Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmniejszona wydolność sercowo-płucna może wynikać z przedłużającego się COVID

18 października 2022

2 minuty na przeczytanie

Ujawnienia:
Durstenfeld nie zgłosił żadnych istotnych ujawnień finansowych. Proszę zapoznać się z badaniem dla wszystkich istotnych ujawnień finansowych innych autorów.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojej prośby. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected]

Metaanaliza o niskim stopniu ufności sugerowała, że ​​przedłużający się objawowy COVID był związany ze zmniejszoną wydolnością wysiłkową w teście wysiłkowym krążeniowo-oddechowym do 3 miesięcy po początkowym zakażeniu SARS-COV-2.

Podstawowe mechanizmy mogą obejmować: Aby wymienić tylko kilka, odwarunkowanie, mechanizmy obwodowe, hiperwentylacja, przewlekła niewydolność, niepowodzenie obciążenia wstępnego, dysfunkcja autonomiczna i śródbłonka, zgodnie z badaniem opublikowanym w Sieć JAMA jest otwarta.

COVID19_Oświetlenie

Metaanaliza o niskim stopniu ufności sugerowała, że ​​przedłużający się objawowy COVID był związany ze zmniejszoną wydolnością wysiłkową w teście wysiłkowym krążeniowo-oddechowym do 3 miesięcy po początkowym zakażeniu SARS-COV-2.
Źródło: Adobe Stock

„W naszej metaanalizie osób bezobjawowych i wyzdrowiałych ponad 3 miesiące po zakażeniu SARS-CoV-2 znaleźliśmy skromny, ale spójny efekt wskazujący na zmniejszenie zdolności wysiłkowej. Wśród osób od dawna zarażonych wirusem Coronaz bardzo małą pewnością wielkości efektu [the Grading of Recommendations, Assessment, Development, and Evaluations framework]” Matthew S Durstenfeld, MD, MassD., adiunkt medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco oraz ogólny nieinwazyjny kardiolog i badacz kliniczny w Zuckerberg San Francisco General Hospital wraz z kolegami piszą. „Pomimo dużej liczby uczestników, ogólna jakość danych naukowych jest niska ze względu na małą liczebność próby w większości badań, błąd selekcji, zmienność w potwierdzeniu objawów i interpretacji próby wysiłkowej krążeniowo-oddechowej, nieodpowiednie metody rozwiązywania problemów i brak odpowiednich metod statystycznych.”

Na potrzeby tej metaanalizy badacze zidentyfikowali 38 badań, w których krążeniowo-oddechowe testy wysiłkowe przeprowadzono na osobach od 3 do 18 miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2.

Badanie wysiłkowe krążeniowo-oddechowe obejmowało pomiar podstawowych parametrów krążeniowo-oddechowych spoczynku, wysiłku na ergometrze rowerowym lub bieżni z pomiarami szczytowego zużycia tlenu (VO).2) i monitorować serce i płuca.

Pierwszorzędowym wynikiem była zmiana wydolności wysiłkowej definiowana jako różnica szczytowego VO2 Ponad 3 miesiące po początkowym zakażeniu SARS-CoV-2 wśród uczestników z lub bez przedłużających się objawów COVID.

Spośród 2160 osób uwzględnionych w tej analizie, 1228 miało objawy zgodne z przedłużającym się COVID.

Analiza dziewięciu badań obejmujących pacjentów z długotrwałymi i bezobjawowymi objawami COVID wykazała średnią zmianę szczytowego VO2 4,9 ml/kg/min po 3 miesiącach wśród uczestników z przedłużającymi się objawami COVID (95% CI, 6,4 do 3,4; s <.001); Zaobserwowano jednak umiarkowaną niejednorodność.

Typowe objawy obejmowały duszność, zmęczenie lub nietolerancję wysiłku w czasie testu.

Korzystając z danych z testów wysiłkowych krążeniowo-oddechowych, naukowcy doszli do wniosku, że mechanizmy takie jak brak warunkowania, który może wystąpić w pewnym stopniu po każdej chorobie; Peryferyjne mechanizmy związane z dostarczaniem i/lub ekstrakcją tlenu; duszność lub hiperwentylacja niewyjaśniona podstawowymi badaniami płuc; Chroniczna nieefektywność. Awaria wstępnego obciążenia pomimo prawidłowej czynności serca w spoczynku; Dysfunkcję autonomiczną i dysfunkcję śródbłonka można przypisać zmniejszonej zdolności do ćwiczeń w tej populacji.

„Dodatkowe badania powinny obejmować oceny podłużne, aby zrozumieć ścieżkę wydolności wysiłkowej” – napisali naukowcy. „Pilnie potrzebne są interwencyjne badania potencjalnych metod leczenia, w tym badania rehabilitacyjne mające na celu rozwiązanie problemu odleżyn, a także dalsze mechanistyczne badania dysfunkcji układu oddechowego, dysfunkcji autonomicznej, przewlekłej niewydolności, upośledzonego poboru lub wykorzystania tlenu oraz braku wstępnego obciążenia w celu zidentyfikowania metod leczenia COVID-19 , Przez długi czas ”.

READ  Australijskie Melbourne powraca do wyścigów i sklepów, ponieważ wskaźnik szczepień sięga 80%