwszą z wielu niezapomnianych podróży”

Książę Harry i Meghan Markle zasugerowali, że planują w przyszłości więcej półkrólewskich wycieczek po tym, jak podziękowali Nigerii za „pierwszą z wielu niezapomnianych podróży”.

Książę i księżna Sussex przylecieli do Kalifornii po wczorajszym opuszczeniu Abudży po trzydniowej wizycie w tym kraju na zaproszenie wojska.

W oświadczeniu prasowym para określiła czas spędzony w Nigerii jako „niezapomniany”. sussex.com Dzień po wizycie związanej z zawodami Harry’ego Invictus Games.

W oświadczeniu dodano: „Książę i księżna chcieliby wyrazić swoją najgłębszą wdzięczność wszystkim organizatorom wydarzenia, urzędnikom wojskowym i całej społeczności nigeryjskiej za ich ogromną gościnność i pierwszą z wielu niezapomnianych podróży”.

Jednak państwo Sussex nie wspomnieli o wiadomości, która rozeszła się w ciągu nocy, że ich Fundacja Archewell została uznana przez amerykański organ regulacyjny za „przestępczą” za działalność charytatywną. Źródła bliskie parze twierdziły wczoraj wieczorem, że stało się tak dlatego, że w poczcie zniknął czek.

W notatce prasowej na Sussex.com para określiła czas spędzony w Nigerii jako „niezapomniany”.

To ósmy komunikat prasowy wydany przez Sussex.com na temat podróży pary do Nigerii, która zabrała ich do Abudży i Lagos i trwała w zeszłym tygodniu od piątku do niedzieli.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

Uważa się, że Harry i Meghan wczoraj przylecieli z Abudży na lotnisko Heathrow w Londynie, a następnie udali się do Los Angeles, aby ponownie spotkać się z dziećmi Archiem i Lilibet.

Dziś w komunikacie prasowym o zakończeniu podróży państwo Sussex nawiązali do przyjęcia, jakie otrzymali w Lagos i obecności na meczu polo.

„Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, zakończyli swoją niezapomnianą podróż do Nigerii przyjęciem kulturalnym w Lagos oraz zbiórką pieniędzy na mecz polo na rzecz Nigeria: Unconquered” – czytamy w oświadczeniu.

Para została powitana piękną paradą przed meczem – tętniącą życiem paradą młodych entuzjastów gry w polo ubranych w stroje do gry w polo, dumnie machających zielono-białymi nigeryjskimi flagami – po których nastąpiła procesja starszych dzieci na koniach, co nadało ton tętniące życiem dzień. Ze sportem i duchem.

READ  King Charles pojawia się w amerykańskim Idolu z Lionelem Richiem i Katy Perry

Przyjazna rywalizacja pomiędzy obiema drużynami, trafnie nazwana Duke vs Duchess, dodała emocji wydarzeniu, a drużyna księżnej zwyciężyła 5:3. Dzień zakończył się wręczeniem przez parę medali w geście uznania dla talentu i zaangażowania zawodników.

Harry i Meghan oglądają charytatywny mecz polo w Ikoyi Polo Club w Lagos, 12 maja
Książę Harry i Meghan Markle odwiedzą 12 maja biuro gubernatora stanu Lagos w Nigerii

„Książę i księżna pragną wyrazić swoją najgłębszą wdzięczność wszystkim organizatorom wydarzenia, urzędnikom wojskowym i całej społeczności nigeryjskiej za ich ogromną gościnność i pierwszą z wielu niezapomnianych podróży”.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

Nastąpiło to po wizycie Harry’ego i Meghan, której celem było promowanie zdrowia psychicznego żołnierzy i wzmacnianie pozycji młodych ludzi.

Para wzięła udział w wydarzeniach związanych z Harry’s Invictus Games, które Nigeria stara się zorganizować w przyszłości.

Sussexowie zostali także powitani w siedzibie rządu stanu Lagos i spotkali się z urzędnikami wojskowymi w Dowództwie Obrony w Abudży.

Po podróży Fundacja Archewell Harry’ego i Meghan stwierdziła, że ​​czek zagubiony pocztą był powodem, dla którego amerykański organ nadzoru organizacji charytatywnych uznał go za „przestępczy”.

Według rejestru organizacji charytatywnych i zbiórek pieniędzy w Kalifornii, gdzie mieszka para, organizacja księcia i księżnej „nie ma dobrej opinii”.

Z akt wynika, że ​​Archewell nie złożył prawidłowo swojego raportu rocznego ani nie złożył opłat za przedłużenie i na razie nie może zbierać ani przekazywać funduszy na cele charytatywne.

Książę Harry i Meghan Markle stoją podczas uroczystości God Save the King w Abudży w Nigerii, 11 maja
Meghan uśmiecha się, gdy otrzymuje kwiaty podczas meczu siatkówki w Abudży 11 maja

Źródła Sussex upierają się jednak, że dokumenty przesłano w terminie, a rozbieżność wynika z „czeku”, który towarzyszył zniknięciu dokumentów na poczcie.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

Potwierdzają również, że „wysłano nowy czek”, co oznacza, że ​​problem zostanie „szybko rozwiązany”, ale odkrycie to prawdopodobnie wywoła zażenowanie.

Źródło z Archewell powiedziało: „W przypadku organizacji wszystko zostało złożone na czas. Część tego depozytu stanowił czek fizyczny. Najwyraźniej czek ten nigdy nie został otrzymany i zostaliśmy o tym poinformowani dopiero po wysłaniu zawiadomienia o zaległościach”.

