Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chelsea Sama Kerra zdobyła piąty z rzędu tytuł WSL, a Mary Fowler i Alana Kennedy są załamane

Chelsea Sama Kerra zdobyła piąty z rzędu tytuł WSL, a Mary Fowler i Alana Kennedy są załamane

Kontuzjowana Sam Kerr dołączyła do świętowania Chelsea, podekscytowana widokiem jej koleżanek z drużyny, które piąty rok z rzędu zostały mistrzyniami Women’s Super League, po imponującym zwycięstwie 6:0 nad Manchesterem United.

Kapitan Australii Kerr, który odegrał główną rolę we wszystkich pięciu zwycięstwach pomimo opuszczenia połowy sezonu z powodu zerwania więzadła krzyżowego przedniego, otrzymał na boisku na Old Trafford medal zwycięzcy po imponującym zwycięstwie Chelsea zapewniającym tytuł różnicą bramek i zapewnił doskonałe bramka. Pożegnanie odchodzącej dyrektor Emmy Hayes.

Obejrzyj wideo powyżej: Sam Kerr świętuje piąty z rzędu tytuł mistrza WSL Chelsea.

NEWSLETTERY: Nasze najważniejsze wiadomości sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisz się teraz

Był to jednak dzień rozczarowania dla dwóch koleżanek z drużyny Kerra Matildas, Mary Fowler i Alany Kennedy, których drużyna z Manchesteru City była zmuszona zadowolić się drugim miejscem pomimo zwycięstwa 2:1 nad Aston Villą dzięki zwycięstwu Chelsea.

Fowler strzelił swojego pierwszego gola, ale to nie wystarczyło, aby zapewnić im wystarczająco duże zwycięstwo, ponieważ City musiało wygrać i zwiększyć przewagę Chelsea o trzy bramki.

Coś takiego nie miało nigdy miejsca, gdy Mayra Ramirez strzeliła swój pierwszy dublet w zaledwie 89 sekund, co stanowiło preludium do olśniewającego indywidualnego występu kolumbijskiej napastnikki, która dołożyła dwie asysty do kompletu bramek, z których nawet Kerr byłby dumny. .

Chelsea w dalszym ciągu niszczyła United na oczach fanów Kerra i VIP-owskiej publiczności, w tym Sir Alexa Fergusona, który byłby w trybie pełnej suszarki, gdyby którakolwiek z jego drużyn grała tak słabo.

Joanna Retting-Canerried, Sjoicki Noskin, Melanie Leopolz i emocjonalnie odchodzący Fran Kirby – dawny partner Kerra w zabójczej grupie napastników Bluesa – wszyscy strzelili gole, aby pomóc menadżerowi Hayesowi zdobyć siódmy tytuł mistrzowski, co było idealnym sposobem na opuszczenie zespołu. Club przed przejęciem reprezentacji USA kobiet.

READ  T20 World Cup: wiek Jose Butlera pchnął Anglię do pełnego napięcia zwycięstwa nad Sri Lanką
Sam Kerr dołączyła do świętowania wraz ze swoimi kolegami z drużyny.
Sam Kerr dołączyła do świętowania wraz ze swoimi kolegami z drużyny. kredyt: Alex Livesey – Związek Piłki Nożnej/FIFA za pośrednictwem Getty Images

Następnie Kerr aktywnie dołączyła do uroczystości, wykonując własną wersję utworu „Siuuu!” Dla Cristiano Ronaldo. Świętując na boisku, Hayes uściskała Australijkę, która jako trenerka Chelsea przyczyniła się w ogromnym stopniu do jej 14 tytułów mistrzowskich.

Bez kolejnego sezonu Chelsea będzie musiała obrać inny kierunek i nie jest jeszcze jasne, jaką rolę Kerr odegra w ich przyszłości.

Jednak widok Ramiresa przechadzającego się po Old Trafford dał kuszący obraz tego, co przerażający duet może zrobić, gdy Kerr w pełni wyzdrowieje po kontuzji.

„W tym roku odnieśliśmy kilka poważnych kontuzji” – powiedział Hayes, odnosząc się w szczególności do Kerra i Millie Bright.

„Dlatego dla mnie jest to najlepszy tytuł, ponieważ nie jesteśmy głupi, wiemy, że nie byliśmy w najlepszej formie.

„Ale zdobycie tytułu to coś wspaniałego. Przykro mi, ale myślę, że nie zdajecie sobie sprawy, jak trudno jest wygrywać, wygrywać, wygrywać i wygrywać. Nie mogę uwierzyć, że to wygraliśmy”.

Arsenal z trio Matyldy, Keirą Cooney-Croos, Stevem Catleyem i Caitlin Ford, zakończył sezon zwycięstwem 5:0 nad Brighton, co ugruntowało ich trzecie miejsce.