Bramka Johnsona daje Warriors złoty punkt do pokonania Raiders

Warriors odbili się po kapitulacji ANZAC, aby zdobyć oszałamiającą wygraną 21-20 złotych punktów nad Canberrą.

Warriors tracili przewagę w każdym meczu, zanim kontrowersyjny rzut karny Reese Walsh przypadł na 35 sekund dogrywki na Moreton Daily Stadium w Redcliffe.

Następnie Shawn Johnson strzelił zwycięskiego gola i posłał Canberrę do piątej porażki z rzędu, pozostawiając trenera Raiders Ricky’ego Stewarta wściekłego.

Stewart będzie wściekły po tym, jak jego drużyna trzykrotnie straciła osiem punktów.

Joseph Tappin Lodge i Canberra Josepha Tappina również zostały zgłoszone w złym przypadku, podczas gdy wioślarz Josh Papale może być również badany przez panel przeglądu meczów w związku z zarzutami o wpadkę w oko Bena Murdocha-Masili.

Pięć dni po tym, jak niektóre z jego oskarżeń padły o kapitulację w rekordowym porażce 7-10 z Melbourne, trener Warriors, Nathan Brown, z pewnością nie mógł tym razem kwestionować zaangażowania swojego zespołu.

Wcześniej przegrali 8:0, gdy Matthew Temuco z Canberry strzelił pierwszą próbę meczu w szóstej minucie, a Brad Schneider dorzucił rzut karny.

Jordan Rabbana zapakował w prezent Warriors zaproszenie z powrotem na zawody z niechlujnym podaniem w swojej ćwiartce, którą wykaszlnął Nick Cutrick.

Skrzydłowy Warriors, Adam Pompey, wykonał dośrodkowanie w kolejnym meczu, ale Warriors stracili prostą próbę Hudsonowi Youngowi kilka minut później.

Kolejny błąd Rapany, tym razem wpadający w obronę, umożliwił nastoletniemu środkowemu Viliamie Vailei poprowadzenie swojego pierwszego NRL dzięki kopnięciu geodezyjnemu nowicjuszowi Warriors, Daejanowi Asi, zmniejszając przewagę Canberry do dwóch punktów.

Jack Wheaton objął prowadzenie Raiders ponad 20-12 w pierwszej połowie, kiedy zrobił to sam na pięć minut przed przerwą.

Próba Ewana Aitkena w 63. minucie ponownie zmniejszyła prowadzenie Canberry do dwóch punktów przed dramatycznym końcem.