Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple bierze udział w wyścigu sztucznej inteligencji, aby konkurować z ChatGPT i zaczyna testować Apple GPT

Apple bierze udział w wyścigu sztucznej inteligencji, aby konkurować z ChatGPT i zaczyna testować Apple GPT

Sztuczna inteligencja stała się jedną z tych nowych technologii, które każdy chce mieć w swoich rękach. Podczas gdy wielu przyjęło ten trend, gdy trafił on do głównego nurtu, niektórzy wciąż się wahali. Ale wygląda na to, że zaczynają się zmieniać. Niedawno szef Twittera, Elon Musk, jeden z najbardziej zagorzałych krytyków sztucznej inteligencji, założył własny startup w sektorze o nazwie xAI. A teraz Apple, firma, która unikała nawet używania słowa AI, pracuje nad własnym modelem założycielskim, o którym mówi się, że już wewnętrznie wdrożyła platformę AI o nazwie Apple GPT.

Informacje pochodzą od Marka Gurmana z Bloomberga, wieloletniego ucznia Apple, który powiedział w a ćwierkać„Apple ściga się, aby zbudować następną generację funkcji sztucznej inteligencji, aby nadążyć za OpenAI i Google. Firma opracowała platformę o nazwie „Ajax” do tworzenia LLM i wdrożyła wewnętrznie „Apple GPT”. Celem jest produkt konsumencki w przyszłym roku”.

Według raportu Ajax wydaje się być wewnętrznym modelem podstawowym, który może pomóc w budowaniu dużych paradygmatów językowych, z których jednym jest Apple GPT. Nie wiadomo, czy nazwa Apple GPT jest używana tylko do celów wewnętrznych, czy też może to być ostateczna nazwa po pojawieniu się produktu konsumenckiego.

Przeczytaj także: Szukasz smartfona? Aby sprawdzić wyszukiwarkę mobilną

Dążenie Apple do sztucznej inteligencji może być złożone

Problemem są źródła danych do stworzenia generatywnej sztucznej inteligencji, być może chatbota. Każda inna firma, która stworzyła własną sztuczną inteligencję, niezależnie od tego, czy jest to Microsoft, Google, OpenAI, czy ostatnio Meta, polega na zintegrowanej pamięci masowej w chmurze, do której firma ma dostęp. Te dane są ogromne i mogą być używane do trenowania modeli AI. Jednak Apple nie działa w ten sposób.

READ  Apple ujawnia, ile do tej pory zarobili programiści App Store

A raport TechRadar pokazuje, że Apple stosuje podejście do uczenia maszynowego, w którym krzem Apple uczy się lokalnie, kto jest właścicielem urządzenia i to wszystkie dane, które otrzymuje. W rzeczywistości Apple kładzie duży nacisk na prywatność i bezpieczeństwo danych i wielokrotnie podkreślał, że nie utrzymuje dostępu do danych użytkowników. Nawet wprowadzając Apple Watch Series 8 w zeszłym roku, Apple stwierdził, że żadne dane dotyczące zdrowia nie będą przechowywane na serwerach Apple i tylko użytkownik będzie miał do nich dostęp.

System zbudowany solidnie wokół idei nieprzechowywania danych koliduje z wymaganiami potrzebnymi do zbudowania platformy AI.

Raport TechRadar podkreśla, że ​​z tego powodu jest mało prawdopodobne, aby GPT firmy Apple kiedykolwiek ujrzał światło dzienne i prawdopodobnie jest to tylko wewnętrzny projekt mający na celu rozwój technologii.

Tak czy inaczej, jesteśmy podekscytowani widząc, jak rozwija się sztuczna inteligencja Apple i czy moglibyśmy zobaczyć Apple GPT wbudowane w iPhone’y.