Czarne paprocie docierają do ćwierćfinału Canada Sevens po zremisowaniu z Fidżi

Nowozelandzkie Black Ferns zakwalifikowały się do ćwierćfinału Canada Sevens jako pierwsze rozstawienie po dwóch zwycięstwach i remisie w swoich pierwszych od ponad 800 dni World Series Sevens.

Mistrz olimpijski rozpoczął mecz 31:0 nad Anglią, następnie zmiażdżył Stany Zjednoczone 36:0, po czym zakończył grupę C remisem 12:12 z Fidżi w sobotę (czasu nowozelandzkiego).

Nowozelandzka Michaela Blade zdobyła dwie próby pokonania Stanów Zjednoczonych w Canada Sevens.

Czad Hipolito/Kanadyjska prasa/Przez AP

Czarna Paproć wymagała 199. próby World Sevens Portii Woodman, aby uratować wyrównanie w ostatniej sekundzie przeciwko Fidżi po przegranej 12-5.

Jej uderzenie rozwiało nadzieje Fidżi na pierwsze zwycięstwo nad Nową Zelandią od czasu dołączenia do mistrzostw świata w 2013 roku.

Stacy Flühler, Reese Bury Lynne, Kelly Brazier, Portia Woodman i Michaela Blade przygotowali zwycięstwo nad Anglią.

Black Fern – ubrany na biało – był równie podekscytowany kolejnym sześcioma próbami w Stanach Zjednoczonych, z Blade odpalił dwie wczesne próby i Tila Nathan Wong z Scrum Base, aby złapać Amerykanów drzemiących na krótkiej stronie.

Woodman i Blade zdobywali cztery próby dziennie w trzech meczach.

Nowozelandka Sarah Herini świętowała wraz ze swoją koleżanką z drużyny Tilą Nathan Wong po swojej próbie przeciwko USA w Kanadzie.

Woodman wystartował z ławki w grupie C przeciwko Fidżi,

W Black Ferns wystąpiło 11 graczy z drużyny, która zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a Fidżi wzmocnił swoją drużynę, która poprowadziła Black Ferns do dogrywki w półfinale olimpijskim.

READ  NRL 2022, Gold Coast Titans, zapowiedź rundy 13 North Queensland Cowboys, składy drużyn, u siebie i na wyjeździe, kluczowe mecze

Obrona Fidżi zmierzyła się z Nową Zelandią w pierwszych minutach na Langford, zanim Nowa Zelandia znokautowała Woodmana w grupie, dając Black Fern dodatkowe skrzydło.

Obrona w końcu pękła w szóstej minucie, kiedy Blade trafił w lewy róg po znakomitym zbliżeniu do Floehlera i Sarah Herini.

Czarna Paproć odparła atak Fidżi, prowadząc w pierwszej połowie 5:0.

Kelly Brazier został zmuszony do skręcania karku na początku drugiej połowy.

Tyla Nathan-Wong uratowała sytuację, próbując uratować obławę, pozwalając Woodmanowi ukraść szczęście.

Ale dodatkowa przewaga Fidżi była widoczna, gdy Regili Divois strzelił dobrą wewnętrzną piłkę w 11. minucie i objął prowadzenie po konwersji.

Następnie zdobyli 80-metrowy przełom, aby spróbować Aloweski Nakoai, który odparł Shirai Kakę.

Woodman zbyt szybko uciekł przed rumieńcem Czarnych Paproci, by zdobyć bramkę pod rzutami, co pozwoliło Risi Pouri-Lane na prostą zmianę, aby zremisować mecz.

Wcześniej Fluehler i Bury Lin dali Black Ferns prowadzenie 10-0 nad Anglią w pierwszej połowie, ale odrobili stratę w drugiej tercji, zdobywając bramki Braziera, Woodmana i Blade’a.

Nowa Zelandia objęła prowadzenie 17:0 pod koniec pierwszej połowy z niepokonanymi wcześniej Amerykanami i utrzymała prowadzenie po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy Woodman trafił na prawe skrzydło.

Jej próba zdobycia nowego trenera Black Ferns, Coreya Sweeneya, doprowadziła do komentarza telewizyjnego, w którym powiedział, że Woodman był „wyjątkowym graczem, który jest w tej drużynie od dawna”.

„Widzenie jej z powrotem po czterech latach na Mistrzostwach Świata jest naprawdę wyjątkowym momentem dla niej, jej rodziny i Siódemek Czarnych Paproci”.

Woodman ma teraz tylko dwie próby, aby zostać pierwszą kobietą, która zdobyła 200 punktów na Mistrzostwach Świata po zdobyciu dubletu po sprytnym taktycznym kopnięciu Nathana Wonga i świetnym manewrowaniu.

Shirai Kaka, który zdobył drugą bramkę Lowmana, zasłużył sobie na zasłużoną, ostatnią próbę ukończenia porażki 36-0.

READ  Według doniesień największe kluby w Premier League są zainteresowane napastnikiem Burnley All Whites, Chrisem Woodem

Woodman powiedział dziennikarzowi telewizyjnemu, że „czuł się jak w domu” na torze Siódemek po tym, jak kilku członków zespołu wykonało podwójną pracę podczas Black Ferns European Tour pod koniec zeszłego roku oraz w Super Rugby Ubiqui.

Powiedziała, że ​​Ferns był „dziesięć razy bardziej podekscytowany” grą w Kanadzie po tak długiej przerwie w serialu.

Stacy Fluehler wykorzystała obronę Anglii, wygrywając 31-0 na Langford.

Mike Lee / KLC / World Rugby / Photosport

Czarna Paproć walczy o swój piąty tytuł w kanadyjskiej siódemce w Langley na wyspie Vancouver.

Fidżi przegrało swój pierwszy mecz 20-19 ze Stanami Zjednoczonymi po przegranej 15:0 w pierwszej połowie i pokonaniu czterech prób do trzech.

Fidżi odzyskali pokonując Anglię 38-5, zdobywając sześć prób.

Dojrzeć

Czarna Paproć 31 (Stacy Fluehler, Rissy Burry-Lynn, Kelly Brazier, Portia Woodman, Michaela Blade próbuje; Bury Lynn con, Tila Nathan Wong 2 con) Anglia 0. HT: 10-0.

36- Paprocie (Michaela Blade 2, Portia Woodman 2, Tila Nathan Wong, Shirai Kaka próbuje; Nathan Wong 3 con) Stany Zjednoczone 0. HT: 17-0.

Nowa Zelandia 12 (Mikaela Blade, Portia Woodman próbuje; Rissy Puri Lane con) Fidżi 12 (Rigile Defois, Alofsky Nakosi próbuje; Lavinia Kafuro con).