Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid News Live: Nasilają się apele do Indii o ponowne otwarcie szkół jako „porażka dla kraju na dziesięciolecia”

Covid News Live: Nasilają się apele do Indii o ponowne otwarcie szkół jako „porażka dla kraju na dziesięciolecia”<p> plik.  Indyjski nauczyciel w szkole Gandhi Smarak w Raghunathpur nagrywa lekcję historii przez telefon komórkowy dla uczniów ze szkoły znajdującej się na obrzeżach New Delhi </ p>” src=”https://static.independent.co.uk/2021/07/07/13/09317030.jpg?width=982&height=726&auto=webp&quality=75″ srcset=”https://static.independent.co .uk/2021/07/07/13/09317030.jpg?width=320&auto=webp&quality=75 320w, https://static.independent.co.uk/2021/07/07/13/09317030.jpg?width= 640&auto=webp&jakość=75 640w”/></amp-img><figcaption class=

plik. Indyjski nauczyciel w szkole Gandhi Smarak w Raghunathpur nagrywa lekcję historii przez telefon komórkowy dla uczniów ze szkoły znajdującej się na obrzeżach New Delhi

(Agencja Ochrony Środowiska)

Indie borykają się z rosnącymi wezwaniami do ponownego otwarcia szkół, które w dużej mierze zostały zamknięte podczas pandemii od marca 2020 r., co spowodowało, że wielu uczniów całkowicie porzuciło naukę. Co najmniej 50 wybitnych naukowców napisało list otwarty wzywający do ponownego przemyślenia, mówiąc: „Ta rezygnacja ze szkoły cofnie nas o dziesięciolecia”.

Tymczasem szef MFW Gita Gopinath, wyjaśniając decyzję agencji o obniżeniu prognozy wzrostu gospodarczego Indii, powiedział, że kraj przeżył „katastrofalną” drugą falę. Jeśli chodzi o ożywienie gospodarcze, „Patrząc w przyszłość, uważamy, że mamy do czynienia z bardzo skromnym ożywieniem” [consumer] Zaufanie nie wróci tak silne, jak po pierwszej fali”.

Etihad Airways ogłosił, że zawiesi do odwołania wszystkie loty z Indii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ale oficjalny rzecznik wyjaśnił, że „obywatele ZEA, misje dyplomatyczne, oficjalne delegacje i posiadacze złotej rezydencji są zwolnieni z ograniczeń wjazdowych do ZEA”.

Specjalny sprawozdawca ONZ ostrzegł kraj, że Birma może stać się krajem hiperproliferacji. Tom Andrews wezwał również do zawieszenia broni w obawie przed rozprzestrzenianiem się Covid na coraz większe obszary kraju.

Po doniesieniu, że przeciwciała ze zastrzyków Pfizera zanikają w czasie po pełnym szczepieniu, firma wskazała, że ​​dawka przypominająca może pomóc w poprawie odporności — chociaż naukowcy nie ustalili jeszcze, czy potrzebna jest trzecia dawka.

1627534885

Szef MFW ostrzega, że ​​trzecia fala może obniżyć prognozy wzrostu Indii

Wyjaśniając decyzję agencji o obniżeniu prognozy wzrostu gospodarczego Indii, szef MFW Gita Gopinath powiedział, że kraj przeżył „katastrofalną” drugą falę. Jeśli chodzi o ożywienie gospodarcze, „Patrząc w przyszłość, uważamy, że mamy do czynienia z bardzo skromnym ożywieniem” [consumer] Zaufanie nie wróci tak silne, jak po pierwszej fali”.

We wtorek Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył swoje prognozy wzrostu gospodarczego Indii na bieżący rok podatkowy 2021-22 o trzy punkty procentowe do 9,5 procent. Poprzednia prognoza wynosiła 12,5 proc.

Gopinath ostrzegł również, że perspektywy wzrostu mogą ponownie się pogorszyć, jeśli zbliżająca się trzecia fala doprowadzi do dalszych blokad w całym kraju.

Powiedziała również, że rząd musi zapewnić najbiedniejszym w kraju większe wsparcie pieniężne.

Maroucheh Muzaffar29 lipca 2021 06:01

1627533689

Rosnące wezwania Indii do ponownego otwarcia szkół jako „porażka dla kraju na dziesięciolecia”

Indie borykają się z rosnącymi wezwaniami do ponownego otwarcia szkół, które w dużej mierze zostały zamknięte podczas pandemii od marca 2020 r., co spowodowało, że wielu uczniów całkowicie porzuciło naukę.

Co najmniej 50 wybitnych naukowców napisało list otwarty wzywający do ponownego przemyślenia, mówiąc: „Ta rezygnacja ze szkoły cofnie nas o dziesięciolecia”.

Twierdzili również, że dzieci doświadczają stresu psychicznego, niskich umiejętności społecznych i utraty pewności siebie.

Naukowcy, lekarze i prawnicy z instytutów takich jak IIT Bombay, IIT Delhi i University of Delhi powiedzieli, że może nie być „scenariusza zerowego”, ponieważ „Covid-19 zostanie”.

Powiedzieli, że zamykanie szkół to „wielka krzywda dla przyszłych pokoleń”.

Maroucheh Muzaffar29 lipca 2021 05:41

1627532016

Dzień dobry i witam Niezależny Blog na żywo na temat pandemii koronawirusa w czwartek, 29 lipca 2021 r.

Maroucheh Muzaffar29 lipca 2021 05:13

READ  Czy Bitcoin wyzdrowieje? Analitycy rynku kryptowalut doradzają „w razie wątpliwości minimalizuj”