Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bitcoin rośnie wraz ze spadkiem wypłat na giełdzie: czy BTC przyniesie więcej zysków?

Bitcoin rośnie wraz ze spadkiem wypłat na giełdzie: czy BTC przyniesie więcej zysków?

  • Pomimo ogromnego wzrostu cen, wypłaty Bitcoinów z giełd były stosunkowo niskie.
  • Aktywność w ekosystemie Bitcoin nadal spada.

Bitcoina [BTC] W ciągu ostatnich kilku dni doszło do nieoczekiwanego wzrostu cen, co wzbudziło nadzieję wśród traderów i akcjonariuszy. Wraz ze wzrostem optymizmu nagłówki nadal dotyczyły Twojego Bitcoina.

Wypłaty spadają

Wczoraj miała miejsce niewielka wypłata Bitcoinów, a 10 000 Bitcoinów opuściło portfele giełdy. Całkowita wartość wycofanego Bitcoina szacowana jest na około 630 milionów dolarów.

Ten silny popyt na Bitcoin wskazuje na potencjał ponownego zainteresowania rynkiem kryptowalut.

Analitycy zwracają uwagę, że poziom utrzymującego się popytu na Bitcoin nie był tak wysoki od końca 2020 roku, co oznacza znaczącą zmianę nastrojów inwestorów.

Źródło: X

W momencie publikacji Bitcoin był notowany na poziomie 67 049,74 dolarów, a jego cena spadła o 0,74% w ciągu ostatnich 24 godzin. Większość posiadaczy BTC osiągnęła zyski, ponieważ BTC brakowało zaledwie 6000 dolarów do najwyższego poziomu w historii.

Zmniejszyła się prędkość handlu BTC. Oznacza to, że częstotliwość handlu BTC spadła.

Chociaż można to postrzegać jako negatywny znak dla BTC, spadek prędkości oznaczał również, że wiele adresów trzymało swoje BTC i odmawiało sprzedaży.

Ponadto wzrosła również całkowita liczba posiadaczy Bitcoinów, co wskazuje, że na dużej liczbie adresów zgromadzono duże ilości Bitcoinów.

Obok rosnącej liczby posiadaczy, w gospodarstwach górniczych występowała odwrotna tendencja. Analiza danych Santiment przeprowadzona przez AMBCrypto wykazała, że ​​podaż utrzymywana przez górników znacznie spadła.

Może to być korzystne dla BTC w dłuższej perspektywie. Jeśli górnicy nie będą generować znacznych kwot opłat, trudno będzie im utrzymać rentowność.

Aby utrzymać zrównoważony rozwój swojej działalności, czasami uciekają się do sprzedaży swoich udziałów, co ostatecznie zwiększa presję sprzedażową na Bitcoin.

READ  Sky down – Aktualizacje: Występują problemy z usługą w sieci komórkowej

Niższa podaż BTC w posiadaniu górników oznacza, że ​​te sekcje posiadaczy będą miały mniejszy wpływ na cenę BTC w przyszłości.

źródło: Santiment


Czy Twój portfel jest zielony? Sprawdź nasz kalkulator zysku Bitcoin


Aktywność spada

Jednym z powodów, dla których górnicy nie pobierają opłat, jest brak aktywności w sieci. W ciągu ostatnich kilku tygodni liczba dziennych aktywnych adresów w sieci Bitcoin spadła.

Poza tym spadła także liczba NFT krążących w sieci. Świadczy to o spadku zainteresowania ekosystemem Bitcoin.

źródło: Santiment

Dalej: Jak Bitcoin może pomóc Solanie wznieść się na nowy ATH