Collier awanturuje się po kontuzji historycznego srebra w Polsce

Rowerzystka Alexandra Nick Collier wróciła do zdrowia po zagrażającej karierze kontuzji i zapisała się w historii Polski.

Collier ze szkółki Central Otago Whitewater został pierwszym Nowozelandczykiem, który zdobył medal na Mistrzostwach Świata w Kajakarstwie do lat 23 w Krakowie.

Przywiózł do domu srebro w pływaniu kajakiem w konkurencji znanej wcześniej jako slalom ekstremalny, która w przyszłym roku będzie miała swój debiut olimpijski.

„To było wspaniałe uczucie zdobyć medal w moich pierwszych zawodach w Mistrzostwach Świata” – powiedział Collier.

„Od wielu lat obserwuję na ekranie tych sportowców, moich konkurentów.

Siedzenie obok nich na rampie startowej wywołało więc niedowierzanie.

„Ponieważ były to moje pierwsze mistrzostwa świata, nie miałem pojęcia, jak poradzę sobie z tymi zawodnikami, a jeśli już, to był cel sezonu: zobaczyć, jak wypadam w porównaniu, zdobyć doświadczenie i rozwijać moją pasję do zawodów sport.” Sporty.

„Więc znalezienie się na podium, zdobycie tytułu wicemistrza świata i podniesienie flagi Nowej Zelandii było jak spełnienie marzeń”.

Collier musiał wykazać się ogromną odwagą, aby móc stanąć na linii startu.

W kwietniu 2021 roku doznał złamania kompresyjnego kręgów L2, w wyniku czego był poza wodą przez około sześć miesięcy.

„Kontuzja sprawiła, że ​​poczułem się niepewny, czy kiedykolwiek będę w stanie ponownie pływać kajakiem” – powiedział.

„Na początku byłem na siebie zły, że naraziłem swoją karierę na niebezpieczeństwo.

„Jednak gdy zaakceptowałem swoją sytuację, podjąłem decyzję o powrocie do zdrowia i skupiłem się na powrocie do sportu, gdy moje ciało będzie gotowe” – dodał.

Collier został wybrany do udziału w Mistrzostwach Świata w 2021 i 2022 roku, ale jedno zepsuł Covid, a drugie kontuzję.

Powiedział, że sport nauczył go skupiać się na rzeczach, które może kontrolować.

Swoją imprezę w Krakowie rozpoczął od jazdy indywidualnej na czas, gdzie zajął siedemnaste miejsce.

READ  W Polsce odkryto „wyjątkową” 300-letnią protezę kończyny wykonaną ze złota i miedzi

Następnie rozpoczął się intensywny, bezpośredni wyścig, w którym cztery osoby ścigały się po torze w tym samym czasie.

Collier został zaklinowany pomiędzy dwoma brytyjskimi wiosłami i w pierwszym meczu zajął czwarte miejsce, ponieważ nie był w stanie wykonać wielu potężnych uderzeń.

„Minąłem słup przy drugiej bramie, co zepchnęło mnie na trzecią bramę.

„Utrzymałem się na trzeciej pozycji aż do ostatniej bramy w górę rzeki i objechałem ją zgodnie z planem, co zepchnęło mnie na drugie miejsce.

„A stamtąd był już sprint do mety.”

Student Uniwersytetu Waikato bierze w ten weekend ostatnie wydarzenie w Europie przed powrotem na letnie szkolenie do Clutha River.

Jego długoterminowym celem było zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.

Central Otago Whitewater może już mieć już olimpijczyka, ponieważ świetny wioślarz Finn Butcher przygotowuje się do zawodów w Paryżu.

Bracia Goldsmith, Ollie i Tom, w zawodach kajakarskich juniorów w Polsce zajęli odpowiednio 20. i 44. miejsce.

Inni Nowozelandczycy, którzy wzięli udział w zawodach, to Michelle Ull (20) i Ollie Buechner (41) w kategorii U-23 mężczyzn, Jamie Wilson (21) i Pepe Ull (33) w kategorii U-23 kobiet oraz Rosie Rex (32) w kategorii sprint juniorów.