Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Zjedz kurczaka, a pingwin go dostanie”: w lokalnych stawach skrzydeł pojawia się alert PETA o ptasiej grypie

„Zjedz kurczaka, a pingwin go dostanie”: w lokalnych stawach skrzydeł pojawia się alert PETA o ptasiej grypie

Do natychmiastowej publikacji:
6 lutego 2024 r

Komunikacja:
Sarah Groves 202-483-7382

Kolumb, Gruzja. – Te Gromadzą się Twoje lokalne Country Wings i inne restauracje serwujące kurczaki mogą w tym miesiącu odczuć strach dzięki dwóm głośnym listom od PETA, które ponuro przypominają o śmiercionośnych patogenach pompowanych z zatłoczonych ferm kurczaków i jaj – doskonałej pożywki dla śmiertelnych chorób, takich jak ptasia grypa, która przetoczyła się przez kolonie ptaków na całym świecie, zabijając tysiące pingwinów w Chile i po raz pierwszy rozprzestrzeniła się na bezbronne pingwiny antarktyczne i zabijała je.

„Kiedy kupujesz produkty od hodowców mięsa i jaj, nie tylko zabijasz kurczaki, ale także dziką przyrodę, która pada ofiarą śmiertelnych chorób inkubowanych w tych brudnych miejscach” – mówi przewodnicząca PETA Ingrid Newkirk. „PETA wzywa wszystkich, aby zaprzestali wspierania tych szalek Petriego i przeszli na weganizm – mamy dla Ciebie wskazówki, przepisy i wiele innych informacji, które mogą Ci w tym pomóc”.

Kurczaki hodowane na mięso i jaja są tłoczone w brudnych, przepełnionych klatkach lub gigantycznych stodołach bez okien, co stwarza idealne warunki do rozprzestrzeniania się i mutacji chorób, w tym ptasiej grypy – wysoce zaraźliwego szczepu, który po raz pierwszy dotarł do regionu Antarktyki. Pod koniec 2023 r. W ciągu kilku miesięcy znaleziono martwe setki słoni morskich, a także fok, mew kelp, szylkretowców brunatnych i rybitw antarktycznych. Od tego czasu wirus zabił dwa pingwiny gentoo i jest podejrzany o zabicie pingwina królewskiego. Naukowcy ostrzegają przed potencjalnie niszczycielskim wpływem wirusa na bezbronną przyrodę Antarktyki. Gdy wirus rozprzestrzenił się w najdalszych zakątkach świata, zginęło wiele gatunków ptaków i ssaków, w tym tysiące słoni morskich w Argentynie i niedźwiedzie polarne na Alasce.

Billboardy znajdują się w pobliżu restauracji Country Wings pod adresem 6959 Macon Rd. I 3754 zwycięstwo d. Pojawią się także w dwóch lokalizacjach w Montgomery w Alabamie.

READ  Naukowcy zapewniają wgląd w anatomiczne położenie siatki krzyżowej podczas zabiegu laparoskopowego

PETA, której hasło brzmi częściowo: „Zwierzęta nie są nasze do jedzenia” – zwraca na to uwagę Każde zwierzę jest kimś Oferuje bezpłatne zestawy współczucia ludziom, którzy potrzebują lekcji życzliwości. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową PETA.org Lub śledź grupę dalej X (dawniej Twitter), FacebookLub Instagrama.