Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W jaki sposób zmiany klimatyczne powodują rozprzestrzenianie się zaniedbanych chorób tropikalnych?  |  Wiadomości |  Biznes ekologiczny

W jaki sposób zmiany klimatyczne powodują rozprzestrzenianie się zaniedbanych chorób tropikalnych? | Wiadomości | Biznes ekologiczny

Z raportu Światowego Forum Ekonomicznego z tego miesiąca wynika, że ​​globalne ocieplenie spowoduje katastrofalny wzrost liczby chorób przenoszonych przez komary, takich jak denga i chikungunya, rozprzestrzeniając je do mniej dotkniętych miejsc, w tym Europy i Stanów Zjednoczonych.

Rodzi to obawy dotyczące ogólnoświatowych wysiłków mających na celu wytępienie dużej grupy… Wyniszczające i zaniedbane choroby tropikalne (zaniedbane choroby tropikalne), które w dalszym ciągu powodują ogromne cierpienie milionów najbiedniejszych ludzi na świecie, Chociaż można temu zapobiegać lub leczyć.

Czym są zaniedbane choroby tropikalne (NTD)?

NTD to szerokie pojęcie opisujące grupę 20 osób Choroba zakaźnaw tym gorączkę denga, filariozę limfatyczną, zakażenia robakami przenoszonymi przez glebę oraz Trachoma. Wiele z nich jest przenoszonych przez wektory – przenoszonych przez muchy, komary i inne owady – a większość z nich występuje w biednych społecznościach w tropikalnych i subtropikalnych regionach świata.

Według szacunków WHO w sumie ponad miliard ludzi cierpi na zaniedbane choroby tropikalne, które co roku powodują tysiące zgonów, którym można zapobiec.

Znacznie więcej osób cierpi na ślepotę, niepełnosprawność i oszpecenie spowodowane chorobami, które utrwalają cykl ubóstwa, uniemożliwiając milionom dzieci uczęszczanie do szkoły, a dorosłym pracę.

Choroby te dotykają osoby, które nie mają dostępu do czystej wody, urządzeń sanitarnych i podstawowych usług zdrowotnych niezbędnych do ochrony ludzi przed zakażeniem bakteriami, wirusami i innymi patogenami, co oznacza, że ​​szczególnie bezbronni są mieszkańcy obszarów biednych, wiejskich lub objętych konfliktem.

Jakakolwiek względna zmiana klimatu jest ogromna, ponieważ może zapewnić wektorom przewagę, aby odzyskać przyczółek i stać się nieco trudniejszym do opanowania. Klimat może utrudnić zwalczanie niektórych zaniedbanych chorób tropikalnych.

Chris Murray, profesor Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej

DoW chorobach, które je żywią Zmiana klimatu?

Eksperci od chorób tropikalnych twierdzą, że ponowne pojawienie się chorób przenoszonych przez wektory na obszarach, które wcześniej zostały wyeliminowane lub pod kontrolą, jest nieuchronne, ponieważ zmiany klimatyczne podnoszą globalną temperaturę i zakłócają rozkład opadów.

READ  Dziewiętnastoletnia odporność na niekorzystne skutki promieniowania po pięciofrakcyjnej ponownej radiochirurgii z dawką 43,6 Gy w przypadku progresji miejscowej po wcześniejszej trzyfrakcyjnej radiochirurgii z powodu przerzutów do mózgu z powodu ujemnego gruczolakoraka płuc.

Na przykład ulewne deszcze mogą zalać miejskie drogi wodne, zamieniając je w wylęgarnie komarów, a cieplejszy klimat przyspiesza cykl życiowy pasożytów, zwiększając w ten sposób ich liczbę.

Jednocześnie susza może spowodować migrację ludzi i wektorów chorób w poszukiwaniu wody, zabierając ze sobą zaniedbane choroby tropikalne.