READ  Dzisiejsze Wordle: Oto odpowiedź, wskazówki na 14 października

„Wysłano nowy czek i spodziewamy się, że problem zostanie szybko rozwiązany i odzwierciedlony w księgach w ciągu siedmiu dni roboczych”.

Dzieje się tak po tym, jak para wróciła wczoraj z głośnej trzydniowej wizyty w Abudży i Lagos w Nigerii, którą pod każdym względem nazwano Royal Tour.

Podczas podróży książę i księżna Sussex ogłosili partnerstwo pomiędzy Fundacją Archewell a Fundacją Gianco – organizacją charytatywną w Nigerii, która prowadzi misje chirurgiczne, promuje zdrowie matek i zapewnia stypendia młodym kobietom będącym ofiarami terroryzmu.

Meghan słucha prelegentów podczas wydarzenia Women in Leadership w Abudży w Nigerii, 11 maja

Jednak 3 maja do Archewell wysłano list z „Zawiadomieniem o zaległościach” z rejestru organizacji charytatywnych i zbiórek funduszy, w którym stwierdzono, że organizacja została „uznana za zalegającą z płatnościami” z powodu „nieprzedłożenia wymaganych raportów rocznych i/lub opłat za przedłużenie”.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

W piśmie napisano, że organizacji wymienionej jako „przestępcza” nie wolno „pozyskiwać lub wypłacać funduszy na cele charytatywne”, a jej rejestracja może zostać „zawieszona lub anulowana”.

Rzeczywisty skan stanowił część pliku przesłanego do biura prokuratora generalnego Kalifornii i przyjmuje się, że nowy skan został wysłany w celu rozwiązania problemu.

W piśmie z Kalifornijskiego Rejestru Organizacji Charytatywnych i Zbiórek Funduszy ostrzega: „Organizacja wymieniona jako przestępca nie ma dobrej opinii i nie może angażować się w działania wymagające rejestracji, w tym pozyskiwanie funduszy na cele charytatywne lub ich wydatkowanie”.

„Organizacja może również zostać objęta sankcjami, a jej rejestracja może zostać zawieszona lub unieważniona przez rejestr.

Książę Harry zostanie powitany w Kwaterze Głównej Obrony w Abudży w Nigerii 10 maja

Meghan robi sobie selfie z uczniami i Harrym w Lightway Academy w Abudży, 10 maja

„Po przesłaniu spóźnionych zapisów zostaniesz powiadomiony o kwocie wszelkich należnych opłat za zwłokę.”

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

Przyjmuje się, że organizacja uważała, że ​​jej zeznania podatkowe zostały złożone w terminie i wysłano czek, ale nie została powiadomiona o żadnym problemie do czasu opublikowania zawiadomienia o opóźnieniu w płatnościach.

Oczekuje się, że teraz, po wdrożeniu nowego skanowania, problem zostanie szybko rozwiązany, a dzienniki pojawią się za nieco ponad tydzień.

READ  Narzeczona Aarona Cartera zabiera głos po tym, jak pogrążona w żałobie matka obwinia ją o śmierć piosenkarza

Fundacja Archewell to organizacja non-profit założona przez Harry’ego i Meghan po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych po ustąpieniu ze stanowiska seniorów królewskich w 2020 roku.

Na swojej stronie internetowej twierdzi, że jej misją jest „pokazywanie się i czynienie dobra”, dodając: „Wychodzimy naprzeciw danym momentom, pojawiając się, podejmując działania i wykorzystując nasze niezrównane światło reflektorów, aby podnosić na duchu i jednoczyć społeczności — lokalne i globalne — poprzez akty praca.” I miłosierdzie.

Organizacja jest odrębna od działów medialnych i biznesowych pary w Archewell, które są współproducentami Netflix i Spotify.

W dniu 3 maja do Archewell wysłano spóźnione powiadomienie, w którym stwierdzono, że organizacja charytatywna została „uznana za zalegającą z płatnościami” z powodu „nieprzedłożenia wymaganych raportów rocznych i/lub opłat za przedłużenie”.

Nastąpiło to po tym, jak Harry i Meghan od piątku do niedzieli odwiedzali Nigerię, aby promować zdrowie psychiczne żołnierzy i wzmacniać pozycję młodzieży.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

Para została zaproszona do tego zachodnioafrykańskiego kraju przez wojsko i wzięła udział w wydarzeniach związanych z Igrzyskami Harry Invictus, które Nigeria stara się zorganizować w przyszłości.

Para została również powitana w siedzibie rządu stanu Lagos i spotkała się z urzędnikami wojskowymi w Dowództwie Obrony w Abudży.

Z danych podatkowych ujawnionych przez Archewell w grudniu ubiegłego roku wynika, że ​​w 2022 r. organizacja odnotowała spadek darowizn o 11 mln dolarów (9 mln funtów) w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jak wynika z danych, organizacja charytatywna otrzymała nieco ponad 2 miliony dolarów (1,6 miliona funtów) z datków na cele charytatywne w 2022 roku w porównaniu do 13 milionów dolarów (10 milionów funtów) w 2021 roku.

Podczas gdy w 2021 r. Archewell odnotował przychody w wysokości ponad 9 mln dolarów (7 mln funtów), z dokumentów z grudnia 2023 r. wynikało, że do 2022 r. odnotował stratę w wysokości ponad 674 000 dolarów (537 000 funtów) z powodu kosztów w wysokości 2,67 mln dolarów (2,13 mln funtów szterlingów). ).